Top
Image Alt
Home  /  Szkocja – szklaneczka gościnności

Szkocja – szklaneczka gościnności

4 dni 3 noce
10-30 osób+ Wiek

Czy istnieje coś bardziej szkockiego niż szkocka gościnność? Program wyjazdu incentive do Szkocji obraca się w dużej mierze wokół tego pytania. Zobaczcie sami 😊

Odpowiedzi na pytanie o gościnność Szkotów szukamy podążając śladami heroicznego William`a Wallace`a do Stirling Castle. Sprawdzamy czy nie znajduje się ona pośród wód malowniczego jeziora Loch Lomond. Tej legendarnej gościnności poszukujemy też w centrum Edynburga, a także na pokładzie słynnego Royal Yacht Britannia. Zapnijcie pasy i trzymajcie się mocno. Możecie być pewni, że ugościmy Was jak należy. Wyjazd motywacyjny do Szkocji będzie przeżyciem, które zostanie z Wami na zawsze.

Wyjazdy incentive Szkocja – na tropie najlepszej whisky „Famous Grouse”

Aby zgłębić istotę szkockości skosztujemy słynnej „Czerwonej Kuropatwy” – „Famous Grouse” to niekwestionowany symbol Szkocji, jeśli mowa o trunkach. To także znany na całym świecie towar eksportowy którego historia sięga 1896 roku. Właśnie wtedy Mathew Gloag powołał do życia trunek w butelce z osobliwym ptaszyskiem na etykiecie. Czerwona kuropatwa jest dla Szkotów mniej więcej tym, czym dla Polaków jest bocian. A whisky „Famous Grouse” to po dziś dzień wizytówka kraju. Podczas tego wyjazdu incentive odwiedzimy destylarnię i oddamy się degustacji whisky.

Ale żeby nie było, wyjazd grupowy dla firm, który tu proponujemy to nie jakiś tam alkotrip (nie wyłącznie😉). Szkocja jest też stolicą słynnego bezalkoholowego napoju Irn Bru, który bije tu popularnością nawet Coca – Colę. Jego receptura owiana jest mgiełką tajemnicy, do której dostęp mają tylko dwie osoby.

Wyjazdy incentive Szkocja – klimatyczne puby, starożytne zamki i potwór z Loch Ness

Szanowni Państwo, zapraszamy w ekscytującą podróż do Szkocji zamieszkiwanej przez dumny, 5-milionowy naród i potwora z Loch Ness. Do krainy przepięknego, górzystego krajobrazu, pełnego soczystej zieleni, średniowiecznych zamków, uroczych miast i miasteczek. Właśnie tam skosztujemy szkockiej gościnności, w przytulnym pubie, do którego wiedzie ścieżka wydeptana przez dziką kuropatwę.

0 Reviews
 • Dla kogo?
  Ten wyjazd motywacyjny kierowany jest dla wszystkich ciekawych bogatej historii, anglofilów, miłośników przyrody i górskich krajobrazów. Także dla aktywnych -Szkocja to trekkingowy raj. Nie zapominajmy również o dobrych wysokoprocentowych trunkach i bogatej ofercie folklorystycznej (muzyka i tańce).
 • Atrakcje na miejscu
  Edynburg, a w nim Zamek, Royal Mile, Arthur’s Seat, Royal Yacht Britannia, degustacja whisky, Zamek Striling, wypatrywanie potwora z Loch Ness podczas rejsu po jeziorze, kosmopolityczne Glasgow, tajemnicza Wyspa Skye i wiele innych.
 • Kiedy jechać
  Najlepiej wiosną i jesienią.
 • Na jak długo
  Idealnie na 4-5 dni.
 • Potrzebujesz
  paszport
 • Niewymagane
  dowód osobisty
  szczepienia
  wiza

Wyjazdy incentive Szkocja – okiem pilota | Lidia Kańska, BCT incentive

Jestem wielką fanką krajobrazów Highlands oglądanych nie tylko z okien autokaru, ale również eksplorowanych na własnych nogach. Dlatego Szkocja to zdecydowanie jeden z moich ulubionych kierunków na wyjazd grupowy.

Lubię zarówno Edynburg, jak również małe miasteczka, w których zatrzymał się czas. Wyspa Skye to jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie kiedykolwiek widziałam. Zupełnie nie przeszkadza mi nieprzewidywalna i zmienna pogoda. No i nigdy nie pogardzę dobrą whisky.

