Top
Image Alt
Home  /  Budapeszt – smaki węgier

Budapeszt – smaki węgier

5 dni 4 noce
15-20 osób+ Wiek

Podobno węgierska gospodyni, szykując posiłek, najpierw wykłada na blat słoiczek czerwonej papryki, a następnie zastanawia się, co by tu do niej dodać. Tutejsze powiedzenie mówi, że „śmierć z przeżarcia węgierskimi specjałami, to godna śmierć”. Ale spokojnie, nasza kulinarna przeprawa po węgierskim stole nie skończy się aż tak radykalnie. Z naszego węgierskiego wyjazdu incentive przywieziemy do Polski co najwyżej parę kilogramów więcej… Mowa oczywiście o kilogramach niezapomnianych wrażeń, których kosztować będziemy kęs po kęsie podczas wyjazdu firmowego do świata papryki, mięsnego gulaszu, wyśmienitego salami i potraw z cebulą, którym zawsze towarzyszy kieliszek wybornego wina.

Wyjazdy incentive do Budapesztu – nocne życie, doskonałe jedzenie, cudowne wino.

Budapeszt to miasto z niezwykle ciekawą historią, o której przypominają piękne kamienice, kościoły, liczne place, pomniki oraz fontanny. Miasto, o którym zwykło się mówić „Perła Dunaju” swoim specyficznym klimatem potrafi rozkochać w sobie każdego miłośnika miejskich wypadów.

Programy naszych wyjazdów motywacyjnych do Budapesztu konstruujemy w taki sposób by ten wielkomiejski sznyt porwał Was bez pamięci. Wybieramy hotel w centrum miasta usytuowany nieopodal lokalnych restauracji z klasykami tutejszej kuchni (jedzenie jest doskonałe), Nieopodal znajdują się najważniejsze zabytki. Do kultowych atrakcji należy nocny clubbing czy rejs po pięknym modrym Dunaju z widokiem m.in. na Parlament.

Wyjazdy incentive Budapeszt – artystyczna bohema i miasto, które nie śpi

Budapeszt nie zasypia, poznajemy jego nocne życie od kuchni. Wsiąkamy w miejską tkankę przy kieliszku znakomitego Tokaja. Punktem obowiązkowym wyjazdu motywacyjnego do stolicy Węgier jest zgłębienie artystycznej strony miasta. Znajdują się tu ważne dla sceny muzycznej kluby jazzowe. Niezależnie od tego czy wolimy muzykę na żywo czy klubowy house w Budapeszcie nudzić się nie będziemy. Wieczorami kręcimy się po klimatycznych knajpkach, by sprawdzić w jakim rytmie bije serce miasta.

Na trasie wyjazdu incentive odwiedzamy także Wyszechrad, czy malownicze artystyczne miasteczko Szentendre. Wszędzie gdzie jesteśmy raczymy się pysznościami. Próbowanie lokalnej kuchni i napojów to przecież najlepszy sposób poznawania kultury i życia danego miejsca. Dlatego serdecznie zapraszamy do wspólnego odkrywania pysznych sekretów Węgier na naszych wyjazdach integracyjnych.

0 Reviews
 • Dla kogo?
  Dla wszystkich – Budapeszt to miasto dla miłośników historii, koneserów dobrego wina i jedzenia
 • Atrakcje na miejscu
  Obowiązkowe punkty na mapie miasta czyli: Góra Gellerta, Zamek Królewski, Kościół Macieja, Bazylika św. Stefana, panorama miasta oglądana z Wieży Rybaków, rejs po Dunaju, budapesztańskie zoo, termy kąpieliska Szechenyi, ale także baseny w hotelu Gellerta. Warto wyjechać z miasta do pobliskiego miasta artystów Szentendre oraz na turniej rycerski w zakole Dunaju do Wyszehradu
 • Kiedy jechać
  Każda pora roku jest dobra. Najpiękniej jest w maju kiedy już wszystko obudziło się do życia, ale także ciekawie jest wczesną jesienią kiedy drzewa zmieniają swoje barwy i miasto mieni się w złotych barwach
 • Na jak długo
  Najlepiej na 4-5 dni to pozwoli nam na leniwe zwiedzanie i skosztowanie wszystkich atrakcji
 • Potrzebujesz
  dowód osobisty
 • Niewymagane
  paszport
  szczepienia
  wiza

