Wyjazdy incentive – Indie
Jesteśmy w kraju pełnym kontrastów, gdzie osiedla z blachy falistej graniczą ze szklanymi wieżowcami; gdzie małżeństwa nadal są tradycyjnie aranżowane, a gdzie powstała słynna Kamasutra. Mowa o Indiach – najbogatszym w tradycje kraju świata, który jest idealnym kierunkiem na pełen emocji wyjazd motywacyjny.
Wyjazdy incentive do Indii – mieszanka różnorodności w cieniu jednej z najstarszych kultur świata
Przy pierwszym zetknięciu Indie wzbudzają emocje, o których istnieniu często nie mamy nawet pojęcia. Na naszych wyjazdach dla firm doświadczamy jedynej w swoim rodzaju mieszanki zapachów, smaków i kolorów. To świat pełen tajemnic, niezgłębionych zagadek i pięknej przyrody, której potęga urzeka nas od pasma najwyższych na świecie gór po tropikalne wybrzeże. W Indiach możemy przygotować naprawdę wyjątkowy program wyjazdu motywacyjnego – atrakcji jest tu bezmiar. Indie są krajem o jednej z najstarszych kultur na kuli ziemskiej, z której wywodzą się ważniejsze systemy religijno-filozoficzne, jak buddyzm i hinduizm. Krajobraz dzikiej przyrody urozmaicają zabytkowe świątynie i budowle powstałe w różnych epokach i prezentujące bogactwo odmiennych stylów.
Z gospodarczego punktu widzenia Indie – gdzie funkcjonuje podział kastowy – sukcesywnie wyrastają na ekonomiczną potęgę, która lada moment dorówna Chinom. Graniczy to jednak z niebywałą biedą, widoczną na ulicach, co dla Europejczyka jest często szokiem nie do przyjęcia. Goście naszych wyjazdów firmowych do Indii wielokrotnie przekraczają własne bariery w kontekście szoku kulturowego.
Wyjazdy incentive do Indii – malownicze widoki, egzotyczna przyroda i blichtr Bollywood
Indie to również najbardziej kolorowy z krajów azjatyckich. Tutejsze ulice pełne są ludzi. Ten swoisty melanż różnorodności podglądamy na wyjazdach dla firm. To świat kolorowych pielgrzymek, medytujących mnichów, słoni, rikszarzy, sprzedawców czy żebraków. Kolorowe bazary i liczne sklepy słyną z doskonałych tkanin i ubrań szytych na miarę, które można kupić za bezcen. Indie to również wszechobecna muzyka, taniec, czy produkcja filmowa realizowana na ogromną skalę w Bollywood.
Poza tym na gości dla których organizujemy wyjazdy incentive do Indii czeka kulinarna uczta. Ryby i owoce morza przygotowywane na niezliczoną ilość sposobów. Warto spróbować łakoci, takich jak: rasagulla, sandesz czy asamalai.
Malownicze widoki, egzotyczna przyroda, romantyczne zachody słońca i kilometry pięknych plaż to tylko kilka powodów, dla których firmy wybierają Indie na cele wyjazdów motywacyjnych.
-
Dla kogo?
Indii nie polecam na pierwszy raz, bo to specyficzny kierunek. Niewątpliwie wyjazdy incentive, które realizowaliśmy w Indiach zawsze wiążą się z silnymi emocjami. Można doświadczyć tam niewyobrażalnego luksusu i wspaniałej gościnności, ale nieuniknione jest dostrzeganie kontrastów, do których w Europie nie jesteśmy przyzwyczajeni. Kuchnia jest fenomenalna, kultura przebogata i zabytki oszałamiające. Podobnie jest z niedostatkiem i gwarem, który bywa wszechogarniający i dla niektórych obezwładniający. Wprawionym podróżnikom Indie wydadzą się zwieńczeniem i dopełnieniem peregrynacji, początkującym mogą się wydać światem tak dalekim i odbiegającym od standardów, że zareagują niechęcią. Bez wątpienia Indie trzeba zobaczyć, doświadczyć i przekonać się czy się je pokochało, czy przeciwnie. -
Atrakcje na miejscu
Jest ich taka moc że nie sposób wymienić wszystkich. Na każdym kroku doświadcza się, poznaje, wraca do korzeni kultury, historii i religii. Zobaczyć najwspanialszy pomnik miłości – Taj Mahal, tygrysa w dżungli Parku Narodowego Ranthambore, umorusać się jak dziecko farbami Festiwalu Holi, zobaczyć polo na słoniach, pustynne bezkresy Jaisalmeru, ośnieżone szczyty Himalajów, mistyczne ceremonie pochówków w Gangesie, plaże i ruiny Goa, czy bujna przyrodę Kerali. To niewiele, ale na dobry początek może wystarczyć do pokochania Indii. -
Kiedy jechać
Indie są jak minikontynent, dlatego zawsze trzeba zadać sobie pytanie – do której części Indii. Półwysep Indyjski znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego. W północnej i środkowej części kraju spotkamy cztery pory roku. Wiosną jest tu upalnie i sucho, latem gorąco, ale też wilgotno. Jesienią temperatury są niższe, a powietrze wciąż wilgotne. Zimą robi się chłodno, zaś powietrze zmienia się na suche. Do Indii najlepiej wybrać się zimą lub późną jesienią (od połowy listopada do marca), aby uniknąć upałów i ulewnych deszczy. Optymalne warunki do zwiedzania panują tu od drugiej połowy listopada, aż do marca. W tym czasie można idealnie połączyć zwiedzanie północnej część kraju z kąpielami słonecznymi i morskimi na plażach Goa czy Kerali. Temperatura wody u wybrzeży Indii nigdy nie spada poniżej 25 ºC, jednak od kwietnia temperatury powietrza stają się tam już nieznośnie wysokie. Z końcem maja pojawia się monsun przynoszący obfite deszcze i dużą wilgotność przy wysokiej temperaturze. Pora deszczowa trwa do września, a opady przesuwają się z południa na północ kraju żeby dotrzeć finalnie do Himalajów i zasilić największe rzeki. -
Na jak długo
Znów należałoby sobie odpowiedzieć na pytanie – ile chcemy zobaczyć i jak bardzo wsiąknąć w Indie. Bo można tu zostać na miesiąc a nawet całe życie i nie poznać połowy tego co jest do zobaczenia i doświadczenia. Absolutne minimum na wyjazd motywacyjny z programem podstawowych atrakcji na trasie tzw, Złotego trójkąta (Delhi, Jaipur Agra) to tydzień. W 10 dni możemy już dodać tygrysy w RAnthambore, plaże Goa, czy Kerali, albo pokusić się o połączenie programu z krótkim wypadem do Nepalu. Optymalny niespieszny program łączący Złoty Trójkąt z mistycznym Varanasi powinien trwać około dwóch tygodni. -
Potrzebujesz
paszportszczepieniawiza -
Niewymagane
dowód osobisty