Top
Image Alt
Home  /  Izrael – weekend cudów

Izrael – weekend cudów

5 dni 4 noce
15-60 osób+ Wiek

Tel Aviv, Jerozolima, Jaffa, Cezarea, Hajfa – zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju wyjazd incentive do Izraela.

Dla jednych podróż do Izraela jest przeżyciem duchowym, innym kojarzy się z burzliwą historią i ważnymi zabytkami czy artefaktami trzech kultur. Izrael to także słynne morzem Martwe, na którego powierzchni – za sprawą zasolenia – można się położyć. Niewątpliwie jest to miejsce o fascynujących krajobrazach, którego pełna kontrastów codzienność przyciąga wszystkich ciekawych świata.

Wyjazdy incentive Izrael – plaże Tel Avivu i nocne życie Jaffy

Podczas wyjazdów dla firm do Izraela odwiedzamy Tel Aviv – miasto, które nigdy nie zasypia oraz słynie z przepięknych plaż i nowoczesnej architektury. Nieopodal znajduje się starożytna Jaffa, gdzie przetrwał duch arabskiego portu, mieszający się z autentycznym zapachem ryb i owoców morza wyładowywanych co rano z cumujących w zatoce kutrów. Port ożywa wieczorem, kusząc zapachami egzotycznych potraw, przyciąga dźwiękami muzyki zachęcającej do zabawy do białego rana. Jako cel wyjazdu motywacyjnego Tel Aviv stanowi też świetną bazę wypadową na jednodniowe wycieczki do miejsc, których w Izraelu nie wolno pominąć. Mowa o starożytnej Cezarei, fenomenalnej Hajfy i oczywiście do miasta gdzie drzemią korzenie trzech największych religii świata – Jerozolimy.

Wyjazdy incentive Izrael – największe religie spotykają się w Jerozolimie

Punktem obowiązkowym wyjazdu incentive do Izraela jest Jerozolima, ze słynną Kopułą na Skale, Bazyliką Grobu Pańskiego i Ścianą Płaczu. Specyficzny klimat świętego miasta jest jedyny w swoim rodzaju i udziela się każdemu, niezależnie od wyznania czy pochodzenia. Spotykają tu się trzy największe monoteistyczne systemy religijne – Judaizm, Islam i Chrześcijaństwo.

Intymna atmosfera modlitwy ściera się tu z wszechobecną komercją i przenika z duchem orientu. Emocje towarzyszące pielgrzymom klęczącym pod słynną Ścianą Płaczu są tu wręcz namacalne. Podczas wyjazdów dla firm do Jerozolimy uderza w nas nieodparte uczucie, że znaleźliśmy się w miejscu o ogromnym natężeniu wiary trzech kultur, które żyją tu obok siebie.

Szczególnie wyraźnie widać to na ulicach. W tłumie mijamy zakonnice, Muzułmanów targujących się na straganach, czy ortodoksyjnych Żydów zmierzających do legendarnej ostatniej ściany świątyni króla Salomona.

Wyjazdy incentive Izrael – odwiedzamy biblijne miejsca

Niezapomnianym przeżyciem towarzyszącym wyjazdom incentive do Jerozolimy jest przejście Via Dolorosa – Drogą Krzyżową prowadzącą na Golgotę. Droga wiedzie wzdłuż odnowionych uliczek, którymi wedle doniesień prowadzony był Jezus Chrystus. Szczególnie ujmuje stacja znajdująca się na niewielkim dziedzińcu pośród drzewek pomarańczy.

Biblijne miejsca Izraela to także Nazaret z największą bazyliką na Bliskim Wschodzie i Betlejem z Grotą Narodzenia. Robią wrażenie piękne miasta nad Morzem Śródziemnym: biała Cezarea, Hajfa z pięknymi ogrodami i Akra z najstarszym portem morskim na świecie. Wielką atrakcją jest także Morze Martwe z 26% zasoleniem, gdzie dzięki wyporności można dosłownie leżeć na wodzie.

0 Reviews
 • Dla kogo?
  Izrael jest kierunkiem dla poszukiwaczy wielkich momentów w dziejach ludzkości. To podróż przez 4 tys lat historii świata i religii. Dla jednych będzie to wyprawa po odpowiedzi na ważne pytania dotyczące wiary dla innych obcowanie z zabytkami trzech potężnych kultur monoteistycznych.
 • Atrakcje na miejscu
  Góra Oliwna, Ogrody Getsemani, Stare Miasto Jerozolimy, Ściana płaczu, Cztery Dzielnice, Bazylika Grobu Świętego, Via Dolorosa, Białe Miasto, nowoczesny Tel Aviv, izraelska kuchnia, Jaffa, kościół św. Piotra, miasto portowe
 • Kiedy jechać
  Najlepszym czasem na podróż do Izraela, to okres od marca do listopada. Temperatury są wtedy przyjemnie gorące, a opadów występuje bardzo mało.
 • Na jak długo
  Najlepiej wybrać się w podróż na 4 - 5 dni. To pozwoli nam na leniwe zwiedzanie i skosztowanie wszystkich atrakcji
 • Potrzebujesz
  paszport
 • Niewymagane
  dowód osobisty
  szczepienia
  wiza

Wyjazdy incentive do Izraela – okiem pilota | Radek Olek, BCT incentive:

