Top
Image Alt
Home  /  Wyjazdy incentive – Kolumbia

Wyjazdy incentive – Kolumbia

6 dni 5 nocy
15-20 osób+ Wiek

Kolumbia nazywana jest „bramą do Ameryki Południowej”, ze względu na swoje położenie w północno-zachodniej części kontynentu, gdzie Ameryka Południowa łączy się z Ameryką Środkową i Północną. Piąty co do wielkości kraj Ameryki Łacińskiej i jest domem dla drugiej na świecie pod względem liczby ludności hiszpańskojęzycznej.

Wyjazdy incentive do Kolumbii – szczyty Andów, tropikalne plaże, wszystko tu jest

Kolumbia to niezwykle zróżnicowany kraj. Przez jej środek biegną wysokie, pokryte śniegiem wulkany i szczyty Andów. Tropikalne plaże rozciągają się na północy i zachodzie kraju. Na północy Kolumbii znajdziemy również pustynie, a na wschodzie rozległe łąki zwane Los Llanos. Wyjazdy incentive do Kolumbii to emocje i wspomnienia na całe życie. 

Gęste lasy wypełniają kolumbijskie dorzecze Amazonki, które zajmują prawie całą południową połowę kraju. W północno-zachodniej Kolumbii ciepły, wilgotny i porośnięty dżunglą obszar zwany Chocó sięga przez granicę aż do Panamy.

Wyjazdy incentive do Kolumbii – mieszanka kulturowa, pyszne jedzenie, muzyka, taniec

Ludność Kolumbii jest tak zróżnicowana, jak jej krajobraz. Większość obywateli wywodzi się z trzech grup etnicznych: Hindusów, potomków niewolników przywiezionych do Kolumbii do pracy z Afryki, oraz europejskich osadników. Ta bogata mieszanka kulturowa sprawia, że ​​potrawy, muzyka, taniec i sztuka tego kraju są niezwykle różnorodne i wyjątkowe.

Podczas wyjazdu incentive do Kolumbii podziwiamy wspaniałe miasta, takie jak Bogota, Medellín, Cali lub Cartagena. Rozkoszujemy się kolorowym karnawałem Barranquilla lub podziwiamy naturalne piękno pasma górskiego Sierra Nevada de Santa Marta i Parku Narodowego Tayrona.

0 Reviews
 • Dla kogo?
  Wyjazd firmowy do Kolumbii będzie strzałem w dziesiątkę dla miłośników natury, dla tych którym serce bije szybciej na dźwięk cumbii i salsy, dla wielbicieli egzotycznych smaków, dla ciekawych historii. Przede wszystkim wymarzony kierunek aby rozkochać się w Ameryce Łacińskiej.
 • Atrakcje na miejscu
  Caño Cristales czyli rzeka o pięciu kolorach, legendarne Medellín, gorące Cali, puszcza amazońska, historyczna Cartagena, Park Narodowy Tayrona, Zaginione Miasto, rajskie Islas del Rosario (Wyspy Różańcowe), karaibskie wyspy San Andres i Providencia, Valle de Cocora z imponujących rozmiarów palmami.
 • Kiedy jechać
  Pora sucha przypada na miesiące od grudnia do marca, aby wyjazd był udany lepiej odpuścić wyjazd w porze deszczowej, kiedy to opady mogłyby utrudnić nasz wypoczynek i zwiedzanie.
 • Na jak długo
  Idealny czas na realizację wyjazdu to około tydzień, wyprawę do Kolumbii można połączyć ze zwiedzaniem np. Ekwadoru czy Panamy - wtedy na taki wyjazd należy poświęcić od 9 do 11 dni.
 • Potrzebujesz
  paszport
  szczepienia
 • Niewymagane
  dowód osobisty
  wiza

Wyjazdy incentive do Kolumbii – okiem pilota | Lidia Kańska, BCT incentive:

Kolumbia to dla mnie przede wszystkim muzyka i taniec. Kolumbia to smak, radość i ludzie. Kolumbia to jedno z jeszcze nieodkrytych miejsc pełnych magii, górskich krajobrazów otoczonych majestatycznymi równinami. Według indeksu z 2016 roku pokazującego, w czym każdy kraj jest lepszy, mistrzem szczęścia jest Kolumbia i to absolutnie można odczuć w każdej minucie pobytu w tym pięknym kraju. Kolumbia zachwyca i zapiera dech, dlatego tak trudno wraca się stamtąd uczestnikom naszych wyjazdów dla firm. To kraj dużo większy niż może się wszystkim wydawać. Jeśli chcesz zobaczyć wszystko, co Kolumbia ma do zaoferowania nie wystarczy, że spędzisz tam swoje wakacje, musisz zamieszkać w Kolumbii, ponieważ jest tam zbyt wiele do zobaczenia i zrobienia.

