Top
Image Alt
Home  /  Nepal – królestwo w chmurach

Nepal – królestwo w chmurach

8 dni 7 nocy
10-30 osób+ Wiek

Śnieżne szczyty sięgające do samego nieba, flagi modlitewne, powiewające w każdym zakamarku oraz wolno pasące się jaki – to najczęściej wymieniane skojarzenia z Nepalem. Ten nieduży kraj ma jednak do zaoferowania o wiele więcej doznań i potrafi niejednokrotnie zaskoczyć, o czym na własnej skórze przekonali się goście naszych wyjazdów firmowych do Nepalu.

Wyjazdy incentive Nepal – majestatyczne Himalaje, niezapomniany klimat Katmandu

Nepal to nie tylko kraina gór, ale również wspaniałych rzek, lśniących górskich jezior, gęstej dżungli i dzikiej przyrody. Całości niezwykłego obrazu dopełnia wyjątkowa architektura, kultura i tradycje. Nepal jest jedyny w swoim rodzaju.

Podczas naszego wyjazdu incentive będziemy mieli okazję podejrzeć życie w Katmandu, podziwiać Himalaje “z bliska”, poczuć magię świątyń i sprawdzić co najbardziej lubią robić nosorożce. 

Katmandu jest kolorowym i tętniącym życiem centrum Nepalu. Rocznie przyciąga wielu odwiedzających. Dla niektórych jest tylko przystankiem na trasie trekkingu, dla innych miejscem przesiadkowym. Warto jednak poświęcić mu trochę czasu i zobaczyć m.in. Durban Square, najświętszą świątynię Śiwy – Pashupatinath, dzielnicę handlową Freak Street czy pałac żyjącej Bogini Kumari.

Może będziemy mieć szczęście i uda nam się ją zobaczyć? Stolica jest plątaniną uliczek i cichych zaułków z kameralnymi świątyniami. Nepal to również specyficzna mozaika dźwięków ulicy i modlitw współgrająca z feerią barw lokalnych bazarów. To wszystko tworzy jedyną w swoim rodzaju harmonijną całość.

Wyjazdy incentive Nepal – starożytny Patan i wąskie uliczki Bhaktapuru  

Patan i Bhaktapur to dawne stolice królestw, które w czasach swojej świetności konkurowały z Katmandu. Obecnie obie miejscowości rywalizują ze sobą wyłącznie o tytuł bardziej klimatycznego:) Patan jest starożytnym miastem słynącym po dziś dzień z przepięknego rzemiosła (jeśli nie jednego z najlepszych w dolinie). To tutaj znajdziemy prawdziwe cuda wyrzeźbione w drewnie, niecodzienną odzież z konopi siewnych czy piękną biżuterię. Bhaktapur natomiast oczarowuje swoimi zabudowaniami. Spacerując wąskimi uliczkami, bez problemu można poczuć ducha historii z XV wieku. Każdy zaułek jest niepowtarzalny. Jest niewątpliwie perłą newarskiej architektury.

Dlaczego Nepal to doskonały pomysł na wyjazdy motywacyjne i nagrodowe?

Wyjazdy motywacyjne i nagrodowe do Nepalu dają ogromne możliwości zorganizowania dodatkowych atrakcji. Emocjonujący rafting na rwącej górskiej rzece, pozostawia niezapomniane wrażenia na wszystkich uczestnikach naszych wyjazdów incentive. Spływ pośród bujnej przyrody pokazuje kolejne nieznane oblicze kraju.

Himalaje mienią się tysiącem odcieni żółci, pomarańczy, różu i błękitu podczas wschodu słońca. Dowiedzą się tego tylko Ci, którzy wstają skoro świt. Uwierzcie nam – taki widok jest warty wczesnej pobudki. Albo lepiej przekonajcie się o tym sami, jadąc z nami na wyjazd incentive dla firm. Safari w Parku Narodowym Chitwan to punkt kulminacyjny naszych wyjazdów motywacyjnych. Park jest jednym z najbardziej znanych rezerwatów przyrody Nepalu, ponieważ jest jednym z ostatnich na świecie ostoi tygrysa bengalskiego i azjatyckiego nosorożca. Są też jelenie, małpy, lamparty, słonie indyjskie, krokodyle, leniwce i ponad 500 gatunków ptaków zamieszkujących ten spektakularnie malowniczy obszar chronionej przyrody.