Wyjazdy incentive do Budapesztu – okiem pilota | Justyna Dembińska, BCT incentive:

Pierwszy raz w Budapeszcie byłam jeszcze w szkole podstawowej, na jednodniowej wycieczce podczas kolonii na Węgrzech. Od tego czasu Węgry kojarzyły mi się głównie kąpielami termalnymi, „sztuczną falą” w basenie, a Budapeszt wydał się mi się miastem jakby z innego świata. Moim zdaniem nic się od tego czasu nie zmieniło. Budapeszt nadal jest cudną perłą nad Dunajem, miastem z bajki, co czyni z niego doskonałe miejsce na wyjazd motywacyjny. Budapeszt to miasto do którego uwielbiam wracać o każdej porze roku. Miasto za każdym razem czaruje – witając turystów cudownym klimatem, atmosferą przypominającą o dawnej potędze Węgier. Spacerując ulicami miasta można zanurzyć się w węgierskiej nostalgii lub dać się porwać  niesamowitej atmosferze wyrastających jak grzyby po deszczu klubom, barom i ludziom. Wyjazdy incentive do Budapesztu pozwolą Państwu niespiesznie delektować się życiem. I do tego to cudowne węgierskie wino…

Plan wyjazdu

1
Dzień
Przejazd do Budapesztu. Po drodze lunch. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w hotelu i nocleg.
2
Dzień
Po śniadaniu wyjazd z hotelu na zwiedzanie miasta. Zobaczymy Zamek Królewski. Przejdziemy do Kościoła Macieja. Będziemy mieli czas na kawę i słynne kremówki, możliwość zakupu słodkości. Wizyta w hali zabytkowej hali targowej gdzie będziemy mieli okazję degustować węgierskie salami. Czas na lunch w lokalnej restauracji. Przejazd na Górę Gellerta. Przejazd na Plac Millenium. Zobaczymy Zamek Vajdahunyad - kompleks budynków o różnych stylach architektonicznych, Bazylikę św. Stefana - pierwszego króla Węgier oraz pierwszego świętego węgierskiego. Z zewnątrz obejrzymy Parlament, a następnie przejdziemy Aleją Andrassyego - najpiękniejszą promenadą Pesztu. Kolacja w restauracji. Po kolacji  rejs statkiem po Dunaju. Przy lampce wina będziemy mogli podziwiać fantastycznie oświetloną architekturę stolicy Węgier. Powrót do hotelu.
3
Dzień
Po śniadaniu wyjazd z hotelu w Zakole Dunaju do Szentendre, malowniczo położonej „serbskiej” miejscowości będącej mekką artystów. Spacer uliczkami tego uroczego miasteczka umilą z pewnością liczne kawiarnie i maleńkie galerie oferujące najwyższej klasy węgierską sztukę i rękodzieło. Po drodze lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejazd do Esztergomu, słynącego z przepięknej, największej na Węgrzech bazyliki. Późnym popołudniem dotrzemy do Wyszehradu, gdzie na średniowiecznym zamku weźmiemy udział w turnieju rycerskim zakończonym wielką biesiadą suto zakrapianą winem. Późny powrót do hotelu w Budapeszcie.
4
Dzień
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd do basenów termalnych kąpieliska Szechenyi, z których słynie Budapeszt, czas na kąpiele i relaks w termach. Po wizycie w łaźniach lunch. Po lunchu czas wolny na zakupy. Na wieczorną kolację pożegnalną zapraszamy Czardy Węgierskiej na kolację połączoną z występami folklorystycznymi i muzyką cygańską. Po kolacji transfer do hotelu. Nocleg.
5
Dzień
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Polski po drodze lunch w lokalnej restauracji. Pożegnanie z grupą.
Nie możesz się zarejestrować