Top
Image Alt
Home  /  Praga – Czechy od kuchni

Praga – Czechy od kuchni

4 dni 3 noce
10-200 osób+ Wiek

Praga jest uznawana za jedną z najpiękniejszych stolic europejskich, co potwierdza jej rosnąca z roku na rok popularność.

Zapytania o Pragę na wyjazdy dla firm są już niemal na porządku dziennym.

We wspaniale zachowanym historycznym centrum, od 1992 r. zapisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, znajdziemy ślady jedenastu wieków historii.

Wyjazdy incentive Praga – wielka historia, niepowtarzalna atmosfera

Organizowane przez nas wyjazdy nagrodowe do Pragi to każdorazowo pełna emocji przeprawa przez miasto o bogatej kulturze i wspaniałych zabytkach. Stolica Czech przyciąga między innymi monumentalną architekturą kompleksu zamkowego na Hradczanach, urokiem uliczek Starego Miasta, romantycznym klimatem Mostu Karola. Całości dopełnia niepowtarzalna atmosfera tradycyjnych, czeskich browarów. Mimo dużej liczby turystów, wciąż można znaleźć w Pradze miejsca, o których wiadomo tylko „lokalsom”. Ostatnio jest można odkrywać miasto na nowo za sprawą „Osobistego przewodnika po Pradze” Mariusza Szczygła. Nam także zdarzyło się czerpać z przewodnika przy tworzeniu programu wyjazdu incentive.

Wyjazdy Incentive Praga – czy znajdziemy tu doskonałe jedzenie? Na pewno cudowne piwo

Praga to miasto z niezwykle ciekawą historią, o której przypominają piękne kamienice, kościoły, liczne place, pomniki oraz fontanny. Miasto, magiczne w którym żył i tworzył Franz Kafka, potrafi rozkochać w sobie każdego miłośnika miejskich wypadów.

Mając to na uwadze programy naszych wyjazdów motywacyjnych do Pragi konstruujemy w taki sposób by ten wielkomiejski sznyt porwał nas bez pamięci. Najlepiej wybrać hotel w centrum miasta usytułowany nieopodal lokalnych restauracji z klasykami tutejszej kuchni, która nie należy do najzdrowszych, ale wszyscy wiemy, że na wakacjach można więcej.

Czeska kuchnia do lekkich nie należy, ale za to jest też bardzo smaczna i sycąca. Na przystawkę polecają się utopenci, czyli kiełbasa w kwaśnej zalewie lub polewka, czyli zupa np. czosnkowa lub ziemniaczana. Na drugie danie knedliki z zawiesistym sosem ze sztuką mięsa lub pięknie wypieczona golonka z chrupiącą skórką z pieczonymi ziemniakami z kminkiem. Do picia tradycyjnie kufel zimnego piwa z pianką. Czy mamy jeszcze miejsce na deser? Jeśli tak to najlepsze będą knedle ze śliwkami lub morelami z masełkiem i zrumienioną bułką tatrą.

 

Punktem obowiązkowym wyjazdu Incentive do stolicy Czech wizyta w tradycyjnej czeskiej gospodzie. Można się udać do ulubionych knajpek w których jadał prezydent Hawel, czy inni wielcy Czesi. Praga to setki malutkich knajpek z niesamowitą atmosferą i klimatem. Często są one ukryte w miejscach, których się nie spodziewamy.

0 Reviews
 • Dla kogo?
  Dla wszystkich – miasto żyje i zaskakuje za każdym razem. Każdy powinien znaleźć coś, co go zachwyci i zainteresuje.
 • Atrakcje na miejscu
  Obowiązkowe punkty na mapie miasta, czyli: praskie Podzamcze, Hradczany, kompleks zamku królewskiego (założony już w IX w.), Bazylika św. Jerzego, słynna Złota Uliczka, ogrody królewskie z Belwederem, Klasztor Strahovski i katedra św. Wita, w której przechowywane są regalia królów czeskich. Spacer po Małej Stronie, dzielnicy położonej na zboczach zamkowego wzgórza, obfitującej w piękne i bogato zdobione barokowe pałace oraz kamienice, słynny średniowieczny Most Karola. Warto także odwiedzić dzielnicę Żydowską Josefov, gdzie znajdują się synagogi Staronowa z XIII w. i Wysoka, a także ratusz i cmentarz żydowski. Prawdziwym secesyjnym skarbem Pragi jest dostępny dla zwiedzających Teatr Narodowy.
 • Kiedy jechać
  Cały rok jest dobry na wyjazd firmowy do Pragi. O każdej porze roku jest tu inaczej, a przy tym tak samo pięknie. Największym powodzeniem wśród turystów cieszy się w sezonie letnim i w okresie przedświątecznym, kiedy na placach miasta odbywa się jeden z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie. Temu, kto nie przepada za tłumami, zdecydowanie odradzamy te terminy. Pod względem pogodowym najlepszą porą na odkrywanie uroków Pragi jest kwiecień, wrzesień i październik.
 • Na jak długo
  Najlepiej na 4-5 dni, to pozwoli nam na leniwe zwiedzanie i skosztowanie wszystkich atrakcji.
 • Potrzebujesz
  dowód osobisty
 • Niewymagane
  paszport
  szczepienia
  wiza

