Top
Image Alt
Home  /  Wyjazdy incentive – Indie

Wyjazdy incentive – Indie

9 dni 8 nocy
15-60 osób+ Wiek

Jesteśmy w kraju pełnym kontrastów, gdzie osiedla z blachy falistej graniczą ze szklanymi wieżowcami; gdzie małżeństwa nadal są tradycyjnie aranżowane, a gdzie powstała słynna Kamasutra. Mowa o Indiach – najbogatszym w tradycje kraju świata, który jest idealnym kierunkiem na pełen emocji wyjazd motywacyjny.

Wyjazdy incentive do Indii – mieszanka różnorodności w cieniu jednej z najstarszych kultur świata

Przy pierwszym zetknięciu Indie wzbudzają emocje, o których istnieniu często nie mamy nawet pojęcia. Na naszych wyjazdach dla firm doświadczamy jedynej w swoim rodzaju mieszanki zapachów, smaków i kolorów. To świat pełen tajemnic, niezgłębionych zagadek i pięknej przyrody, której potęga urzeka nas od pasma najwyższych na świecie gór po tropikalne wybrzeże. W Indiach możemy przygotować naprawdę wyjątkowy program wyjazdu motywacyjnego – atrakcji jest tu bezmiar. Indie są krajem o jednej z najstarszych kultur na kuli ziemskiej, z której wywodzą się ważniejsze systemy religijno-filozoficzne, jak buddyzm i hinduizm. Krajobraz dzikiej przyrody urozmaicają zabytkowe świątynie i budowle powstałe w różnych epokach i prezentujące bogactwo odmiennych stylów. 

Z gospodarczego punktu widzenia Indie – gdzie funkcjonuje podział kastowy – sukcesywnie wyrastają na ekonomiczną potęgę, która lada moment dorówna Chinom. Graniczy to jednak z niebywałą biedą, widoczną na ulicach, co dla Europejczyka jest często szokiem nie do przyjęcia. Goście naszych wyjazdów firmowych do Indii wielokrotnie przekraczają własne bariery w kontekście szoku kulturowego.

Wyjazdy incentive do Indii – malownicze widoki, egzotyczna przyroda i blichtr Bollywood

Indie to również najbardziej kolorowy z krajów azjatyckich. Tutejsze ulice pełne są ludzi. Ten swoisty melanż różnorodności podglądamy na wyjazdach dla firm. To świat kolorowych pielgrzymek, medytujących mnichów, słoni, rikszarzy, sprzedawców czy żebraków. Kolorowe bazary i liczne sklepy słyną z doskonałych tkanin i ubrań szytych na miarę, które można kupić za bezcen. Indie to również wszechobecna muzyka, taniec, czy produkcja filmowa realizowana na ogromną skalę w Bollywood.

Poza tym na gości dla których organizujemy wyjazdy incentive do Indii czeka kulinarna uczta. Ryby i owoce morza przygotowywane na niezliczoną ilość sposobów. Warto spróbować łakoci, takich jak: rasagulla, sandesz czy asamalai.

Malownicze widoki, egzotyczna przyroda, romantyczne zachody słońca i kilometry pięknych plaż to tylko kilka powodów, dla których firmy wybierają Indie na cele wyjazdów motywacyjnych.

0 Reviews
 • Dla kogo?
  Indii nie polecam na pierwszy raz, bo to specyficzny kierunek. Niewątpliwie wyjazdy incentive, które realizowaliśmy w Indiach zawsze wiążą się z silnymi emocjami. Można doświadczyć tam niewyobrażalnego luksusu i wspaniałej gościnności, ale nieuniknione jest dostrzeganie kontrastów, do których w Europie nie jesteśmy przyzwyczajeni. Kuchnia jest fenomenalna, kultura przebogata i zabytki oszałamiające. Podobnie jest z niedostatkiem i gwarem, który bywa wszechogarniający i dla niektórych obezwładniający. Wprawionym podróżnikom Indie wydadzą się zwieńczeniem i dopełnieniem peregrynacji, początkującym mogą się wydać światem tak dalekim i odbiegającym od standardów, że zareagują niechęcią. Bez wątpienia Indie trzeba zobaczyć, doświadczyć i przekonać się czy się je pokochało, czy przeciwnie.
 • Atrakcje na miejscu
  Jest ich taka moc że nie sposób wymienić wszystkich. Na każdym kroku doświadcza się, poznaje, wraca do korzeni kultury, historii i religii. Zobaczyć najwspanialszy pomnik miłości – Taj Mahal, tygrysa w dżungli Parku Narodowego Ranthambore, umorusać się jak dziecko farbami Festiwalu Holi, zobaczyć polo na słoniach, pustynne bezkresy Jaisalmeru, ośnieżone szczyty Himalajów, mistyczne ceremonie pochówków w Gangesie, plaże i ruiny Goa, czy bujna przyrodę Kerali. To niewiele, ale na dobry początek może wystarczyć do pokochania Indii.
 • Kiedy jechać
  Indie są jak minikontynent, dlatego zawsze trzeba zadać sobie pytanie – do której części Indii. Półwysep Indyjski znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego. W północnej i środkowej części kraju spotkamy cztery pory roku. Wiosną jest tu upalnie i sucho, latem gorąco, ale też wilgotno. Jesienią temperatury są niższe, a powietrze wciąż wilgotne. Zimą robi się chłodno, zaś powietrze zmienia się na suche. Do Indii najlepiej wybrać się zimą lub późną jesienią (od połowy listopada do marca), aby uniknąć upałów i ulewnych deszczy. Optymalne warunki do zwiedzania panują tu od drugiej połowy listopada, aż do marca. W tym czasie można idealnie połączyć zwiedzanie północnej część kraju z kąpielami słonecznymi i morskimi na plażach Goa czy Kerali. Temperatura wody u wybrzeży Indii nigdy nie spada poniżej 25 ºC, jednak od kwietnia temperatury powietrza stają się tam już nieznośnie wysokie. Z końcem maja pojawia się monsun przynoszący obfite deszcze i dużą wilgotność przy wysokiej temperaturze. Pora deszczowa trwa do września, a opady przesuwają się z południa na północ kraju żeby dotrzeć finalnie do Himalajów i zasilić największe rzeki.
 • Na jak długo
  Znów należałoby sobie odpowiedzieć na pytanie – ile chcemy zobaczyć i jak bardzo wsiąknąć w Indie. Bo można tu zostać na miesiąc a nawet całe życie i nie poznać połowy tego co jest do zobaczenia i doświadczenia. Absolutne minimum na wyjazd motywacyjny z programem podstawowych atrakcji na trasie tzw, Złotego trójkąta (Delhi, Jaipur Agra) to tydzień. W 10 dni możemy już dodać tygrysy w RAnthambore, plaże Goa, czy Kerali, albo pokusić się o połączenie programu z krótkim wypadem do Nepalu. Optymalny niespieszny program łączący Złoty Trójkąt z mistycznym Varanasi powinien trwać około dwóch tygodni.
 • Potrzebujesz
  paszport
  szczepienia
  wiza
 • Niewymagane
  dowód osobisty

