Top
Image Alt
  /  Dublin – w tańcu z Patrykiem

Dublin – w tańcu z Patrykiem

3 dni 2 noce
15-20 osób+ Wiek

Przed nami najważniejsze miejsca i najszlachetniejsze trunki… Czterodniowy citybreak w Dublinie to intensywna przygoda, łącząca to, co najlepsze w stolicy Irlandii – a do tego w doskonałym czasie.

Podczas wyjazdu incentive do Dublina ucztujemy w XVI-wiecznej tawernie, sprawdzamy jak działa destylarnia whisky, błądzimy pośród stosów średniowiecznych ksiąg w Trinity College i bierzemy udział w obchodach dnia Świętego Patryka, patrona wyspy.

Wyjazdy incentive Dublin – puby i atmosfera średniowiecznego miasta

Dublin to magiczne miasto zatopione w historii wieków średnich, a także atmosferze pubów i architektury gregoriańskiej z XVII w. Stolica Irlandii jest jednocześnie jej największym miastem. Dublin leży na wschodnim wybrzeżu kraju, nad Morzem Irlandzkim, u ujścia rzeki Liffey. 

Uczestnicy wyjazdu incentive do Dublina będą mieli okazję zwiedzić najsłynniejsze zabytki. Możemy wymienić tutaj Katedrę św. Patryka, Zamek Dubliński czy Uniwersytet Dubliński (Trinity College) z bezcenną Book of Kells. Będąc tu trzeba odwiedzić także słynne puby i muzeum browaru Guinnessa. A to ledwie wstęp do degustacji bardziej szlachetnych trunków, których będzie można zaznać podczas naszej podróży.

Wyjazdy incentive Dublin – Dzień Św. Patryka

Punktem kulminacyjnym wyjazdu jest udział w kultowym święcie, które nierozerwalnie kojarzy nam się w Irlandią. 

Wielkie zielone kapelusze i charakterystyczne piwo w tym samym kolorze… Rozszalały pochód przelewa się ulicami Dublina z okazji dnia Św. Patryka zupełnie, jakby jutro miało nie nadejść. Wielka feta trwa cały dzień, a wszędzie dominuje kolor zielony – symbol trawiastego krajobrazu Irlandii.

Z tradycją wiąże się ciekawa legenda. Dotyczy ona tzw. dzbana Św. Patryka. A dzban ten to dziś po prostu obowiązkowa szklanka whisky, którą tradycja nakazuje tego dnia wypić.

Wedle legendy Św. Patryk nastraszył pewną karczmarkę, która nie dolewała pełnej miarki trunku. Powiedział jej, że przez to pojawią się w jej karczmie potwory. Wystraszona kobieta od tego czasu zawsze napełniała szklankę do pełna. Aby tradycji stało się zadość goście organizowanych przez nas wyjazdów incentive do Dublina mają zawsze uzupełnione szkło

Podczas naszego wyjazdu incentive sprawdzimy czy przez te wszystkie lata dublińskie karczmarki i karczmarze nadal o tym pamiętają.  

0 Reviews
  • Potrzebujesz
    dowód osobisty
  • Niewymagane
    paszport
    szczepienia
    wiza
You don't have permission to register