Top
Image Alt
Home  /  Wyjazdy motywacyjne – Meksyk

Wyjazdy motywacyjne – Meksyk

9 dni 8 nocy
20-30 osób+ Wiek

Wyjazd incentive do Meksyku to wyprawa dla Gringos, dla których piekielna papryczka chili jest niczym poobiednia miętówka. Na lunch zjesz zupę z płetwy rekina a wszystko spłuczesz tequilą. Meksyk to kulturowy tygiel – miejsce, w którym świat anglosaski z Ameryki Północnej miesza się ze z przebogatym kulturowo światem latynoskim.

W Meksyku znajduje się jeden z siedmiu wzniesionych ludzkimi rękami nowych cudów świata. Mowa o piramidzie Majów w Chichén Itzá na półwyspie Jukatan, która każdorazowo robi ogromne wrażenie na uczestnikach naszych wyjazdów incentive.

Wyjazdy incentive do Meksyku – tacos, Marriachi i Frida Khalo

Nie sposób nie kochać kraju, który dał światu tacos, mezcal i marchiachich. Podobnie jak nie można przejść obojętnie obok przesiąkniętych bólem obrazów słynnej Fridy Khalo lub zaangażowanych politycznie pro-rewolucyjnych murali jej kochanka i męża Diego Rivery.

Meksyk to idealny pomysł na wyjazd incentive także za sprawą żyjących tu przed wiekami cywilizacji prekolumbijskich. Jedna z nich jest fakt, że Majowie potrafili “czytać niebo” na długo przed uczonymi ze Starego Kontynentu…

A zastanawialiście się, jak wyglądałby dzisiejszy świat i Ameryka Środkowa, gdyby hiszpańscy konkwistadorzy nie podbili w połowie XVI wieku potężnego imperium Azteków? 

To, ledwie wycinek pytań, na które odpowiadamy podczas wyjazdów motywacyjnych do Meksyku – kraju pełnego magii i kontrastów.

Wyjazdy incentive Meksyk – tam, gdzie wielka historia miesza się z przygodą

Meksyk wyłania się z przemieszania kilku światów. To historia snuta od czasów prekolumbijskich z piętnem krwawej konkwisty i późniejszym hiszpańskim kolonializmem widocznym dziś choćby w architekturze.

To również mniej lub bardziej zgodne stosunki z sąsiednimi Stanami Zjednoczonymi, które tak, jak obietnica lepszego życia, są dla Meksykanów oddzielone symbolicznym murem.

Meksyk – wbity między dwa oceany, dwa kontynenty jest wyjątkowy pod każdym względem. To mozaika różnorodności – pomyśl sobie o czymś, a to prawdopodobnie tu jest.

W Meksyku znajdziesz wszystko, a my wiemy gdzie tego szukać. Program wyjazdu motywacyjnego do Meksyku napchaliśmy atrakcjami jak rasowe burrito – od stołu wszyscy wychodzą syci.

Meksyk skrzy kolorowymi proporczykami podczas ulicznych fiest; chowa się w zaułkach miast i głęboko w dżungli; chodzi na łapach jaguara, błyszczy w wodach cenotów. Spogląda z ulicznych straganów oczyma uśmiechniętej trupiej główki, jest pod makijażem Santa Muerte.

Wyjazdy incentive Meksyk – zmysły, ludzie, żywioły

National Geographic: “Tutaj wszystko jest rozbuchane, zmysłowe, głośne i do maksimum. Meksyk tętni między życiem i śmiercią”

Obrazowo mówi o tym nominowany do nagrody Grammy muzyk meksykańskiego pochodzenia Ricardo Gallardo:

“Meksyk to popis żywiołu życia i żywiołu śmierci: czujesz, że żyjesz, czujesz, że twoje zmysły są w stanie największego poruszenia (…). Wszystko jest ekstremalne: pogoda, powierzchnia, trzęsienia ziemi. Albo to kochasz, albo nienawidzisz, albo się na to godzisz, albo zrobisz wszystko, żeby stąd uciec” – mówi Gallardo.

Meksyk to przede wszystkim ludzie, których życie podglądamy na wyjazdach incentive. Złożoność ich charakterów w ciekawy sposób przedstawił Raymond Chandler w filmie “Długie pożegnanie”:

„Nie ma nic twardszego nad twardego Meksykanina, tak jak nie ma nic łagodniejszego nad łagodnego Meksykanina i nic bardziej uczciwego nad uczciwego Meksykanina, ani – i może przede wszystkim – nic smutniejszego nad smutnego Meksykanina”.

