Top
Image Alt
Home  /  Wyjazd motywacyjny Maroko

Wyjazd motywacyjny Maroko

7 dni 6 nocy
15-20 osób+ Wiek

Aromat miętowej herbaty unosi się nad straganami, a uliczne sklepiki wylewają się na ulicę i kuszą ofertami typu: „best price for you”. Kolorowy targ tętni życiem. Gęsta zabudowa mediny kryje wiele tajemnic. Wokół słynne dywany, piramidy przypraw, barwne tkaniny. Dalej na południe bezkresne piaski Sahary, wbite w krajobraz kazby i potęga gór Atlas. Jesteśmy w Maroku – kraju kontrastów i niespodzianek. Maroko to znakomity pomysł na wyjazd dla firm – nigdy nie zapomnicie gry miejskiej, którą robimy na rynku w Marakeszu.

Maroko zniewala klimatem i atmosferą. To za sprawą orientu widocznego w architekturze, majestatycznych krajobrazów oraz samych mieszkańców, którzy tworzą intrygującą mieszankę kulturową. Tutejsze bazary są gwarne, a z lokalnych barów dochodzą dźwięki, będące egzotycznym połączeniem muzyki arabskiej i afrykańskiej. Żywe ulice mediny oferują sok ze świeżych owoców i tradycyjne słodycze.

Wyjazdy incentive do Maroka – najdalej położona kraina zachodzącego słońca

Arabowie nazywają Maroko „najdalej położoną krainą zachodzącego słońca”. Od wieków przyciąga ona ludzi Zachodu, przybywających tu w nadziei przeżycia romantycznych przygód.

Dla gości organizowanych przez nas wyjazdów incentive największy urok mają labirynty cesarskich miast – Marakeszu, Fezu, Meknes i Rabatu. Średniowieczne miasta, rzymskie ruiny, twierdze berberyjskie i zabytkowe gmachy islamskie należą do najpiękniejszych budowli tego typu na świecie. Turystki mogą pomalować stopy i ręce henną, w każdej medynie w Maroku

Wyjazdy incentive do Maroka – trekking u podnóża gór Atlas, karawaną po berberyjskich bezdrożach

Atrakcje czekają na podróżnych nie tylko w miastach. Z Marakeszu dość wyraźnie widać pokryte czapami śniegu szczyty Wysokiego Atlasu. Tutejsze góry zaczynają przyciągać coraz większą rzeszę miłośników trekkingu. Uczestnicy wyjazdu incentive do Maroka mogą podziwiać w tych odizolowanych od świata rejonach nieskażone cywilizacją obyczaje oraz tętniącą życiem przyrodę wokół berberyjskich osad. Dla innych największą atrakcją są plaże wybrzeża atlantyckiego i śródziemnomorskiego. Krajobrazy Maroka zostały wykorzystane w wielu filmach: „Lawrence z Arabii” Davida Leana, „Pod osłoną nieba” Bernardo Bertolucciego, czy „Piano Bar”, którego akcja ma miejsce w pięknej Essaouirze. Co ciekawe: słynna „Casablanca” w całości nakręcona została w Hollywood.

0 Reviews
 • Dla kogo?
  Maroko to kierunek dla osób które chciałby poznać kulturę arabską w jej bardzo szlachetnej wersji. Odnajdą się tu osoby lubiące aktywny wypoczynek: trekkingi, off road, sporty wodne na wybrzeżu. Miłośnicy dobrej kuchni zachwycą się smakiem tysiąca przypraw oraz tadżinem podawanym w różnych wersjach - tradycyjnym marokańskim daniem. Maroko to też kraj z bardzo bogatą historią.
 • Atrakcje na miejscu
  Marrakesz: kolacja na placu Dżami al-Fana , Pałac El-Bahia, Ogrody Jardin Secret, malownicza wioska rybacka Essauria , off road jeepami po pustyni, szerokie i piaszczyste plaże Agadiru, Volubilis - ruiny rzymskiego miasta z I w., Fez -duchowa i religijna stolica Maroka: medina Fes el-Bali - zabytek wpisany na światową listę UNESCO, wydmy Erg Chebbi.
 • Kiedy jechać
  Maroko jest kierunkiem całorocznym. Jeśli chcemy oddać się zwiedzaniu i uniknąć upałów to najlepiej zaplanować wyjazd w okresie od marca do końca maja lub jesienią, od września do listopada. W tych przejściowych miesiącach temperatury są przyjemnie ciepłe, nie jest ani za gorąco, ani za zimno.
 • Na jak długo
  Tydzień wydaje się być optymalny. W tym czasie możemy połączyć wypoczynek na plaży ze zwiedzaniem.
 • Potrzebujesz
  paszport
 • Niewymagane
  dowód osobisty
  szczepienia
  wiza

