Top
Image Alt
Home  /  Belgia – królestwo czekolady

Belgia – królestwo czekolady

4 dni 3 noce
15-60 osób+ Wiek

Czy wiecie, co to „chocolatl”? Majowie wyrabiali ten napój z nasion kakaowca… Zgadza się, mowa o czekoladzie! Gotowi na przygodę w świecie belgijskich czekoladek? Skroiliśmy ten wyjazd incentive specjalnie dla fanów czekolady i zadbamy abyście nie zapomnieli go do końca życia.

Wyjazdy incentive do Belgii – parlament europejski i najwięcej zamków na kilometr kwadratowy

Belgia to niewielki, urzekający kraj ze stolicą w Brukseli, gdzie od lat 60-tych znajduje się siedziba Parlamentu Europejskiego. Mało kto wie, że Belgia znana jest również jako kraj z największą liczbą zamków na kilometr kwadratowy

Jeśli chodzi o kulinaria, które zawsze są ważnym punktem naszych wyjazdów motywacyjnych, Belgia kojarzona jest z kilkoma wyjątkowymi specjałami. Przede wszystkim z belgijskimi goframi, frytkami z majonezem, które zostały wymyślone przez Belgów oraz z piwa, którego produkuje się tu ponad 800 gatunków. No i oczywiście z czekolady.

Nazwa „Belgia” pochodzi od Rzymian – kiedy nazwali swoją prowincję na północy Gaul Gallia Belgica. Targające Europą wojny zmieniały przynależność państwową dzisiejszej stolicy Belgii, o którą walczyli Austiacy, Fancuzi i Holendrzy. Belgia znana jest również pod nazwą „pola bitwy pod Europą”.

W 1830 roku wystawiono tu operę “Niema z Portici”. Sztuka opowiadała historię XVII-wiecznego buntownika z Neapolu, rybaka Massaniellego, a jej wydźwięk doprowadził do wybuchu rewolucji i uzyskania przez Belgię niepodległości. 

Dziś Belgia składa się z trzech regionów federalnych – Flandria, Bruksela i Walonia. Większość ludności jest francuskojęzyczą (85%). Jednakże zarówno język francuski, jak i niderlandzki są jego językami urzędowymi. Belgia jest również jednym z najbardziej uprzemysłowionych i zurbanizowanych krajów w Europie. 

Wyjazdy incentive do Belgii – podczas czekoladowej przygody zobaczycie jak wyrabia się ten kultowy przysmak

Do Europy przywiózł ją Krzysztof Kolumb. Początkowo pitną. Napój trafił z Hiszpanii do Niderlandów, a dopiero w XVII “rozlał” się po naszym kontynencie. Wyjazd incentive do Belgii to doskonała okazja by zgłębić tajemnicę pysznej czekolady.

Belgia produkuje czekoladę od prawie 400 lat – pierwsze dowody produkcji czekolady w Belgii pochodzą z 1635 roku. Dziś produkuje się tu ponad 173 000 ton czekolady rocznie, można ją kupić w około 2000 sklepów z czekoladą. Podczas naszego wyjazdu dla firm pokażemy Wam jak wytwarza się ten boski produkt.

Pitna, czy twarda, gorzka, mleczna, biała, deserowa, bakaliowa… Dla prawdziwego Belga każda czekolada jest codzienną inspiracją i wielką radością… Nie oszukujmy się, każdy lubi czekolada, dlatego wyjazd incentive do Belgii to wyjątkowo słodka przygoda.

