Top
Image Alt
Home  /  Argentyna – na mate do gaucho

Argentyna – na mate do gaucho

9 dni 7 nocy
15-20 osób+ Wiek

Bandoneon wygrywa swą niepokojącą melodię. Para splata się w tańcu. Ogniste „Libertango” wypełnia ulice Buenos Aires, sącząc się po chodnikach, wylewając oknami z domów i kawiarni. Wyjazd motywacyjny do Argentyny to zawsze dobry pomysł. 

Wyjazdy incentive Argentyna – wizyta u gauchos i tradycja vs nowoczesność

Na stepach pampy gauchos doglądają bydła. Popijają yerba mate, gdy słońce oświetla kolonialną zabudowę stancji. Gdzie indziej kosmopolityczne miasta tętnią życiem, a przepych brutalnie zderza się z ubóstwem. Blacha falista sąsiaduje ze szkłem i stalą, tradycja spotyka się z nowoczesnością, gdy eksplorujemy choćby Buenos Aires podczas wyjazdów incentive. W tutejszych knajpkach czerwone mięso rozpływa się w ustach, a czerwone wino nie ma sobie równych. Tymczasem na stadionach rozgrywają się mecze o wszystko, trybuny falują, piłka ląduje w siatce, czyste szaleństwo.

Argentyńczycy mają w swoim DNA asado, czyli słynnego argentyńskiego grilla. Niezależnie od klasy społecznej jest to nie tylko sposób przygotowania posiłku, ale tradycja spotykania się co niedzielę z przyjaciółmi lub rodziną aby wspólnie cieszyć się różnymi kawałkami wołowiny na wolnym ogniu. Goście wyjazdów firmowych do Argentyny, które organizujemy według ścisłego scenariusza szczególnie lubią ten punkt programu. To świetny sposób na biesiadę i okazja do lepszego poznania się i luźniejszych rozmów.

0 Reviews
 • Dla kogo?
  Dla każdego! Argentyna jest ogromna, Andy, klimat tropikalny i subtropikalny na północy, pampy, aż po Patagonię i stepy na południu. O każdej porze roku gdzieś w Argentynie można przeżyć niezapomniany wyjazd incentive 😊
 • Atrakcje na miejscu
  Buenos Aires, Plaza de Mayo, La Boca, Teatr Colon, park Palermo, cmentarz Recoleta, rejs w Puerto Madero, spotkanie z gauchos, degustacja yerba mate, jazda konna po argentyńskiej pampie, lunch w postaci criollas, pokaz tańców ludowych, Colonia del Sacramento, Puerta del Campo, zwiedzanie Montevideo, Mercado del Puerto, wizyta w restauracji grillowej, dzielnica Prado, show tango
 • Kiedy jechać
  Jeśli ktoś marzy o zobaczeniu Patagonii zimą to lipiec i sierpień, dla miłośników mniej ekstremalnych warunków pogodowych od października do marca będzie idealnie 😊
 • Na jak długo
  Co najmniej 10 dni aby zdążyć zobaczyć Buenos Aires i liznąć Patagonii lub północnej Argentyny z wodospadami Iguazu.
 • Potrzebujesz
  paszport
 • Niewymagane
  dowód osobisty
  szczepienia
  wiza

Wyjazdy incentive Argentyna – okiem pilota | Radek Olek, BCT incentive:

Po przylocie do Buenos możesz odnieść wrażenie, że wsiadłeś do złego samolotu i trafiłeś do Paryża, Barcelony lub Budapesztu. Kawiarnie na świeżym powietrzu obfitują w miejscowych rozmawiających przy cappuccino i winie, a restauracje tętnią życiem długo po północy. Ale jest też latynoska atmosfera, która sprawia, że ​​to miasto jest dla mnie kwintesencją Argentyny. Jeśli kochasz miasta w europejskim stylu, przygody na świeżym powietrzu, pyszne wino, pustynie, kulturę andyjską i wspaniałe wodospady. Argentyna to idealna propozycja na wyjazd motywacyjny, który bez wątpienia spełni swoje zadanie. To ogromny kraj w Ameryce Południowej, który ma wiele do zaoferowania.

