Weekend w Skandynawii - Kopenhaga i Malmö


Na naszej trasie Malmo i Kopenhaga - kameralna grupa, przejazd busem z polskim pilotem. Nietypowe atrakcje i masa doznań, które zostaną z Wami na całe życie. Dwa kraje, dwa miasta, jedna niesamowita przygoda.


Kopenhaga od wielu lat znajduje się w ścisłej czołówce rankingu miast najlepszych do życia. Króluje tu prostota i funkcjonalność, tak popularna w skandynawskim designie. Miasto, które zaraża życiową energią i fascynuje licznymi kontrastami. Uważane jest przy tym za najbardziej wyluzowane w Skandynawii. To miejsce wolne od smogu, nowatorsko zaprojektowane dla mieszkańców, którego historyczne centrum najlepiej zwiedzać piechotą lub rowerem. Duńska metropolia jest połączona z szwedzkim Malmo spektakularnym mostem nad cieśniną Sund.

Po szwedzkiej stronie pocztówkowe Lund z historycznym skansenem przeniesie nas do korzeni regionu w najbardziej wyjątkowy sposób. Zapraszamy!


W PROGRAMIE:

Lund - skandynawska historia w pigułce


Rowerami po Kopenhadze:
w planie m. in. słynna Mała Syrenka, Christiania 


Park Tivoli


Most Oresund
- drugi najdłuższy na świecie!


nowe smaki kuchni skandynawskiej


Ystad
- urokliwe miasteczko południowej Skanii

PROGRAM


Dzień 1. 22.10.2020 Czwartek

Przejazd z Poznania do Świnoujścia komfortowym busem 8-os i zaokrętowanie na prom.
Kolacja na promie.
Nocny rejs do Ystad w kajutach 2-os typu standard.

 

Dzień 2. 23.10.2020 Piątek

Przypływamy do Ystad.
Przejazd do Lund i śniadanie w lokalnej restauracji.
Miasto Lund jest miejscem pełnym kontrastów. Od uroczych brukowanych ulic i starych domów z muru pruskiego, aż po jednej z najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Jest to również tętniący życiem ośrodek akademicki.
Naszą wizytę rozpoczniemy od zwiedzania Katedry, której powstanie datuje się na XII w. Jest to jeden z najchętniej odwiedzanych obiektów sakralnych w Szwecji, który rocznie zwiedza ok 700000 tysięcy osób.
Następnie nasze kroki skierujemy do skansenu Kulturen in Lund –jednego z najlepszych na świecie muzeum na otwartym powietrzu, w którym na 20 ekspozycjach możemy poznać historię, kulturę i korzenie regionu Scanii i całej Szwecji. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem (w jęz. ang.) z tłumaczeniem polskiego opiekuna.
Czas na lunch w lokalnej restauracji oraz czas wolny, by zajrzeć do Uniwersytetu w Lund, w którym studiował m.in. Karol Linneusz.
Przejazd do Malmo, zakwaterowanie w hotelu.
Następnie zapraszamy na kolację w lokalnej restauracji w Malmo.
Nocleg w centrum Malmo.

 

Dzień 3. 24.10.2020 Sobota

Śniadanie w hotelu w Malmo.
Przejazd busem do Kopenhagi przez most Oresund - drugi co do długości most na świecie łączacy dwa państwa.
Rozpoczęcie zwiedzania Kopenhagi na rowerach. Rowery są nieodłącznym elementem krajobrazu miasta. Łączna długość  ścieżek rowerowych w stolicy Danii to aż 350 km! Codziennie tysiące mieszkańców przemieszczają się  po mieście na swoich dwukołowcach.
Podczas naszej przejażdżki dołączymy do zobaczymy najważniejsze atrakcje: Christianię - dzielnicę „rozpusty”, Ogrody Królewskie, Fontannę Gefion, rezydencję duńskich monarchów Amalienborg oraz oczywiście symbol miasta - pomnik Syrenki.
Następnie czas na fika - obowiązkowy szwedzki zwyczaj picia kawy ze słodkimi przekąskami w towarzystwie znajomych. Sprawdzimy, jak smakuje kanelsnegle, czyli duńskie bułeczki cynamonowe.
Po zakończeniu przejażdżki w okolicy Nyhavn czas na lunch.
Następnie zapraszamy do krainy szaleństwa - najstarszego na świecie Parku Rozrywki – Tivoli, gdzie będziemy mieli okazję zjeść kolację w jednej z tamtejszych restauracji. 
Powrót do Malmo i nocleg w hotelu.

 

Dzień 4. 25.10.2020 Niedziela

Śniadanie w hotelu w Malmo i przejazd do Ystad.
Położone nad samym morzem w południowej Skanii małe, malownicze miasteczko Ystad jest warte zobaczenia. Wąskie brukowane uliczki oraz w domy w ciepłych kolorach doskonale dopełniają krajobrazy długich białych plaż i lasów sosnowych.
Zwiedzanie Ystad we własnym zakresie. Może śladami Kurta Wallandera - bohatera szwedzkiej serii powieści kryminalnych?
Prom Ystad -  Świnoujście m/f Cracovia.
Lunch na promie.
Przejazd do Poznania. 
Pożegnanie z uczestnikami i zakończenie imprezy.

Napisz do nas

Kontakt

+48 61 8752 473
+48 669 210 605

info@bctincentive.pl

ul. Ludmiły 87
61-054 Poznań
Poland

IATA 63-2 1117