Jeśli zainteresował Cię ten kierunek skontaktuj się z Lidią, pisz na lidia@bctincentive.pl

Plan wyjazdu

1
Dzień| Warszawa – Bogota
Spotykamy się na warszawskim lotnisku Okęcie. Przy dedykowanym stoisku odpraw powita Was  pilot BCT Incentive i rozpoczynamy podróż magicznej Kolumbii. Przelot z przesiadką w Amsterdamie. Przylot po południu do Bogoty po południu, przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Wieczorem wyjazd do centrum i powitalna kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Bogocie.
2
Dzień| Bogota – Santa Marta
Śniadanie w hotelu i wyjazd na zwiedzanie miasta. Na początek spacer uliczkami La Candelaria, wizyta w unikalnym Muzeum Złota z starożytnymi eksponatami kultury Mezoameryki – jedno z największych w Ameryce Południowej, posiada ok 60 tys. eksponatów, w ekspozycji ok. 6 tys. Następnie Muzeum Botero, gdzie w kolonialnym domu zebrano ponad 5 tys eksponatów sztuki nowoczesnej najlepszych artystów latynoskiego świata (Botero, Chagall, Picasso, Dali, Miro, Monet, Matisse). Na pożegnanie z Bogotą wjedziemy kolejką na wzgórze Monserrate (3100 m), gdzie w malowniczej restauracji Casa de San Isidoro zjemy lunch i skosztujemy doskonałej kolumbijskiej kawy. Przelot lokalny do Santa Marta – przedsionka do położonego nad Morzem Karaibskim Parku Narodowego Tayrona, gdzie można spotkać najlepsze plaże regionu sąsiadujące z nieprzebytą puszczą, która kryje niedawno odkryte i niedostępne Zaginione Miasto (możliwość dotarcie tylko trasą pieszą przez dżunglę, ok. 5-6 dni). Przejazd do hotelu w Santa Marta, zakwaterowanie i kolacja w lokalnej restauracji.
3
Dzień| Santa Marta – PN Tayrona
Po wczesnym śniadaniu przejazd z Santa Marta do Parku Narodowego Tayrona (wymagane szczepienie przeciwko żółtej febrze, należy mieć ze sobą książeczkę żółtą szczepień, bagaż główny zostawiamy przy wejściu do Parku, zabieramy tylko najpotrzebniejszą zmianę ubrań, śpiwór i przybory higieniczne na noc, w podręcznej torbie/plecaku). Ok. godzinny trekking z przewodnikiem po parku do  restauracji gdzie zjemy lunch. Zostawiamy w restauracji, która będzie też naszą bazą noclegową i idziemy (ok. 30 min.) na przepiękną plażę Cabo San Juan, podziwiać zachód słońca. O 16:00 park jest zamykany, a my wieczorem wracamy do bazy na kolację i nocleg pod gwiazdami w strefie Arrecife PN Tayrona.
4
Dzień| PN Tayrona - Cartagena
Po śniadaniu przejazd kolonialnej perły Morza Karaibskiego – Cartagena de Indias (ok. 5h). Lunch w lokalnej restauracji po drodze. Zakwaterowanie, i kolacja w urokliwym hotelu w centrum miasta, przy plaży. Wieczorem wyjazd imprezowym autobusem Chiva na szalony objazd nocnej Cartageny. W rytmie latynoskich rytmów będziemy kosztować doskonałego rumu, upajać się muzyką, śpiewem i karaibskimi widokami nocnej Cartageny. Impreza potrwa ok 2,5 h i przed północą wrócimy do hotelu na nocleg w urokliwym hotelu Caribe z który kolonialny styl łączy z świetnym położeniem w pobliżu centrum i plaży. .
5
Dzień| Kolonialna Cartagena de Indias
Po śniadaniu zwiedzanie karaibskiego portu – niegdyś bazy do podboju Ameryki Południowej przez Hiszpanię. Zobaczymy otoczone murami stare miasto, klasztor Św. Piotra, Pałac Inkwizycji i Wieżę Zegarową, Zamek Św. Filipa – największą hiszpańską fortecę w Ameryce Południowej, z której rozciąga się panoramiczny widok na port, stare i nowe miasto oraz imponującą dzielnicę biznesową. Piękno miasta można porównać tylko z Hawaną, ale w opinii wielu odwiedzających Cartagena robi większe wrażenie rozmachem, stylem i pięknem odrestaurowanych zabytków.  Lunch w lokalnej restauracji i czas wolny na ostatnie zakupy. Transfer na lotnisko i wylot do Europy.
6
Dzień| Warszawa
Lądowanie w Amsterdamie i przesiadka. Następnie lot do Polski i lądowanie w Warszawie, pożegnanie z grupą.
Nie możesz się zarejestrować