Top
Image Alt
Home  /  Nowy Jork – amerykański sen

Nowy Jork – amerykański sen

6 dni 5 nocy
15-50 osób+ Wiek

Nowy Jork jak każda światowa metropolia, to mozaika ras, kultur, języków. Cechuje go luksus i ekstrawagancja. Nowy Jork, ze skromnej holenderskiej osady rozwinął się we wspaniałe miasto, utarło się też określenie miasta jako “Big Apple”.

Wyjazdy incentive Nowy Jork – Nowy Amsterdam i Nowy Jork

Kiedy w 1624 r. Holendrzy przybyli do miejsca, gdzie dziś stoi Nowy Jork, nadali miastu nazwę Nowy Amsterdam. Holendrzy wybudowali mur wzdłuż północnej granicy miasta, aby ochronić się przed wrogami. Mimo to Anglicy zdobyli Nowy Amsterdam, a ponieważ miasto się rozrastało, mur został zburzony. Obecnie w tym miejscu znajduje się ulica o trafnej nazwie Wall Street. Po zdobyciu Nowego Amsterdamu Anglicy – na cześć Księcia Jorku – zmienili nazwę miasta na Nowy Jork. W centrum Manhattanu znajdowała się pierwsza stolica państwa.

Wyjazdy incentive Nowy Jorku – Big Apple, czyli Wielkie Jabłko

W latach dwudziestych ubiegłego wieku reporter z działu sportowego gazety Morning Telegraph podsłuchał, że stajenni nazywają nowojorskie tory wyścigów konnych “Big Apple” (Wielkim Jabłkiem) Wygrana była marzeniem każdego dżokeja, uważali oni, że „jest tylko jedno Wielkie Jabłko”. Dziesięć lat później muzycy jazzowi zaczęli tak nazywać nowojorskie City, a zwłaszcza Harlem – jazzową stolicę świata. Z czasem nowojorskie City stało się powszechnie znane jako “Big Apple”.

0 Reviews
 • Dla kogo?
  Dla osób, które lubują zgiełk dużego miasta, szukających nowości pasjonatów mody, się w różnorodności. Znajdą tu coś dla siebie: znawcy sztuki współczesnej, miłośnicy dawnego malarstwa, kibic piłkarscy, pasjonaci historii, naukowcy, koneserzy dobrej kuchni i trunków.
 • Atrakcje na miejscu
  Statua Wolności, Wall Street, Empire State Building, Little Italy, China Town, 5th Avenue – najdłuższa ulicę miasta Time Squere, Broadwayu stanowiącego centrum teatralne praktycznie całych Stanów Zjednoczonych, Time Squere, Central Parku, Brooklin Bridge, Metropolitan Muzem of Art, Metropolitan Opera, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Guggenheima
 • Kiedy jechać
  Nowy Jork jest atrakcyjny do odwiedzenia o każdej porze roku.
 • Na jak długo
  Idealnie na wyjazd to 5 dni, pozwoli poznać miasto w taki sposób, aby chcieć do niego wracać.
 • Potrzebujesz
  paszport
 • Niewymagane
  dowód osobisty
  szczepienia
  wiza

Wyjazdy incentive Nowy Jork – okiem pilota | Justyna Dembińska, BCT incentive:

Nowy Jork zrobi wrażenie na każdym. A żeby się o tym przekonać należy tam po prostu polecieć i zobaczyć na własne oczy o co chodzi z tym Big Apple. Klimat miasta możemy oglądać w ponad 100 filmach, których akcja dzieje się w tym mieście, stanowi ono bowiem doskonale tło praktycznie każdego gatunku filmowego. Miasto jest nieformalną stolicą USA nic dziwnego, bo cały świat jest w Nowym Jorku. W tym niezwykłym mieście mieszkają przedstawiciele wszystkich nacji, kontynentów i kultur. W Nowym Jorku żyje ponad 8 mln ludzi, a ich codzienność można obserwować podczas zwiedzania miasta. The city that never sleeps – śpiewał Frank Sinatra w jednej z wielu wersji znanej wszystkim piosenki New York, New York. Naprawdę warto „przeżyć” Nowy Jork.

Jeśli zainteresował Cię ten kierunek skontaktuj się z Justyną, pisz na justyna@bctincentive.pl

Plan wyjazdu

1
Dzień | Warszawa – Nowy Jork
Spotkanie na lotnisku w Warszawie z przedstawicielem BCT Incnetive. Wylot z Warszawy. Przylot do Nowego Yorku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja w lokalnej restauracji.
2
Dzień | Nowy Jork
Śniadanie w hotelu. Przejazd metrem do portu. Rejs statkiem wokół wyspy – „zwiedzanie” najważniejszych punków miasta z perspektywy wody. Przepłyniecie obok Statuy Wolności. Po rejsie lunch. Spacer przez Wall Street Przejście przez Ground Zero- pozostałości po bliźniaczych wieżach World  Trate Centre. Transfer do hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji. Przejazd żółtymi nowojorskimi taxi do klubu Blue Note na koncert Jazzowy.
3
Dzień | Nowy Jork
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Empire State Building, Spacer do dzielnicy włoskiej : Little Italy które sąsiaduje China Town jedną z najstarszych chińskich etnicznych enklaw poza Azją. Lunch w jednej z lokalnych restauracji. Następnie spacer  po 5th Avenue. Powrót do hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji. Wieczorny „wypad” na Time Squere – pełniący podobną funkcję jak Plac Czerwony w Moskwie, Pola Elizejskie w Paryżu czy plac Trafalgar w Londynie. Jest on jedną z ikon Nowego Jorku oraz centrum światowego handlu, mody, który słynie z dużej ilości świateł i iluminacji. W trakcie wypadu przejdziemy się także ulicami Broadwayu stanowiącego centrum teatralne praktycznie całych Stanów Zjednoczonych. 
4
Dzień | Nowy Jork
Śniadanie w hotelu. Rowerowa przejażdżka po Central Parku- nazywanego i będącego oazą zieleni w centrum Manhattanu, zajmującego 341 ha. Po lunchu przejście i zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej -jednego z najbardziej znanych muzeów historii naturalnej na świecie. Jego zbiory liczą 32 mln eksponatów. Jest odwiedzane corocznie przez prawie 5 mln zwiedzających . Na terenie muzeum rozgrywała się akcja filmu "Noc w muzeum" i "Noc w muzeum 2”. Przejazd do hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji.
5
Dzień | Nowy Jork
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie i pozostawienie bagaży w hotelowej przechowalni bagażu. Zapraszamy do nowojorskiego Metropolitan Muzem of Art, które jest najstarszym i największym muzeum w Ameryce . W wyjątkowy sposób zaprezentowane są tu cywilizacje, które stworzył człowiek. Na terenie muzeum przenieść się można w świat Starożytnego Egiptu, odbyć podróż do krajów Dalekiego Wschodu, Indii. Oprócz tego znajdziemy to bogate zbiory malarstwa i rzeźby dzieła najsłynniejszych światowych twórców między innymi: Rembrandta, Vermeera, Giotta, Botticellego, Rafaela, Cézanne‘a, Moneta, Renoira, Gauguina, van Gogha. Lunch w lokalnej restauracji. Przejazd do hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
6
Dzień | Nowy Jork - Warszawa
Przylot do Warszawy. Pożegnanie z grupą i zakończenie wyjazdu.
Nie możesz się zarejestrować