Top
Image Alt
Home  /  Wyjazd motywacyjny – Alaska

Wyjazd motywacyjny – Alaska

12 dni 10 nocy
15-20 osób+ Wiek

Surowa i niegościnna kraina na końcu świata, czy bogata ziemia obiecana? Alaska ma wiele imion, a jej oblicze nie jest jednorodne. Alaska zwana jest „Ostatnia granicą” ze względu na odległość od reszty 48 stanów USA, surowy krajobraz i klimat, oraz małe zaludnienie.

Wyjazdy Incentive na Alaskę – wyprawa, która wymyka się najśmielszym wyobrażeniom 

Aura tajemniczej, nieujarzmionej potęgi otaczająca Alaskę to pierwsze czego doświadczamy realizując wyjazdy incentive w te strony. Wyobraźnia podsuwa obrazy, a w rzeczywistości przekracza nawet najśmielsze oczekiwania. Dlatego polecamy wyjazdy motywacyjne na Alaskę najbardziej wymagającym klientom. To kraina olbrzymich pól lodowych, rozległej tundry, utworzonych przez lodowiec wąwozów, bujnych lasów, głębokich fiordów i ciągle czynnych wulkanów. 

Alaska to największy stan w Stanach Zjednoczonych i jednocześnie z najmniejszą gęstością zaludnienia. USA zrobiły świetny interes kupując Alaskę od Rosji za 4,7 USD za kilometr kwadratowy zwłaszcza, że wkrótce odkryto tam złoża ropy naftowej i gazu ziemnego. 

Wyjazdy Incentive na Alaskę – dla miłośników dzikiej przyrody

Dla turysty kochającego przyrodę Alaska jest istnym rajem. Wyjazdy firmowe na Alaskę to doskonały pomysł dla każdego kto chce przeżyć coś wzniosłego i autentycznego. Znajdują się tutaj wysokie góry (20 szczytów górskich o wysokości powyżej 4 400 m n.p.m., a najwyższy z nich sięga aż 6 194 m n.p.m.), około 100 tys. lodowców, 3 mln jezior i 3 tys. rzek. 

Największym miastem stanu jest Anchorage z licznymi muzeami, parkami, ogrodami zoologicznymi i wyciągami narciarskimi dla miłośników białego szaleństwa.

Warto również zobaczyć inne miasta, jak Seward, czy Sitka. Niesamowitym przeżyciem podczas wyjazdu motywacyjnego jest możliwość obserwacji zorzy polarnej w Fairbanks.

0 Reviews
 • Dla kogo?
  Dla wielbicieli przyrody, pięknych krajobrazów i bezkresnych pustkowi.
 • Atrakcje na miejscu
  Płukanie złota w Crow Creek Mine, rafting w dół rzeki Portage, rejs statkiem w Parku Narodowym Kenai Fjords, Talkeetna- miasteczko, które posłużyło jako pierwowzór dla serialu Przystanek Alaska, Park Narodowy Denali, zwiedzanie Fairbanks, wizyta na Kole Podbiegunowym
 • Kiedy jechać
  Najlepszy czas to okres od maja do sierpnia
 • Na jak długo
  Optymalnie na 10 dni + przeloty
 • Potrzebujesz
  paszport
 • Niewymagane
  dowód osobisty
  szczepienia
  wiza

Wyjazdy Incentive na Alaskę – okiem pilota | Lidia Kańska, BCT incentive:

Polecam Alaskę na wyjazd incentive wszystkim zafascynowanym dziką przyrodą, wędrówkami górskimi, a także historią rdzennych Amerykanów i Eskimosów zamieszkujących te tereny. Zapraszam w podróż, podczas której poczujecie ducha Alaski, poszukacie złota, odwiedzicie Koło Podbiegunowe i wykąpiecie się z gorących źródłach. Podobno na Alasce na każdych 21 mieszkańców przypada 1 niedźwiedź. Szansa na spotkanie chociaż jednego z nich jest więc bardzo duża.