Jeśli interesuje Cię Szkocja na wyjazd dla firmy skontaktuj się z Lidią, pisz na lidia@bctincentive.pl

 

Plan wyjazdu

1
Dzień | Warszawa – Edynburg
Spotkanie z pilotem BCT na lotnisku w Warszawie. Wylot do Edynburga z międzylądowaniem we Frankfurcie. Wycieczka panoramiczna po mieście. Podczas zwiedzania zobaczymy wiele z najsłynniejszych atrakcji tego miasta. Odwiedzimy edynburskie "Nowe Miasto" (które było faktycznie nowe w XVIII wieku!), zatrzymamy się przy Charlotte Square by podziwiać domy z epoki georgiańskiej, z których jeden jest siedzibą pierwszego ministra Szkocji, a następnie przejedziemy Starym Miastem wzdłuż Royal Mile, aż do Pałacu Holyroodhouse. Odwiedzimy Zamek Edynburski: ta powszechnie rozpoznawalna twierdza jest potężnym symbolem narodowym oraz częścią Starego i Nowego Miasta w Edynburgu – obszaru wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego historia to historia Szkocji. Podczas zwiedzania lunch. Zameldowanie w hotelu. Następnie wspinaczka na Górę Artura. Arthur’s Seat to miejsce wędrówek, punkt widokowy i naturalna atrakcja Edynburga. Wysokie na 251 m n.p.m. wzgórze w centrum miasta było dawniej wulkanem, a z czasem stało się jednym z symboli stolicy Szkocji. Kolacja z muzyką na żywo i pokazem folklorystycznym.
2
Dzień | Edynburg - Loch Lomond - Fort William
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd w kierunku jednego z najsłynniejszych szkockich jezior. Jezioro (po szkocku: Loch) Lomond to największa atrakcja najstarszego parku narodowego w Szkocji. Znane jest ze swego naturalnego piękna, ciekawej historii i niezmąconego spokoju. Okolice jeziora to doskonałe miejsce na trekking, który będzie trwał około 2 godzin. Obfitość dzikiej fauny i flory, bogata historia i naturalne piękno czynią Loch Lomond jedną z największych atrakcji w Szkocji. Choć to zaledwie 90 min od Edynburga, z łatwością możemy wyobrazić sobie, że jesteśmy na drugim końcu świata, z dala od cywilizacji. Ruszamy dalej, w kierunku Fort William, z przystankiem na obiad po drodze. Docieramy do destylarni whisky, gdzie degustacja obowiązkowa! Następnie przejazd do hotelu na kolację i nocleg.
3
Dzień | Fort William - Wyspa Skye - Pitlochry
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przeprawa promowa na wyspę Skye, gdzie spędzimy dzień oraz zjemy obiad. Wyspa Skye to bardzo popularny cel turystów szukających ciszy i spokoju, chcących napawać się malowniczym krajobrazem zdominowanym przez łańcuch górski Cullin. Wyspa leży w archipelagu Hebryd Wewnętrznych i uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Wielkiej Brytanii. Ostre skaliste klify, silnie wiejące wiatry oraz niezwykle często padający tu deszcz stanowią na pierwszy rzut oka środowisko nieprzyjazne człowiekowi, ale być może właśnie to stanowi o pięknie tej wulkanicznej wyspy. Odwiedzimy miasteczko Portree, uznawane za ‘’stolicę’’ wyspy Skye. Portree powstało zaledwie 200 lat temu, ale od tego czasu mała rybacka osada zmieniła się w tętniące życiem kulturalne centrum wyspy. Dziś jest również największą miejscowością na wyspie Skye. Centrum miasta jest skupione w okolicach portu, w którym swoje łodzie cumują zarówno lokalni rybacy, jak i żeglarze ze wszystkich zakątków świata. Z wyspy powrócimy drogą lądową - przez most. Po drodze przystanek przy zamku Eilean Donan na zrobienie zdjęć. Jest on jednym z najbardziej rozpoznawanych zamków w Szkocj,i a jego podobizna widnieje prawdopodobnie na większej liczbie kalendarzy niż jakiegokolwiek innego zamku. Bez cienia przesady można powiedzieć, że jest on ikoną Szkocji. Na kolację jedziemy do malowniczego miasteczka Pitlochry.
4
Dzień | Pitlochry - Edynburg - Warszawa
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko, wylot do Warszawy. Przylot do Polski, pożegnanie z grupą i zakończenie imprezy.
Nie możesz się zarejestrować