0 Reviews
 • Dla kogo?
  To miejsce dla osób poszukujących niecodziennych miejsc, wrażeń oraz otwartych na inne kultury. To również kierunek dla wszystkich, którzy podczas swoich wyjazdów poszukują kontaktu z przyrodą.
 • Atrakcje na miejscu
  Panoramiczny lot wzdłuż masywu Himalajów, Durbar Square w Katmandu, Kumari Bahal - pałac królowej Kumari, Patan z doskonale zachowaną architekturą Newari, dziedziniec Zamku Królewskiego w Patanie, świątynia Pashupatinath, Bhaktapur - “miasto modlitwy”, Dhulikhel z którego rozpościera się widok na 7 tysięczniki, rafting na rzece Bhote Kosi, safari w Park Narodowy Chitwan - spotkanie ze słoniami, nosorożcami, małpami i egzotycznym ptactwem, spacer po dżungli, rejs po rzece w Parku Narodowym Chitwan, spotkanie z plemieniem Thalu, wycieczka rowerowa
 • Kiedy jechać
  Najlepszymi miesiącami na wyjazd incentive do Nepalu jest okres od marca do maja oraz październik. W tym czasie doświadczymy najprzyjemniejszej pogody o umiarkowanej temperaturze (do 24 stopni) i niskich opadach deszczu. W miesiącach zimowych temperatury oscylują w granicach 16 stopni, natomiast podczas naszego lata w Nepalu występują monsuny, które mogłyby uniemożliwić jakiekolwiek zwiedzanie.
 • Na jak długo
  Oczywiście czas pobytu w Nepalu uzależniony jest od tego co chcielibyśmy robić na miejscu. Na dłuższe trekkingi należałoby przeznaczyć parę tygodni wolnego. Dla najoptymalniejszego wyjazdu incentive do Nepalu zalecamy zarezerwowanie od 5 do 8 dni. Wtedy będziemy mieli okazję zobaczyć najciekawsze zakątki bez pośpiechu.
 • Potrzebujesz
  paszport
  wiza
 • Niewymagane
  dowód osobisty
  szczepienia

Wyjazdy incentive Nepal – okiem pilota | Zuzanna Król-Wąsicka, BCT incentive: 

Nepal był moim podróżniczym marzeniem od zawsze. Fascynowała mnie kultura, duchowość, różnorodność oraz oczywiście widoki na 7-mio tysięczniki. Nie bez kozery Nepal nazywany jest “dachem świata”. Od najmłodszych lat dużo czytałam i oglądałam o Himalajach, więc sądziłam, że nie zrobią na mnie takiego wrażenia. Po ujrzeniu ich po raz pierwszy przy wschodzie słońca, byłam w ogromnym szoku. Widok wbija w ziemię i nie da się tego porównać do niczego innego. To trzeba zobaczyć na własne oczy.

W Nepalu jest ok. 60 grup etnicznych, posługujących się prawie 70 – cioma językami. Wszystkich jednak łączy jedno – uśmiech. Uśmiechają się starsi, młodsi, dzieci, w miastach, na wsiach, pracownicy w hotelach czy sprzedawcy na straganach. Dodam, że jest on zaraźliwy, więc nastawcie się na pokaźne bóle policzków:)

Jeśli zainteresował Cię ten kierunek skontaktuj się z Zuzą i zapytaj o wyjazd dla firm do Nepalu. Pisz na zuzanna@bctincentive.pl

