Top
Image Alt
Home  /  Azory – europejskie Hawaje

Azory – europejskie Hawaje

5 dni 4 noce
10-40 osób+ Wiek

Matka Natura strzeliła palcami i oczom naszym ukazała się kraina pełna piękna. Podzielona na 9 wysp rozrzuconych pośród błękitnego Atlantyku, gdzie nic nie jest do końca oczywiste a wiele rzeczy potrafi zaskoczyć nawet najbardziej wytrawnego podróżnika.

Wyjazdy incentive Azory – szczęście dla każdego

Azory to dziewięć wysp, dziewięć małych światów, które mają tyle samo podobieństw, co różnic. Miejsce, gdzie wszyscy są dla siebie życzliwi, a uśmiechy można niemalże rwać z drzew 😊 Wraz z archipelagami Madery, Wysp Kanaryjskich i Zielonego Przylądka, Azory tworzą biogeograficzny region Makaronezji. Jego nazwa oznacza „szczęśliwe wyspy”, zarówno dla tych, którzy tam mieszkają i tych, co odwiedzają je tak jak goście naszych wyjazdów dla firm.

Azory to jeden z tych wyjazdów incentive, podczas którego odnajdziesz dziewiczą przyrodę, zapierające dech w piersiach krajobrazy, niesamowite laguny, wygasłe kratery wulkaniczne, wodospady gorącej wody, fumarole i wiele, wiele więcej!

Wyjazdy incentive Azory – termalne jeziora, winnice na zboczach i przysmaki gotowane w ziemi

Odkrywanie Azorów sprawia, że serce zaczyna bić szybciej. Archipelag składa się z dziewięciu wysp podzielonych na trzy grupy: zachodnią z Corvo i Flores; grupę centralną (Faial, Graciosa, Pico, São Jorge i Terceira); grupę wschodnią (Santa Maria i São Miguel).

Na wschodzie, na wyspie Santa Maria, zapraszają plaże z ciepłym białym piaskiem, a winnice pokrywające zbocza przypominają gigantyczne schody, niczym amfiteatr. São Miguel, największa wyspa, kusi swoimi Sete Cidades i Fogo Lagoons. Moc emanująca z ziemi jest wyczuwalna w gejzerach, gorących wodach termalnych i wulkanicznych jeziorach. Tę moc wyczujemy także w smacznym „Cozido das Furnas”, przysmaku powoli gotującym się w gorącej ziemi. O tak, to prawda – smaczne są te nasze wyjazdy incentive, gdy zanużamy się w lokalnych przysmakach.

0 Reviews
 • Dla kogo?
  Musisz zobaczyć Azory, jeśli uspokajają cię zielone krajobrazy i widok bezkresu Oceanu, lubisz lokalne sery i jesteś ciekawy jak wygląda jedyna w Europie plantacja herbaty.
 • Atrakcje na miejscu
  plantacja herbaty i ananasów, gorące źródła i baseny w Ponta da Ferraria, jeziora Lagoa Azul i Lagoa Verde, winnice na wyspie Pico, jaskinia lawowa Gruta das Torres, spektakularna Lagoa das Sete Cidades, punkt widokowy Vista do Rei, obserwacja wielorybów
 • Kiedy jechać
  Wyspy cieszą się łagodnym, wietrznym klimatem, w którym temperatury w ciągu dnia rzadko spadają poniżej 14 ° C zimą lub przekraczają 25 ° C w lipcu. Wieloryby i delfiny można zobaczyć o każdej porze roku, ale lato to najlepszy czas na zwiedzanie Azorów, kiedy warunki są najspokojniejsze i najcieplejsze. Jednak wiosenne wakacje, kiedy Azory są mniej ruchliwe, zbiegają się z kwietniowymi / majowymi i czerwcowymi wędrówkami fiszbinowców. Wiosną temperatura morza wynosi średnio 17 ° C, a latem 22 ° C.
 • Na jak długo
  Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś być w stanie zobaczyć wszystkie atrakcje na większości wysp Azorów w ciągu 2-3 dni. Jedynym wyjątkiem jest São Miguel, największa wyspa, na której zalecamy pobyt minimum 5-7 dni.
 • Potrzebujesz
  dowód osobisty
 • Niewymagane
  paszport
  szczepienia
  wiza