Plan wyjazdu

1
Dzień - Warszawa – Anchorage - Girdwood
Spotkanie z przedstawicielem BCT Incentive na lotnisku, odprawa bagażowo - paszportowa i wylot do Anchorage. Przylot  do Anchorage. Prywatny transfer z lotniska do hotelu (63 km) Kolacja powitalna i nocleg w hotelu w Girdwood.
2
Dzień - Girdwood
Po śniadaniu przejazd do Alaska Wildlife Conservation Centre, gdzie na rozległych terenach w naturalnym środowisku żyją wszelkie alaskańskie gatunki zwierząt - łosie, niedźwiedzie, karibu, rysie, jeżozwierze, kilka gatunków jeleni, bizony oraz woły piżmowe. Powrót do Girdwood na lunch w lokalnej restauracji. Po południu wizyta w Crow Creek Mine - pionierskiej wiosce poszukiwaczy złota, zawody w płukaniu złota. Późnym popołudniem widokowy przejazd gondolą z hotelu na Górę Alyeska. Latem często zobaczyć tu można łosie i niedźwiedzie. Spacer z widokiem na odległe lodowce, szczyty gór Chugach i Zatokę Cooka. Powitalna kolacja w Seven Glaciers, eleganckiej restauracji przy końcowej stacji kolejki. Nocleg.
3
Dzień - Girdwood – Portage
Po śniadaniu wyjazd na spływ pontonem w dół rzeki Portage. To wspaniały rejs widokowy, podczas którego zaobserwować można liczne lodowce oraz foki, wydry, wieloryby, orły i wodne ptactwo oraz hodowle łososi. Lunch podczas rejsu.  Po rejsie spacer górską trasą, przejażdżka rowerowa lub wędrówka piesza trasą do lodowca Byron. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
4
Dzień - Girdwood – Seward (PN Kenai Fjords)
Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd do Seward, pięknie położonego miasteczka, będącego bazą wypadową do eksploracji Parku Narodowego Kenai Fjords. Park będziemy zwiedzać na pokładzie statku podczas 6 godz. rejsu "Wildlife and Glaciers”.  Lunch serwowany jest na statku, pozostałe posiłki: śniadanie i kolacja w pociągu. Powrót legendarnym pociągiem Alaska Railroad. Powrót na nocleg do Girdwood.
5
Dzień - Girdwood – Talkeetna
Po śniadaniu przejazd do Anchorage i wyjazd w trasę do miejscowości Talkeetna. Po drodze zatrzymamy się w Alaska Native Heritage Village, gdzie zrekonstruowano zabudowę mieszkalną sześciu lokalnych plemion. Tu powita nas rdzenny zespól tancerzy i muzyków. Następnie krótka wizyta w wiosce kulturowej Alaska Native Village Historic Park, gdzie mieszają się zwyczaje ludności Dena'ina Athabascans i wierzenia ortodoksyjnego kościoła rosyjskiego. W rejonie sadowniczym Palmer i Wasilia zatrzymamy się by zobaczyć hodowle reniferów i wołów piżmowych. Z futra wołów piżmowych pozyskuje się wełnę nazywaną qiviut (kiv-ee-ute), osiem razy cieplejszą od owczej. Ze względu na bardzo długie letnie dni i duża ilość światła słonecznego na tych terenach wyhodowano największe na świecie okazy jarmużu, kalarepy, brukwi, brokułów, rzepy oraz białej i czerwonej kapusty. Przyjazd do Talkeetna. Kolacja i nocleg.
6
Dzień - Talkeetna – Denali
Rano opcjonalnie spektakularny przelot widokowy z Talkeetna Air Taxi nad najwyższym szczytem kontynentu północnoamerykańskiego Mount McKinley 6,194 m n.p.m. z lądowaniem na lodowcu. Alternatywnie Talkeetna River Fishing Adventure. Czas wolny w Talkeetna, miasteczku, które posłużyło jako pierwowzór dla serialu Przystanek Alaska. Po południu wyjazd na fotograficzne safari do Parku Narodowego Denali. Nocleg.
7
Dzień - PN Denali
Po śniadaniu wyjazd na fotograficzne safari w dzikiej tundrze. Wyprawa do Parku Narodowego Denali. Park uznawany jest za jeden z najpiękniejszych na świecie - na jego terenie znajduje się szczyt McKinley, widoczny w pełnej krasie z wielu punktów widokowych. Porośnięte mieszanką iglastych lasów tajgi i pokryte tundrą tereny zamieszkują różnorodne gatunki ptaków i ssaków - spotkać można czarne niedźwiedzie (baribale) i grizzly, karibu, wilki szare, arktyczne ziemne wiewiórki, bobry, zające, lisy, rysie, a na bagnach - łosie. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu i nocleg.
8
Dzień - Denali – Nenana – Chena Village – Fairbanks
Po śniadaniu przejazd do indiańskiej osady Nenana, podziwiamy most (kolejowy) Rudolfa Modrzejewskiego. Dojazd do rzecznego portu w Fairbanks gdzie od godz. 14:00 3-godzinny rejs statkiem do skansenu Chena Village - Riverboat Discovery. Zobaczymy oryginalne indiańskie i traperskie chaty, spotkamy psy husky. Obiad na terenie skansenu, gdzie zgromadzono najstarsze domy z początków Fairbanks i gorączki złota 1902 roku. Kolacja na statku. Nocleg w Fairbanks.
9
Dzień - Fairbanks
Po śniadaniu niespieszne zwiedzanie Fairbanks: misyjna kapliczka Indian Atabaska, pomnik Pierwszej Rodziny, samorodki złota. Lunch i popołudnie spędzamy w uzdrowisku Chena Hot Springs z gorącymi, leczniczymi źródłami. Na miejscu korzystamy z bogatej oferty kąpieli gorących w basenach (głębokość ok 1,2 m, zewnętrzny skalny gorący basen ok. 41°C – woda niechlorowana, przepływowa bezpośrednio z źródła, wewnętrzny słony basen i gorące źródło ok 32°C), jacuzzi zewnętrzne i wewnętrzne, taras do opalania. Kolacja i nocleg w Fairbanks.
10
Dzień - Fairbanks – Koło Podbiegunowe
Eskapada na Koło Podbiegunowe. Przelot awionetką z Fairbanks i lądowanie za Kołem Podbiegunowym. Pamiątkowe zdjęcia przy znaku Arctic Circle gdzie otrzymamy certyfikat z pobytu na kole podbiegunowym. Spacer po alaskańskiej tundrze, Powrót do Fairbanks vanem tzw. „autostradą lodu” - Dalton Highway, gdzie zobaczymy wielkie przestrzenie alaskańskiej surowej arktycznej przyrody. Po drodze zobaczymy największą rzekę północy - Yukon, a także Rurociąg Trans-Alaska, i Faktorię Handlową Koła Podbiegunowego w miejscowości Joy. Powrót do hotelu.
11
Dzień - Fairbanks – Anchorage
Śniadaniu w hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Anchorage. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja pożegnalna w lokalnej restauracji.
12
Dzień - Wylot do Polski
Nie możesz się zarejestrować