Top
Image Alt
Home  /  Ekwador – Środek Ziemi

Ekwador – Środek Ziemi

7 dni 6 nocy
15-20 osób+ Wiek

Ekwador to miejsce gdzie czas płynie wolniej. Ze spokojem i bez zbędnej spiny naładujesz tu baterie na cały rok. Byliśmy tam nie raz. Z chęcią przygotujemy niezapomniany wyjazd incentive dla Ciebie i Twoich gości. Ekwador to przede wszystkim przyjaźni, tryskający energią ludzie, zapierające dech w piersiach widoki na liczne wulkany, zadziwiająca kuchnia i nieokiełznana przyroda.

Wyjazdy incentive do Ekwadoru – Wyspy Galapagos, Amazonia i górski klimat Andów

Niewiele mniejszy od Polski Ekwador (256 tys. km²) ma do zaoferowania dużo więcej niż odległe wyspy oceanu. Główne regiony – Amazonia, wyżyny i Andy Ekwadorskie, wybrzeże Pacyfiku, Wyspy Galapagos – charakteryzują się dużą różnorodnością krajobrazu, którą warto poznać podczas podróży motywacyjnej do tego najmniejszego kraju Ameryki Południowej. 

Stabilny na przestrzeni roku klimat równikowy oraz klimat górski w Andach, różnorodność krajobrazów, gęste zalesienie kraju (ponad 50%) oraz ciekawa kultura rdzennej ludności to atuty, które zachęcają do odwiedzenia tego kraju.

Wyjazdy incentive do Ekwadoru – eksplorujemy „środek świata”

Bliskie spotkanie z fauną i florą, zakupy w największym targu indiańskim oraz regionalne posiłki w wyjątkowych miejscach. To wszystko sprawi, że wyjazd firmowy do Ekwadoru zapadnie w Waszej pamięci do końca życia. 

Ekwador czyli z języka hiszpańskiego „równik” rzeczywiście jest przecięty na pół przez część znajdującą się na półkuli północnej i tą na półkuli południowej. Graniczy od wschodu z Kolumbią, od południa z Peru a na zachodzie otwiera się na Ocean Spokojny, gdzie znajduje się jego największa atrakcja turystyczna – Wyspy Galapagos.

0 Reviews
 • Dla kogo?
  Dla miłośników autentycznej indiańskiej kultury wywodzącej się jeszcze od Inków, dla wielbicieli andyjskich smaków, dla ciekawych prekolumbijskiej historii regionu. Nade wszystko dla entuzjastów różnorodnej przyrody – od lasów deszczowych i szczytów Andów, przez źródła termalne i gąszcz amazońskiej puszczy, po koneserów wyspiarskiej fauny i flory unikatowego Galapagos. Ekwador to nieoczywisty, ale bardzo autentyczny kraj łączący wszystko co najlepsze w andyjskiej części Ameryki Południowej.
 • Atrakcje na miejscu
  Quito kolonialne (Stare Miasto z Bazyliką i Kościołem Jezuitów) i nowoczesne (np. kolejka na Panecillo, Mitad del Mundo – środek świata, gdzie można stanąć jednocześnie na dwóch półkulach, andyjska Aleja Wulkanów, Baños, czyli Brama Amazonii, Otavalo i największy indiański targ w Ameryce Południowej, La Nariz del Diablo – „Nos Diabła”, wysokogórska trasa kolejowa z zapierającymi dech w piersiach widokami, wodospad Pailon del Diablo (Diabelski Puchar), na koniec oczywiście Wyspy Galapagos z niepowtarzalną fauną i florą. A to nie wszystko…
 • Kiedy jechać
  Jesteśmy na równiku więc temperatury będą mniej więcej takie same przez cały rok. Oczywiście biorąc poprawkę na wysokość i region w jakim się znajdujemy. Pora sucha przypada na miesiące od maja do listopada, pora deszczowa od grudnia do marca lub kwietnia. Nasze doświadczenie wskazuje, że najlepszymi miesiącami na wyjazd firmowy do Ekwadoru będą miesiące „jesienne” wrzesień-listopad i „wiosenne” kwiecień-czerwiec.
 • Na jak długo
  Idealny czas na realizację wyjazdu incentive to około tydzień do 10 dni, ale jeśli połączyć wyprawę do Ekwadoru z np. Kolumbią czy Peru - wtedy na taki wyjazd należy poświęcić od 10 do 14 dni. Na Wyspy Galapagos nie warto przeznaczać mniej niż 3-5 dni.
 • Potrzebujesz
  paszport
 • Niewymagane
  dowód osobisty
  szczepienia
  wiza

Wyjazdy incentive Ekwador – okiem pilota | Radosław Olek, BCT Incentive:

Ekwador wspominam za jego barwną różnorodność i fenomenalny klimat wszystkich miejsc, które odwiedzamy podczas wyjazdów motywacyjnych. Przepięknie kolonialne Quito, emocjonujący las deszczowy i andyjskie hacjendy wpisują się w różnorodny krajobraz kraju, który dopełnia egzotyczne dorzecze Amazonki. Absolutnym hitem są Wyspy Galapagos – once in a lifetime, ale koniecznie trzeba zobaczyć w jakich okolicznościach przyrody Darwin formułował wnioski do swoich teorii. Świetna kuchnia, kapitalni ludzie i atrakcji huk. Polecam, zachęcam, zawsze chętnie wracam.  