Jeśli zainteresował Cię ten kierunek skontaktuj się z Radkiem, pisz na olek@bctincentive.pl

Plan wyjazdu

1
Dzień | Warszawa - Buenos Aires
Spotykamy się na lotnisku. Przy dedykowanym stoisku odpraw powita Was pilot BCT Incentive i rozpoczynamy podróż do kraju tanga, piłki nożnej, yerba mate, krwistych steków i lodowych bezdroży. Przelot z przesiadką w Paryżu.
2
Dzień | Buenos Aires
Przylot do Buenos Aires, transfer do hotelu, wczesne zakwaterowanie, śniadanie. Wyjazd na wycieczkę po historycznym centrum miasta m.in. Obelisk, Plaza de Mayo, Pałac Prezydencki, Ratusz Miejski, Puerto Madero i położony nad rzeką La Plata most Puente de la Mujer. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
3
Dzień | Pampy
Po śniadaniu wyjeżdżamy z Buenos żeby poznać atmosferę interioru, pobliskiej Pampy i jej wyjątkowych mieszkańców – argentyńskich pasterzy bydła – Gauchos. Pampa to punkt obowiązkowy udanego wyjazdu incentive. Po ok. godzinnym przejeździe do Estancia, zostaniemy powitani empanadą i szklanicą wina. Następnie będziemy mogli poznać dzisiejsze zwyczaje gauchos i zobaczyć w przydomowym muzeum pamiątki z przeszłości. W towarzystwie gospodarzy zjemy typowy posiłek prawdziwego Gaucho – wybór mięs pieczonych na rożnach przy ognisku, z sałatkami, podlane piwem, winem. Po sutym obiedzie pokaz umiejętności jeździeckich miejscowych gauchów. Późnym popołudniem, pełni wrażeń wracamy do Buenos. Najedzeni kowbojskimi przysmakami zakończymy kulinarną podróż w przepysznej restauracji z hamburgerami. Nocleg w hotelu.
4
Dzień | Buenos – El Calafate
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do El Calafate. Lunch/przekąska podczas lotu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie.  Po południu wycieczka samochodami z napędem na 4 koła po stepach Patagonii do punktu widokowego Calafate Balcony, z którego rozciąga się panoramiczny widok na Lago Argentino, a przy dobrej pogodzie szczyty Mt Torre i Mt Fitz Roy. Po drodze zobaczymy też kamienny labirynt El Laberinto de Piedras z skamielinami sprzed 85 mln lat. Powrót do Calafate i kolacja w romantycznej scenerii zachodu słońca nad Lago Argentino. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg. .
5
Dzień | El Calafate – PN Los Glaciares
Śniadanie. Wyjazd do La Soledad w Parku Narodowym Los Glaciares. Na jego terenie znajdują się trzy ogromne lodowce i jeziora polodowcowe, a 25% jego powierzchni zajmuje największy na świecie lądolód poza strefami polarnymi. Najwyższe szczyty przekraczają 3 tys. m n.p.m. Wypłyniemy w 8-godzinny rejs po ciemnych wodach Lago Argentino, do Las Vacas, w Zatoce Kanału Spegazzini gdzie zobaczymy Lodowiec Spegazzini. Krótki postój i spacer z przewodnikiem  po okolicznych lasach z widokami na otaczającą nas przyrodę. Następnie popłyniemy przez Półwyspem Herminita z widokiem na lodowe klify Uppsala. Lunch w formie boxów na pokładzie, w drodze do Canal de Los Tempanos, skąd zobaczymy północne zbocza Lodowca Perito Moreno. Powrót do La Soledad i przejazd do Calafate na kolację w restauracji.
6
Dzień | El Calafate
Śniadanie. Następnie wyjazd na eksplorację Lodowca Perito Moreno. Ok 1,5 h pojedziemy do Półwyspu Magellana, gdzie znajduje się wejście do parku. Stąd dotrzemy do centrum lodowca, który jest jednym z najszybciej „poruszających się” co roku pól lodowych na świecie o ogromnej powierzchni (60 m wysokości , ok 5 km szerokości). Będziemy spacerowali specjalnymi ścieżkami wytyczonymi naprzeciwko miejsca gdzie koniec lodowego pola łączy się z kanałem „De los Tempanos”, a kawały lodu odrywając się od ścian lodowca rozbryzgują się w topieli tworząc niesamowity pokaz sił natury. Powrót do Calafate i kolacja w restauracji w restauracji słynącej z jagnięciny. Nocleg w El Calafate.
7
Dzień | El Calafate – Buenos Aires
Śniadanie. Przed południem przejazd na lotnisko i przelot do Buenos Aires (posiłek na pokładzie). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorem atrakcja, której w Buenos nie może zabraknąć – wieczór tango. Kolacja serwowana w historycznych teatralnych wnętrzach połączona będzie z emocjonującym pokazem tanga. Układ sali każdemu zapewni doskonały widok. Po zakończeniu show dla chętnych wyjście do klubu na szampańską imprezę – pożegnamy Boskie Buenos z hukiem! Nocleg w hotelu w Buenos Aires.
8
Dzień | Buenos – Warszawa
Śniadanie. Wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Po drodze ostatnie zakupy w słynnym Pacifico Shopping Mall, lunch w lokalnej restauracji, odprawa i wylot do Europy.
9
Dzień | Warszawa
Lądowanie w Warszawie i zakończenie programu.
Nie możesz się zarejestrować