Top
Image Alt
Home  /  Wyjazdy incentive – Panama

Wyjazdy incentive – Panama

9 dni 8 nocy
15-80 osób+ Wiek

Kanał Panamski i słynny biały kapelusz panama mogą śmiało uchodzić za najbardziej rozpoznawalne symbole tego małego kraju Ameryki Środkowej. Kultura tego Panamy jest na tyle odmienna od europejskiej, że z pewnością niejednokrotnie nas zaskoczy. To arcyciekawe państwo, a jednocześnie spokojne i przyjazne.

Wyjazdy incentive do Panamy – mały wielki kraj o wyjątkowej historii i malowniczych plażach

Panama zawsze była krajem „pomiędzy”, w którym spotykały i wciąż spotykają się różne kultury. Nazywana od niepamiętnych czasów „tyglem”, Panama co roku przyjmuje tysiące turystów, którzy przyjeżdżają do kraju w poszukiwaniu jego wyjątkowej historii, plaż, zabawy, bujnej przyrody. Panama hojnie częstuje słońcem i karaibskim klimatem, a zapytania o wyjazdy motywacyjne w te strony pojawiają się dość często wśród podróżujących z nami firm.

Położona między Oceanem Spokojnym i Atlantyckim, łączy Amerykę Środkową z Ameryką Południową. Ten mały kraj, którego stolica jest uważana za najbardziej kosmopolityczne miasto w regionie, ma wszystko czego szukają nasi najbardziej wymagający klienci – cuda natury i kultury. Dlatego Panama to świetny kierunek na wyjazd firmowy.

Wyjazdy incentive Panama – Kanał Panamski to cud współczesnej inżynierii

Nie ma nikogo, kto oparłby się możliwości zobaczenia słynnego Kanału Panamskiego. To cud inżynierii, który cieszy się ogromnym powodzeniem wśród gości naszych wyjazdów firmowych. Uważany za jeden z największych obiektów inżynieryjnych w historii, z ponad milionem odwiedzających rocznie, między oceaniczna trasa Kanału Panamskiego łączy Pacyfik i Atlantyk od 1914 roku. Hipnotyzujący proces przeprowadzania statków przed Kanał przyciąga ludzi z całego świata. To punkt obowiązkowy naszego wyjazdu motywacyjnego do Panamy.

Panama nie samą stolicą stoi. Podczas wyjazdów incentive odwiedzamy indiańskie wioski osadzone głęboko w dżungli. Dopływamy tam tradycyjnymi pirogami. Dzięki turkusowym wodom, piaszczystym plażom i zabawnym miasteczkom wyspiarskim, stosunkowo odizolowany archipelag Bocas del Toro ma te same atrakcje, co główne miejsca na Karaibach, tylko z ułamkiem obecnych tam tłumów. Zdumiewająca różnorodność flory i fauny obejmuje sześć głównych wysp, 52 zatoki i 200 wysepek, a to wszystko z fascynującym bogactwem kultury afro-karaibskiej i rdzennej.

0 Reviews
  • Dla kogo?
    Jeśli ciepło, słońce i plaża cię relaksują, palmy wprawiają w stan ekstazy, a myśl o kosmopolitycznym Panama City rozpala twoja wyobraźnię – to miejsce dla Ciebie.
  • Atrakcje na miejscu
    PN Bocas del Toro pełen rajskich wysepek, Kanał Panamski, rezerwat Kuna Yala, Panama City, PN Chagres
  • Kiedy jechać
    Najlepszą porą na wyjazd grupowy dla firm do Panamy jest pora sucha, która trwa od połowy grudnia do połowy kwietnia. Chociaż temperatury są wyższe, a pogoda bardziej parna w porze deszczowej, możesz podróżować o każdej porze roku.
  • Na jak długo
    Idealny czas na realizację wyjazdu incentive to około 7-9 dni, a i w tym czasie zdążymy wypocząć na plaży. Wyprawę do Panamy można połączyć ze zwiedzaniem np. Kolumbii - wtedy na taki wyjazd należy poświęcić od 9 do 11 dni
  • Potrzebujesz
    paszport
  • Niewymagane
    dowód osobisty
    szczepienia
    wiza