Plan wyjazdu

1
Dzień | Warszawa - Doha
Zbiórka na lotnisku w Warszawie przy dedykowanym stanowisku odpraw. Przelot do Nepalu z przesiadką w Katarze.
2
Dzień | Doha - Katmandu
Przylot po południu do stolicy Nepalu, odprawa paszportowo - wizowa, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas na odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja powitalna w lokalnej restauracji, gdzie przy muzyce na żywo będziemy mieli okazję zapoznać się z kulinarnymi tradycjami kraju.
3
Dzień | Katmandu - Patan
Pobudka przed świtem i panoramiczny lot nad Himalajami w kierunku masywu Mount Everest. Powrót do hotelu na śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie rozpoczniemy od Kathmandu Durbar Square. To prawdziwy tętniący życiem numer jeden pośród atrakcji turystycznych Katmandu. Choć niektóre z ponad 50-ciu zabytków na placu pochodzą z XII wieku, to większość z nich istnieje od czasu królów z dynastii Malla. Prawdopodobnie najbardziej znanym budynkiem jest tu Kumari Bahal, bogato ozdobiony pięknymi drewnianymi płaskorzeźbami, który jest domem dla Królowej Kumari, Żywej Bogini i przejawem wielkiej bogini Durga. Położony obok dawny Pałac Królewski jest siedzibą dynastii Mall. Wewnątrz, dziedziniec Nasal Chowk pierwotnie był areną występów tanecznych, a obecnie odbywają się koronacje królów Shah. Znajdują się tam jedne z najpiękniejszych rzeźb drewnianych jakie można zobaczyć w całym Królestwie. Lunch w lokalnej restauracji. Naszym kolejnym celem będzie Patan, starożytne miasto, niegdyś królestwo, które znajduje się po drugiej stronie rzeki Bagmati na południe od Katmandu. Główny plac Patan Durbar to najlepszy przykład architektura miejska Newari w Nepalu. Są tu świątynie poświęcone Shivie, Krishnie, Ganeshowi i Wisznu, wszystkie aktywnie odwiedzane przez mieszkańców i turystów. Na północnym krańcu placu znajduje się odrestaurowane starożytne źródło, z którego nadal korzystają młode dziewczęta napełniając wodą ogromne dzbany wodą. Zobaczymy również dziedziniec Zamku Królewskiego. Kolacja i nocleg w hotelu.
4
Dzień | Katmandu - Bhaktapur - Dhulikhel
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Pashupatinath – największej świątyni Shivy i najświętszego miejsca hinduizmu w Nepalu, która leży na brzegiem świętej rzeki Bagmati, 5 km na wschód od Katmandu. Dla nie hinduistów wstęp do świątyni jest surowo wzbroniony, niemniej jednak widok tysięcy pielgrzymów oraz imponująca konstrukcja dachu i srebrne bramy przyciągają rzesze turystów. Następnie pojedziemy do Bhaktapur (15km) „miasta modlitwy”. Zachował się tu do dziś średniowieczny charakter architektury i wyjątkowa atmosfera sanktuarium. Miasto znane jest również jako ośrodek ceramiki i tkactwa. Zobaczymy między innymi Durbar Square, Złotą Bramę, Pałac 55 Okien, Dzwon Szczekającego Psa i liczne świątynie (Nyatapola Temple, Bhairava Nath Temple, Dattatreya Temple, Pujari Math). Podczas zwiedzania odwiedzimy również kilka tradycyjnych domostw, które choć usytuowane w mieście, zachowały swój ludowy charakter. Lunch w lokalnej restauracji i przejazd do Dhulikhel (15 km) – jednego z najlepszych ośrodków obserwacji Himalajów. Zakwaterowanie w wyjątkowym hotelu z niezwykłą panoramą 7 tysięczników, kolacja i nocleg w hotelu.
5
Dzień | Dhulikhel
Wczesnym świtem spacer na punkt widokowy na wschód słońca. Następnie powrót do hotelu na śniadanie. Kolejnym punktem będzie emocjonujący rafting na rzece Bhote Kosi. Lunch i powrót na późnym popołudniem do hotelu. Na zakończenie dnia pełnego wrażeń, kolacja w hotelowej restauracji z widokiem na majestatyczne góry.
6
Dzień | Dhulikhel - Katmandu - Bharatpur - Park Narodowy Chitwan
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na lotnisko i przelot do Bharatpur. Następnie przejazd do Parku Narodowego Chitwan (20 km) w pobliżu granicy z Indiami, zakwaterowanie w Jungle Lodge. Lunch. Po południu wycieczka rowerami do wioski plemienia Tharu słynącej z wyjątkowej kultury i tańca. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
7
Dzień | Park Narodowy Chitwan
Przed śniadaniem jeep safari o wschodzie słońca - obserwacja słoni, nosorożców i szansa na zobaczenie tygrysa. Po śniadaniu rejs po rzece oraz spacer po dżungli z przewodnikiem. Lunch w hotelu. Po południu czas na leniwy relaks. Kolacja w Lodge.
8
Dzień | Park Narodowy Chitwan - Bharatpur - Katmandu - Doha
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Przelot do Katmandu i przesiadka na dalszy lot w stronę Polski.
9
Dzień | Doha - Warszawa
Przylot do Kataru. Przesiadka na bezpośredni lot do Warszawy. Przylot do Polski, odbiór bagażu, pożegnanie z grupą i zakończenie wyjazdu.
Nie możesz się zarejestrować