Wyjazd motywacyjny do Maroka okiem pilota | Justyna Dembińska, BCT incentive:

Moim zdaniem Maroko to kraj magiczny, który żyje swoim życiem. Kraj który jest zupełnie odmienny od innych krajów Północnej Afryki, które poznałam wcześniej czyli Tunezji i Egiptu. Oczywiście znajdziemy tu cechy typowe dla krajów arabskich, ale Maroko wydało mi się szlachetniejsze. Zachwyciła mnie tutejsza kuchnia bardzo orientalna, ale też z wpływami kuchni francuskiej i śródziemnomorskiej. Maroko to także mnogość zabytków z listy UNESCO takich jak : Medyna Fezu, Medyna Marrakeszu, Medyna Essaouiry, Ruiny rzymskiego miasta Volubilis. Do tego olbrzymie przestrzenie i dzika przyroda. Przemierzając pustynne tereny i obserwując życie mieszkańców wydaje nam się, że czas się tu zatrzymał. Warto zatrzymać się też, poobcować z miejscowymi ludźmi, zagubić się na jednym z tysiąca suków, zjeść tadżin w lokalnej knajpce. Pozwoli nam to poznać zarówno islam, jak i tradycje berberyjskie.

Plan wyjazdu

1
Dzień| Warszawa – Marakesz
Spotkanie z przedstawicielami BCT Incentive na lotnisku w Warszawie. Przylot na lotnisko w  Marakeszu. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja powitalna w hotelowej  restauracji.
2
Dzień| Marakesz
Śniadanie w hotelu. Zapraszamy na zwiedzanie magicznego Marakeszu – Czerwonej Perły Południa. Lunch w trakcie zwiedzania. O zmroku będziemy świadkami przemiany wielkiego placu Jemaa El Fna w najbardziej magiczne miejsce Maghrebu. Kolacja w lokalnej restauracji.
3
Dzień| Marakesz Essauira
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd na wybrzeże do magicznej wioski Essaura. Lunch w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na odkrywanie uroków nadmorskiej perełki Maroka. Kolacja w lokalnej restauracji.
4
Dzień| Esauira - Agadir
Śniadanie w hotelu. Przejazd wybrzeżem do nadmorskiego Agadiru, po drodze lunch. Zakwaterowanie. Kolacja w hotelu Dni przeznaczone na wypoczynek i korzystanie z hotelowego All Inclusive.
5
Dzień| Agadir
Dzień przeznaczony na wypoczynek i korzystanie z hotelowego All Inclusive.
6
Dzień| Off road jeepami
Śniadanie w hotelu. Jeep safari na południe od Agadiru. Około 200 kilometrów jazdy przez różnorodny krajobraz: Góry Atlas, region Sousse Massa z milionem ptaków (wśród nich flamingi) i oczywiście wody oceanu. Możliwość kąpieli morskiej. Podczas wycieczki lunch. Powrót do hotelu wieczorem. Kolacja pożegnalna w hotelu.
7
Dzień| Agadir - Marakesz
Śniadanie w hotelu. Transfer do Marrakeszu. Przelot do Warszawy. Pożegnanie z grupą.
Nie możesz się zarejestrować