Wyjazdy incentive Panama – okiem pilota | Zuzanna Król – Wąsicka, BCT Incentive

Panama tylko wydaje się mała. Może z tego względu, że wszyscy kojarzą ją z tym wąskim odcinkiem lądu przeciętym kanałem i skali dwóch kontynentów odległość jest rzeczywiście niewielka – ok 80 km. Jednak Panama faktycznie jest „dzieckiem kanału”. Gdyby nie on, byłaby zapewne niezbyt zasobnym państewkiem Ameryki Łacińskiej, z piękną różnorodną przyrodą i wielo rasową kulturą radosnej afirmacji życia. Panamczycy tacy właśnie są – radośni, otwarci i spontaniczni. Pamiętam, że prowadząc jeden z wyjazdów motywacyjny z pewną firmą, ujęły mnie imprezowe udogodnienia w autobusach. U nas donośne głośniki wyznaczają poziom szaleństwa, a tam standardem są podświetlane sufity, stroboskopy, świetne nagłośnienie i podświetlane paski na podłodze. Impreza disco w takim autobusie to absolutny hit, który zresztą wypada absolutnie spontanicznie i wystrzałowo. Gdy podjeżdżalismy pod hotel takim wyskokowym autokarem, z rozśpiewana ekipą naszych Gości nie raz wzbudzaliśmy sensację nawet wśród zabawowo usposobionych Latynosów.  

Jeśli zainteresował Cię ten kierunek, skontaktuj się z Zuzanną – zuzanna@bctincentive.pl

Plan wyjazdu

1
Dzień | Warszawa – Amsterdam – Panama City
Wcześnie rano zbiórka Uczestników na lotnisku w Warszawie, przekazanie dokumentów podróży, odprawa bagażowa i paszportowa. Wylot do Panamy z przesiadką w Paryżu.  Przylot po południu i przejazd do hotelu, zakwaterowanie i kolacja (w zależności od godziny przylotu). Nocleg.
2
Dzień | Panama
Po śniadaniu spotkanie organizacyjne – omówienie programu pobytu. Następnie czas wolny na plażowanie, animacje hotelowe, wieczorem kolacja w hotelowej restauracji tematycznej. Korzystanie z hotelowego pakietu All Inclusive.
3
Dzień | Panama City i Kanał Panamski
Po śniadaniu w hotelu całodniowe zwiedzanie. Wycieczka rozpoczyna się wizytą przy śluzie Miraflores, gdzie wejdziemy do Visitors Centre, zobaczymy film 3D i z tarasu będzie można przyjrzeć się pracy przy odprawach ogromnych statków towarowych. Następnie przejazd na wyspy Amador rozdzielające kanał od Zatoki Panamskiej. Zobaczymy też Biomuzeum. Następnie przejazd do miasta Panama, w programie zwiedzanie Casco Antiguo – starej części miasta, wpisanej na listę UNESCO, znanej m.in. ze Złotego Ołtarza, Placu Francuskiego oraz pasażu Bovedas. Następnie przejazd na Amador Causeway, gdzie można podziwiać panoramę nowoczesnej części miasta i pas wybrzeża. Lunch zjemy podczas zwiedzania w urokliwej lokalnej restauracji. Po południu zakupy w Panama City. Powrót na kolację do hotelu.
4
Dzień | Panama
Po śniadaniu czas wolny na plażowanie, animacje hotelowe, Korzystanie z hotelowego pakietu All Inclusive.
5
Dzień | PN Chagres i indiańska wioska
Po śniadaniu rejs indiańskimi łodziami (pirogami z silnikami motorowymi) do wioski Indian Embera Quera, gdzie czeka nas moc atrakcji i lunch w stylu mieszkańców dżungli. W odległości ok 1,5 h od Panama City rozpoczyna się Park Narodowy Chagres, gdzie wsiądziemy na tradycyjne łodzie. Indianie Embera to jedno z wielu etnicznych plemion, które wciąż żyje z dala od cywilizacji. Powrót do hotelu. Wieczorem kolacja w hotelu.
6
Dzień | Panama
Po śniadaniu wypoczynek i korzystanie z pakietu All inclusive.
7
Dzień | Panama
Po śniadaniu wypoczynek i korzystanie z pakietu All inclusive. Opcjonalnie wycieczka do Valle de Anton (spacer w dżungli i mostkami canopy do wodospadu, zakupy na lokalnym targu, mariposarium).
8
Dzień | Panama – Amsterdam
Wykwaterowanie i wyjazd na lotnisko. Wylot do Amsterdamu.
9
Dzień | Amsterdam - Warszawa
Przesiadka w Amsterdamie. Lądowanie na lotnisku w Warszawie i zakończenie imprezy.
Nie możesz się zarejestrować