Wyjazdy incentive Azory – okiem pilota | Zuzanna Król – Wąsicka, BCT incentive

Azory to chyba najbardziej zielone miejsce spośród tych dotychczas przeze mnie odwiedzonych. Nigdy nie zapomnę jak po raz pierwszy stałam na Miradouro da Vista do Rei, słuchając „Skyfall” Adele. Nagle spośród pokrywających wszystko chmur wyłonił się zapierający dech w piersiach widok. Do tej pory pamiętam swoją ekscytację na widok oszałamiających kolorów i widoków. Szczególnie Sao Miguel jest dla mnie w niezwykły sposób tajemniczą, wręcz mistyczną – zieloną oazą na Oceanie Atlantyckim. Będąc na jednej z wysp archipelagu nie można nie spróbować zdobyczy tutejszych rybaków. Moim faworytem jest przepyszna caldeirada de peixe w mojej ukochanej Tasca, do której często zabieram gości naszych wyjazdów firmowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Azorach jako miejscu na wyjazd motywacyjny, skontaktuj się z Zuzą, pisz na zuzanna@bctincentive.pl

Plan wyjazdu

1
Dzień | Warszawa – Lizbona
Spotkanie na lotnisku w Warszawie przy dedykowanym stanowisku odpraw. Odprawa paszportowo bagażowa, przelot do Lizbony, transfer z lotniska do hotelu, kolacja i nocleg.
2
Dzień | Lizbona – Sao Miguel (Ponta Delgada)
Po śniadaniu w hotelu transfer na lotnisko i przelot do Ponta Delgada na Sao Miguel – głównej wyspie Archipelagu Azorów. Na miejscu transfer do hotelu, zakwaterowanie. Następnie wycieczka – objazd południa wyspy. Zobaczymy m. in. Vila do Campo – pierwszą stolicę W-y Św Michała. Furnas – gejzery położone w kalderze wulkanu i pokaz „pieczenia” obiadu lokalnym sposobem, przez spuszczenie produktów do wnętrza gejzeru - tzw. Cozido. Lunch z cozido w lokalnej restauracji. Ogród Botaniczny Terra Nostra i kąpiel w ciepłych źródłach. Powrót do hotelu północnym wybrzeżem, po drodze wizyta na plantacji herbaty i w fabryce Gorreana, z degustacją.  Na koniec wjazd na punkt widokowy (900 m n.p.m.) i panorama wyspy i Jeziora Ognia.  Wieczorem powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
3
Dzień | Sao Miguel
Po wczesnym śniadaniu wyjazd na wycieczkę (ok. 4 h) nad malownicze Jeziora Siedmiu Miast (Sete Cidades), które są wyjątkową atrakcją przyrodniczą, a jednocześnie największym zbiornikiem słodkiej wody na wyspach. Położone w kalderze krateru bliźniacze jeziora o odmiennej strukturze ekologicznej połączone są jedynie wąskim przesmykiem.  Zobaczymy panoramę okolicy z punktu widokowego Vista do Rei, a następnie zjedziemy w Dolinę Siedmiu Miast, Na koniec krótki postój na plantacji ananasów, gdzie będziemy mogli skosztować lokalnych nalewek tu produkowanych. Lunch podczas wycieczki. Popołudnie wolne na zakupy i spacery w porcie i na starym mieście Ponta Delgada. Kolacja i nocleg.
4
Dzień | Sao Miguel – Lizbona
Śniadanie w hotelu. Następnie wyjazd na lotnisk w Ponta Delgada i przelot do Lizbony. Lunch w lokalnej restauracji. Popołudniowe zwiedzanie miasta. Odwiedzimy Alfamę - najstarszą i najbardziej urokliwą dzielnicę Lizbony. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.
5
Dzień | Lizbona - Warszawa
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski.
Nie możesz się zarejestrować