Jaki jest fenomen Izraela? Ano taki, że w tym małym kraju wykrojonym w morzu bliskowschodniego nieprzyjaznego żywiołu, skupia się ogrom tradycji, nowoczesności i różnorodności współczesnego świata. Mało jest miejsc tak bardzo naznaczonych historią, zarówno tą najdawniejszą, jak i tą współczesną. Miasta i zabytki Europy niejednokrotnie prezentują się okazalej. Kiedy po raz pierwszy spojrzałem na Jerozolimę z Góry Oliwnej, panorama miasta nie zrobiła na mnie oszałamiającego wrażenia. Rzym, Istambuł, Paryż, Londyn, czy Wiedeń – stolice imperiów, których czas już przeminął, szczycą się daleko bardziej imponującą liczbą zabytków, żywotnością i jakością oferowanych doznań. W Jerozolimie jest jednak szczególny i nieprzemijający duch. Kiedy wejdzie się w wąskie, zapuszczone i obdrapane uliczki Starego Miasta, odwiedzi choć jeden z wiekowych kościołów, posłucha nawoływania muezinów, poczuje pod stopami bruk udeptany stopami tysięcy pielgrzymów – wtedy każdego ogarnie szczególna atmosfera szacunku dla tego miejsca. Tak zwyczajnego, a jednocześnie jedynego w swoim rodzaju. Łączącego religijne i kulturowe tradycje wszystkich religii i narodów, które Jerozolimę uważają za swoją stolicę, a kraj dziś zwany Izraelem – za swoją ojczyznę. Jerozolima jest obowiązkowym punktem na mapie każdego wyjazdu incentive do Izraela. Wszystko zaczęło się tutaj. Niczego nie da się zrozumieć bez odkrycia tej ziemi.

Jeśli zainteresował Cię ten kierunek skontaktuj się z Radkiem, pisz na olek@bctincentive.pl 

Plan wyjazdu

1
Dzień | Warszawa – Tel Aviv
Spotkanie z przedstawicielem BCT Incentive na lotnisku Chopina, odprawa bagażowo - paszportowa i wylot. Przylot na lotnisko Ben Guriona, odprawa bagażowo -paszportowa, transfer do hotelu w Tel Avivie. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.
2
Dzień | Tel Aviv – Jerozolima
Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę do miasta trzech religii - Jerozolimy. Zaczniemy od panoramicznego widoku na Stare Miasto z Góry Oliwnej, następnie Ogrody Getsemani, gdzie Jezus modlił się i został pojmany w przeddzień ukrzyżowania. Następnie spacer uliczkami Starego Miasta Jerozolimy przez cztery dzielnice – muzułmańską, chrześcijańską, żydowską i ortodoksyjną (ormiańską). To podróż przez 4000 lat historii świata i religii. Zobaczymy m. in. Kopułę Skały, Zachodni Mur i Ścianę Płaczu, Bazylikę Grobu Świętego, a także liczne kramy, sklepiki i historyczne bramy miejskie oraz niektóre ze stacji Via Dolorosa. Podczas zwiedzania lunch. Wieczorem powrót do hotelu w Tel Avivie, kolacja, nocleg.
3
Dzień | Tel Aviv – Jaffa
Po śniadaniu zwiedzanie Tel Avivu zwanego Białym Miastem - ok. 4000 budynków w tym kolorze zaprojektowanych w latach 30-stych przez żydowskich architektów z Niemiec, w nowoczesnym stylu Bahaus. Architekturę miasta doceniono pwisując je w 2003 roku na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z nowoczesnego Tel Avivu przejedziemy do starej części Jaffy, gdzie znajduje się port z początku XX w. Starożytne miasto można łączyć z biblijnymi historiami o Jonaszu, Królu Salomonie, Andromedzie i Perseuszu. Przespacerujemy się uliczkami odrestaurowanego starego miasta, odwiedzimy kościół św. Piotra, zejdziemy do portu i pod wierzę zegarową będącą symbolem miasta z czasów brytyjskich. Czas wolny na odwiedzenie niedalekich bazarów, portowych barów i zdjęcia zatoki ze Skałą Andromedy. Wieczorem powrót do hotelu. Kolacja w jednej z doskonałych restauracji portowych – ryby i owoce morza. Powrót spacerem wzdłuż promenady do hotelu.
4
Dzień | Tel Aviv - Warszawa
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i czas wolny na plażowanie w Tel Avivie. Dla chętnych wycieczka do Cezarei i Hajfy. Cezarea przypomina o rzymskim dziedzictwie Izraela - Państwa którego bogactwo tkwi w położeniu na styku kultur Europy, Azji i Afryki i na szlaku handlowym łączącym te trzy kontynenty. Niegdyś gigantyczny port i miasto, dziś jedynie malownicze ruiny wrzynające się w morze wspomnieniem wielkości imperium cezarów. Kontrastująca z nią Hajfa niezmiennie zachwyca nowoczesnością i rozmachem – to największy port współczesnego Izraela, prężny ośrodek przemysłowy i uniwersytecki. Technologie przyszłości sąsiadują tu z Parkiem Narodowym Góry Karmel z którego roztacza się spektakularny widok na miasto i malowniczą okolicę. Po południu transfer na lotnisko, odprawa i wylot w stronę Polski. Przylot do Warszawy. Pożegnanie z grupą i zakończenie programu.
Nie możesz się zarejestrować