0 Reviews
 • Dla kogo?
  Dla wszystkich –Belgia to kraj niewielki kraj z bardzo bogatą historią. Znajdą tu coś dla siebie koneserzy czekolady, piwa, gofrów i oczywiście belgijskich frytek z majonezem 😊
 • Atrakcje na miejscu
  W Brukseli znajdziemy wiele niesamowitych budynków oraz miejsc, aż trzy z nich zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO: Grand Platz, najważniejsze budowle Victora Horty, Pałac Stocleta. Manneken Pis: ta niewielka figurka to symbol miasta i obowiązkowy punkt podczas zwiedzania stolicy, Wzgórze Sztuki czyli Mont des Arts. Na obrzeżach miasta możemy zobaczyć niezwykły hołd dla belgijskiego przemysłu - Atomium. Obiekt powstał w 1958 roku z okazji Wystawy Światowej, jaka odbyła się w Brukseli. Gandawa miasto położone na północy Belgii, jest to perełka mieszcząca się w ścisłej czołówce wśród miejsc wartych odwiedzenia w tym malutkim kraju. Brugia: Jezioro Miłości, Klasztor Beginek, dzielnica Burge i wieża Belfry, Kościół Najświętszej Panny, rejs po kanałach
 • Kiedy jechać
  Każda pora roku jest dobra. Wiadomo, że najpiękniej jest późną wiosną i wczesną jesienią kiedy drzewa zmieniają swoje barwy i miasto mieni się w złotych barwach. Raz na dwa lata w sierpniu na Grand Platz układa się olbrzymie dywany z kwiatów. W czerwcu raz na kilka lat w pobliskim Waterloo (kilkanaście kilometrów od miasta) organizowana jest rekonstrukcja jednej z najważniejszych bitew w dziejach świata.
 • Na jak długo
  Wyjazd na przedłużony weekend czyli od czwartku do niedzieli będzie wystarczający.
 • Potrzebujesz
  dowód osobisty
 • Niewymagane
  paszport
  szczepienia
  wiza

Wyjazdy Incentive do Belgii – okiem pilota | Justyna Dembińska, BCT incentive:

Pierwsze rzecz jaka uderzy w Was podczas wyjazdu motywacyjnego do Belgii to mnogość języków i różnorodność nacji. Urzędnicy unijni w garniturach od razu przywołały mi na myśl londyńskich „white collars” od razu uświadomiły mi fakt to, że tu rozgrywają się boje o fundusze europejskie, podejmowane są istotne decyzje odnośnie funkcjonowania Unii Europejskiej. Jednak jak ruszyłam się na podbój Brukseli to od razu zauważałam jak Belgowie, potrafią łączyć stare z nowym, tradycję z modą, wysoką kulturę z popularną. Wszytko to wywarło na mnie olbrzymie wrażenie. Belgia to nie tylko Bruksela, ale też inne belgijskie miasta, które chlubią się wspaniałym dziedzictwem kulturowym – zabytkowymi budowlami i wspaniałymi muzeami, mają doskonałe hotele i restauracje. Według mnie Belgia to klejnot na mapie Europy oferujący : znakomitą sztukę, wyśmienitą kuchnię, wyjątkową atmosferę w szerokim  wyborze kafejek i pubów z najlepszymi belgijskimi piwami i oczywiście najlepsze na świecie czekoladki. 

Jeśli zainteresował Cię ten kierunek skontaktuj się z Justyna, pisz na justyna@bctincentive.pl

Plan wyjazdu

1
Dzień
Poranny wylot z Warszawy, przylot do Brukseli. Transfer z lotniska do hotelu. panoramiczne zwiedzanie Brukseli autokarem. Lunch w lokalnej restauracji. Wizyta techniczna w siedzibie Komisji Europejskiej. Powrót do hotelu, zakwaterowanie, kolacja w restauracji hotelowej, nocleg.
2
Dzień
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie najważniejszych atrakcji autokarem: siedziba Parlamentu i Komisji Europejskiej, Katedra Św Mikołaja, Pałac Sablon, Pałac Sprawiedliwości, Wielki Pałac i Pałac Królewski, Mannaken Pis (siusiający chłopiec), tereny Expo 1958 i Atomium spacer dzielnicą Ixelles szlakiem najlepszych sklepów z czekoladą i pralinami.  Lunch w lokalnej restauracji i typowe belgijskie menu. Wizyta w manufakturze czekoladek, instruktaż z degustacją. Następnie warsztaty - każdy będzie mógł sprawdzić się w roli "maitre chocolatiere". Przejazd do lokalnego browaru, demonstracja procesu warzenia piwa i degustacja złotego trunku Kolacja w lokalnej restauracji.
3
Dzień
Śniadanie w hotelu, następnie wyjazd do Gandawy i Brugii: przejazd do Gandawy i spacer po historycznym centrum, skupionym wokół rynku Starego Miasta: 3 wieże kościołów Św Mikołaja, Belfry i Katedry Św Bravo, domy kupców oraz Zamek Hrabiego. Lunch w lokalnej restauracji. Przejazd i zwiedzanie średniowiecznej Brugii: Jezioro Miłości, Klasztor Beginek, dzielnica Burge i wieża Belfry, Kościół Najświętszej Panny. Rejs po kanałach Brugii. Pożegnalna kolacja w lokalnej restauracji.
4
Dzień
Wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Zakończenie imprezy.
Nie możesz się zarejestrować