A to ledwie fragment tego co przeżyjemy podczas naszego wyjazdu incentive do Meksyku.

0 Reviews
 • Dla kogo?
  Meksyk jest dla każdego. Ten ogromny kraj to miejsce gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Piramidy Majów i Azteków, hiszpańskie katedry, rafę Morza Karaibskiego i fale Pacyfiku, dżunglę w stanie Chiapas i wulkany wokół stolicy. Przygoda, kultura, kuchnia, muzyka i chillout... wszystko na 6!
 • Atrakcje na miejscu
  Murale Diego Riviery, lot balonem nad Teotihuacan, fiesta na pokładzie łódki w Xochimilco, kąpiel w Cenote, nurkowanie na rafie i ryba z grilla na plaży Isla Mujeres, plażowanie na Riviera Maya
 • Kiedy jechać
  Najlepsze miesiące to od października do czerwca
 • Na jak długo
  Zawsze będzie za krótko, ale min. to 10-12 dni, bo odległości są spore a atrakcji masa
 • Potrzebujesz
  paszport
 • Niewymagane
  dowód osobisty
  szczepienia
  wiza

Wyjazdy incentive do Indii – okiem pilota | Damian Tomaszewski, BCT incentive:

Jednym z największych wyzwań w pracy pilota i organizatora wyjazdów jest konieczność znalezienia Złotego Środka jeśli idzie o potrzeby Klientów. Różnimy się od siebie i w podróży podobnie szukamy odmiennych rzeczy i wrażeń. Jednych pasjonuje historia i wielkie cywilizacje, inni są miłośnikami architektury, mamy też poszukiwaczy aktywnych przygód, wielbicieli przyrody, fanatyków lokalnych kuchni i wreszcie tych którzy marzą o leniwym relaksie pod palmą. Sprostanie tym wszystkim potrzebom nie jest łatwe, ale Meksyk jest na to idealnym remedium. W tym kraju mamy wszystko! Zaginione w dżungli świątynie Majów, pamiątki po hiszpańskich kolonizatorach, pikantne fajitas i chili con carne, nurkowanie w cenotach czy pocztówkowe wybrzeże Morza Karaibskiego. Ten kraj to eksplozja kolorów, smaków i muzyki, kwintesencja latynoskiej kultury i szaleństwa, kalejdoskop przeżyć. Najbardziej jednak niesamowite jest w tym kraju to, że nigdy nie mam go dość i zawsze jest coś nowego do odkrycia. Podróżowałem po Meksyku lokalnymi autobusami, na pace ciężarówki, skuterem, balonem, jachtem, canoe, na rowerze, konno, starym garbusem i wielką limuzyną i zawsze zachwycałem się tym co widzę dookoła, a jestem wybrednym turystą… Jeśli Waszym marzeniem jest egzotyczna podróż to niewiele jest miejsc na świecie, które mogą spełnić to marzenie w 100% tak jak Meksyk.

Jeśli zainteresował Cię ten kierunek skontaktuj się z Damianem, pisz na damian@bctincentive.pl