Wyjazdy incentive do Indii – okiem pilota | Radek Olek, BCT incentive:

 

Indie, to kraj jak z bajki, żywa legenda. Można powiedzieć, że niewiele jest takich miejsc na świecie, a świat dla wielu kończy się na Indiach. Nazywane subkontynentem, są kolebką wspaniałych cywilizacji, królestwem bollywoodzkiego blichtru, krainą cudów natury, wyjątkową mieszanką religii, narodowości, zapachów, kolorów i smaków. Dla jednych czyste piękno i niewyczerpane źródło inspiracji, dla innych przesycona feeria wielobarwnych tłumów i niespotykanych nigdzie kontrastów. Indie można kochać, albo je nienawidzić, ale na pewno nie można pozostać wobec nich obojętnym. Ja zakochałem się od pierwszego oddechu, w pierwszym momencie od wyjścia z lotniska. Mogę  i chciałbym tam wracać zawsze. 

Jeśli zainteresował Cię ten kierunek skontaktuj się z Radkiem, pisz na olek@bctincentive.pl 

Plan wyjazdu

1
Dzień | Warszawa – Delhi
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, odprawa i przelot do Indii.
2
Dzień | Delhi
Po przylocie transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg. Po późnym śniadaniu w hotelu zwiedzanie Starego Delhi. Kolacja i nocleg w hotelu.
3
Dzień | Delhi
Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Delhi. Jama Masjid - największy meczet w Indiach, następnie z wizyta w słynnym Czerwonym Forcie następnie wsiadamy w riksze i przejedziemy się w ciasnych i gwarnych zaułkach dzielnicy Chandni Chowk. Obiad w lokalnej restauracji. Po południu Czerwony Fort - cud architektoniczny z czerwonego piaskowca, XII wieczny minaret Qutab Minar, barwny rynek przypraw. Kolacja i nocleg w hotelu.  
4
Dzień | Delhi – Agra
Po śniadaniu przejazd do słynną indyjską koleją – Gatiman Express (wagon z miejscami siedzącymi, klimatyzowany). Wizyta w Forcie Agra z pałacami i ogrodami przez Jehangir. Zakwaterowanie i obiad w hotelu. Po południu pojedziemy do Taj Mahal – o zachodzie słońca prezentuje się zjawiskowo. Kolacja i nocleg w hotelu.
5
Dzień | Agra – Jaipur
Przed śniadaniem odwiedzimy jeszcze raz słynny Taj Mahal. Następnie wyjazd do Jaipur. Lunch po drodze w dawnym pałacu maharadżów. Na trasie Fatehpur Sikri - pierwsze zaplanowane w stylu indo-islamskim miasto. Po przyjeździe do Jaipur, zwanego „różowym miastem” zakwaterowanie w hotelu i przejazd tuk-tukami do położonej poniżej fortecy świątyni Birla. Powrót do hotelu i kolacja.
6
Dzień | Jaipur
Zwiedzanie rozpoczniemy od Fortu Amber, który zdobędziemy jeepami 4x4. Fort Amber to klasyczny, romantyczny fort-pałac. Po drodze do fortu krótki postój na fotografię Pałacu Wiatrów – Hawa Mahal. Po lunchu zwiedzanie miasta tuk-tukami i bazar miejski. Kolacja w lokalnej restauracji.
7
Dzień | Jaipur
Śniadanie w hotelu.  Po śniadaniu niespieszny spacer starymi uliczkami miasta, albo joga dla chętnych. Opcjonalnie: Lot balonem, rowerowy tour i street food. Lunch w hotelu. Po południu Festiwal Holi przygotowany dla grupy – tańce w feerii kolorów i zabawa z lokalną społecznością. Kolacja w restauracji w Forcie Amber i nocleg.
8
Dzień | Jaipur – Delhi
Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko i lot do Delhi, przejazd do hotelu. Po południu przejazd na bazar Delhi Haat i popołudniowe szaleństwo zakupów (obiad we własnym zakresie). Wieczorem kolacja w hotelu i nocleg.
9
Dzień | Delhi – Warszawa
Po śniadaniu przejazd na lotnisko, wylot do Warszawy i zakończenie imprezy.
Nie możesz się zarejestrować