Wyjazdy incentive Praga – okiem pilota | Justyna Dembińska, BCT incentive:

Pamiętam, jak zobaczyłam teledysk grupy Inexes „Never Tear As Apart”, którego akcja rozgrywa się w Pradze. Pomyślałam sobie, cóż za magiczne miasto. Potem miałam okazję pojechać do stolicy Czech zimą. Nocny pociąg z Polski wtoczył się do zaśnieżonego miasta. Po wyjściu na zewnątrz dworca głównego o 05:00 nad ranem doznałam olśnienia. Magia miasta, które powoli zaczyna tętnić swoim rytmem, oczarowało mnie totalnie. Dlatego z wielką chęcią wracałam do niego, a jego zabytki nigdy mi się nie znudziły. Po Moście Karola mogę chodzić bez końca i widok Pragi z Hardaczan zawsze powoduje u mnie szybsze bicie serca. Teraz dzięki „Osobistemu przewodnikowi po Pradze” Mariusza Szczygła wiem, że jest ciągle wiele do odkrycia.

.Jeśli zainteresował Cię ten kierunek skontaktuj się z Justyna, pisz na justyna@bctincentive.pl

Plan wyjazdu

1
Dzień | przejazd do Pragi
Zbiórka uczestników. Przejazd do Pragi. Po drodze lunch w lokalnej restauracji. Dojazd do hotelu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie i kolacja. Czas na wieczorne eksplorowanie miasta.
2
Dzień | Praga
Po śniadaniu przejazd do centrum Pragi i zwiedzanie stolicy. Z Mostu Legii zobaczymy panoramę miasta i przepiękny kompleks zamkowo-ogrodowy Hradczan, przejedziemy na zwiedzanie Teatru Narodowego - secesyjnego skarbu Pragi. Tego dnia także wizyta w Kaplicy Betlejemskiej i domu Jana Husa, którego pomnik znajduje się nieopodal. Spacer kontynuować będziemy alejami Nowego Miasta odwiedzając kościół Marii Panny Śnieżnej. Dalej urokliwymi uliczkami przejdziemy na Stare Miasto i Rynek, gdzie zobaczymy Ratusz z mistycznym Orlojem i kościół Marii Panny przed Tynem oraz kościół św. Mikołaja. Czas na lunch, podczas którego spróbujemy przysmaków tradycyjnej czeskiej kuchni. Czas wolny na zakup pamiątek. Wieczorem zabierzemy Państwa na czeską biesiadę z degustacją piwa z lokalnych browarów. Powrót do hotelu.
3
Dzień | Praga
Po śniadaniu. Zwiedzanie praskiego Podzamcza, czyli Hradczan: Klasztor Strahovski, Zamek Praski, zabudowania Kancelarii Prezydenckiej, katedra św. Wita, w której przechowywane są regalia królów czeskich, Pałac Królewski z Salą Władysławowską, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka. Lunch w lokalnej restauracji. Następnie przez Małą Stranę, dzielnicę położoną na zboczach zamkowego wzgórza, obfitującą w piękne i bogato zdobione barokowe pałace oraz kamienice, przejdziemy do nabrzeży Wełtawy i do słynnego średniowiecznego Mostu Karola. Czas wolny na czeskie piwko. Wieczorem rejs statkiem z kolacją.
4
Dzień | przejazd do Polski
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie i powrót do Polski. Po drodze lunch w lokalnej restauracji.
Nie możesz się zarejestrować