Jeśli zainteresował Cię ten kierunek skontaktuj się z Radkiem, pisz na olek@bctincentive.pl

Plan wyjazdu

1
Dzień | Warszawa – Quito
Spotykamy się na warszawskim lotnisku Okęcie. Przy dedykowanym stoisku odpraw powita Was  pilot BCT Incentive i rozpoczynamy podróż do kraju andyjskich krajobrazów, indiańskich targów i kolonialnej architektury. Przelot z przesiadką w Amsterdamie. Przylot po południu do Quito – stolicy Ekwadoru a w czasach prekolumbijskich drugiej stolicy i najważniejszego ośrodka Imperium Inków. Kolonialne stare miasto to obecnie największy i najlepiej zachowany kompleksu architektury kolonialnej w Ameryce Południowej, wpisany od 1978 na Listę dziedzictwa UNESCO. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w Quito. 
2
Dzień | Quito – Otavalo
Śniadanie. Wyjazd do Otavalo -  na największy w tej części świata targ indiańskiego rzemiosła. W Otavalo możliwość fotografowania i zakupów na najsłynniejszym targu wyrobów ludowych w Ameryce Południowej. Barwne koce, gobeliny, torby i torebki, obrusy, swetry z alpaki i szale lśnią kolorami andyjskich wzorów nie spotykanych nigdzie indziej. Lunch w lokalnej restauracji. Następnie krótki spacer brzegiem jeziora w kraterze Cuicocha z przepięknym widokiem na Wulkan Cotacachi, i wyspy Isla Wolf i Isla Yerovi, rejs łódką po jeziorze. Pod wieczór przejazd do hacjendy w okolicach Otavalo  - dom z w tradycyjnym kolonialnym stylu, wiekowymi pamiątkami, jest esencją andyjskiej atmosfery w najlepszym wydaniu. Na miejscu czeka na nas pyszna kolacja i występy indiańskiego zespołu.
3
Dzień | Peguche - Quito
Śniadanie w hacjendzie. Wyjazd do położonego w prowincji Ibambura wodospadu w parku Peguche, otoczonego wulkanami - Imbabura (5380 mnpm), Cotacachi (5940 mnpm), Fuya Fuya (4950 mnpm). Zamieszkujący ten region Indianie Keczua słyną z wyrobów tekstylnych sprzedawanych na lokalnym targu. Po ok 2 h spaceru do wodospadu (łagodny spacer ścieżką w lesie, konieczne repelenty) chwila czasu wolnego w wiosce i na targu. Następnie wybierzemy się w drogę powrotną do Quito. Po drodze zwiedzimy do plantacji róż – za bramą gospodarstwa wkraczamy w świat kwiatów i historycznego dziedzictwa ich hodowli, z której Ekwador słynie od dziesiątek lat. Lunch w hacjendzie i przyjazd wieczorem do Quito. Zakwaterowanie w hotelu i przejazd na punkt widokowy Panecillo (panorama Quito), gdzie zjemy kolację w doskonałej restauracji.
4
Dzień | Quito - Mindo w środku dżungli
Po wczesnym śniadaniu wycieczka do otoczonego andyjskimi szczytami Mindo – lasu deszczowego gdzie strumienie spływające z wysokich wzniesień zasilają bujną dżunglę rozpościerającą się na powierzchni ok 160 km kwadratowych. Klimat i roślinność są idealnym domem dla 450 gatunków ptaków, niezliczonych rodzajów barwnych motyli, ssaków i gadów. Szacuje się, że okolice Mindo są jednym z najbardziej biologicznie zróżnicowanych regionów świata.  Dżunglę będziemy przemierzać piechotą spacerując po wytyczonych ścieżkach. Zobaczymy też okolicę z lotu ptaka – zawieszeni na linach zip-line polecimy pośród i nad bujną roślinnością, obserwując życie w dole. Mindo oferuje 10 „tyrolek” o długości od 300 do 600m i różnym nachyleniu – stopniu trudności zjazdu. Emocje gwarantowane, przy najwyższym poziomie bezpieczeństwa i komfortu. Lunch zjemy w restauracji, która oferuje własną organiczną kuchnię na bazie miejscowych ekologicznych upraw, następnie skosztujemy doskonałej czekolady z uprawianego nieopodal kakao. Degustacja czekolady w naturalnym środowisku jej powstawania to atrakcja sama w sobie! Po dniu pełnym emocji wracamy do Quito. Kolację zjemy w restauracji w historycznych wnętrzach Teatru Narodowego.
5
Dzień | Quito – Papallacta
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Ekwadoru: rozpoczniemy od starego miasta – największego i najlepiej zachowanego kompleksu architektury kolonialnej w Ameryce Południowej, wpisanego od 1978 na Listę dziedzictwa UNESCO. Zaczniemy od Placu Niepodległości, z katedrą, Pałacem Prezydenta, i Pałacem Arcybiskupim. Spacerem dotrzemy do Sagrario, Kościoła Św Franciszka, oraz Kościoła La Compania de Jesus – najważniejszego przykładu baroku w Ekwadorze, którego wnętrze ozdobione jest autentycznym złotem. Lunch w lokalnej restauracji. Następnie podróż z Quito tzw. Aleja Wulkanów przez andyjskie przełęcze do gorących źródeł w Papallacta, u stóp wulkanu Antisana (ośrodek na wysokości 3300 m n.p.m., temp. wody 30- 40°C) Po zakwaterowaniu kąpiele w gorących źródłach i chwile upojnego wytchnienia w andyjskim spa. Kolacja i nocleg.
6
Dzień | Ekwador - Warszawa
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Po południu wylot do Europy. 
7
Dzień | Warszawa
Lądowanie na lotnisku w Warszawie i zakończenie imprezy.
Nie możesz się zarejestrować