Plan wyjazdu

1
Dzień | Warszawa - Meksyk
Zbiórka na lotnisku w Warszawie przy dedykowanym stanowisku, odprawa i przelot do Meksyku, z międzylądowaniem w jednym z portów europejskich. Po przylocie transfer do hotelu przy głównej arterii miasta. Zakwaterowanie i kolacja.
2
Dzień | Mexico City
To dzień na poznanie miasta i jego najważniejszych zabytków i historii. Rozpoczniemy od przejazdu na główny plac miasta, słynne Zocalo, gdzie łączy się historia Azteków i Konkwistadorów. To tu znajdowało się serce miasta Tenochtitlan i to tu Kortez nakazał zbudować stolicę. Zobaczymy pozostałości po piramidach, katedrę i Pałac Prezydencki, by prześledzić historię kraju oczami wielkiego muralisty, Diego Rivery. Kolejnym punktem będzie Muzeum Antropologiczne. Ten monumentalny budynek skrywa skarby wszystkich kultur jakie funkcjonowały w Meksyku, a wizyta w nim będzie kluczem do poznania Meksykan. Następnie lunch i przejazd do dzielnicy Xochimilco, niewielkiej pozostałości po pływających ogrodach Azteków. Na miejscu czeka na nas prawdziwa fiesta. Wsiądziemy na pokład kolorowych łódek, by przy akompaniamencie szalonej muzyki zobaczyć jak bawią się Meksykanie! Towarzyszyć nam będą muzycy, przekąski i coś mocniejszego ;) Zabawową atmosferę zabierzemy ze sobą na kolację a następnie do Guadalajara de noche, gdzie fiesta będzie trwała za sprawą Mariachi!
3
Dzień | Teotihuacan
Tego dnia czeka nas wizyta w strefie archeologicznej „Miasta Bogów”. To podróż przez historię tego mistycznego miejsca. Zobaczymy piramidy Słońca i Księżyca oraz niesamowite widoki z jego szczytów. Na miejscu powitają nas Indianie, by jak przed wiekami spełnić obowiązek i wziąć udział w tajemnej ceremonii. Po wizycie lunch i powrót do miasta. Popołudniu udamy się do Bazyliki Guadalupe, która jest najważniejszym budynkiem religijnym w Meksyku i jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w świecie katolickim. Świątynia ta co roku przyjmuje niezliczone rzesze pielgrzymów. Jeśli wystarczy nam sił odwiedzimy jeszcze Coyoacan czyli Miejsce Kojotów w języku Nahuatl. To wyjątkowa dzielnica, szczególnie ulubiona przez artystów, choćby słynną Fridę Khalo. Na kolację udamy się do jednej z tradycyjnych meksykańskich restauracji.
4
Dzień | Mexico City - Cancun
Śniadanie i transfer na lotnisko. Przelot na Jukatan do miejscowości Cancun, transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Dzień wolny na plażowanie i odpoczynek. Posiłki w restauracjach na terenie hotelu.
5
Dzień | Chichen Itza
Po śniadaniu wyruszymy do Chichen Itza - stolicy nowego Państwa Majów. Turystów z całego świata przyciąga tu przede wszystkim El Castillo – rozsławiona Piramida Kukulcana będąca jednocześnie kalendarzem astronomicznym Majów. W Chichen Itza zachwyca również zespół przepięknie zdobionych kolumn w Grupo de las Mil Columnas – kompleksie, który obejmuje Świątynię Wojowników, Świątynię Boga Chaca oraz Łaźnię Parową. Zobaczymy także Pałac Jaguara, Obserwatorium, Studnię Ofiarną, boisko do gry w pelotę. Spróbujemy swoich sił w tej niełatwej grze, a podczas zwiedzania czeka nas kilka zagadek do rozwiązania... Po zmaganiach lunch. Następnie udamy się na kąpiel w cenote – czyli naturalnym basenie w wapiennym podłożu, z których słynie Jucatan. Powrót do hotelu.
6
Dzień | Isla Mujeres
Isla Mujeres to jedna z najbardziej uroczych wysepek znajdujących się u meksykańskich wybrzeży Morza Karaibskiego. Wyspa Kobiet liczy 8 km długości i od 300 do 800 metrów szerokości. Znana jest przede wszystkim z pięknych piaszczystych plaż. Naszą wyprawę rozpoczniemy od przejazdu do przystani w Cancun, gdzie wsiądziemy na pokład eleganckiego katamaranu. Ta podróż wraz z kąpielami ponad rafą koralową i podwodnym Muzeum Figur to idealny sposób na spędzenie słonecznego dnia. Obiad zjemy wprost na plaży, by następnie wziąć udział w rajdzie meleksami po wyspie. Dobrą zabawę zapewni także treking na klifach. W miasteczku będzie okazja do zakupienia pamiątek. Kilka leniwych chwil na plaży i późnym popołudniem powrót do Cancun i transfer do hotelu.
7
Dzień | Jungle Maya
Dziś odkryjemy niezwykłą dżungle, która skrywa wejście do niesamowitego systemu Sac-Actun, najdłuższej podziemnej rzeki na świecie, eksplorowanej i polecanej przez wyspecjalizowanych nurków jaskiniowych. Snorkujemy w otoczeniu niesamowitych formacji skalnych. Przejedziemy przez dżunglę wyjątkowymi pojazdami 4x4. Zejdziemy do cenote (podziemnej jaskini) i popłyniemy w wyjątkowym naturalnym basenie. Będziemy cieszyć się przyrodą lecąc nad dżunglą na ekscytujących ziplinach. Weźmiemy też udział w tradycyjnej majańskiej ceremonii oczyszczenia. Wieczorem kolacja pożegnalna w lokalnej restauracji.
8
Dzień | Cancun - Warszawa
Przed południem relaks. Lunch w hotelu. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Przelot do Polski z międzylądowaniem w porcie europejskim.
9
Dzień | Warszawa
Lądowanie w Warszawie. Pożegnanie z grupą i zakończenie wyjazdu.
Nie możesz się zarejestrować