Top
Image Alt
Home  /  Dublin – w tańcu z Patrykiem

Dublin – w tańcu z Patrykiem

4 dni 3 noce
15-30 osób+ Wiek

Przed nami najważniejsze miejsca i najszlachetniejsze trunki… Czterodniowy citybreak w Dublinie to intensywna przygoda, łącząca to, co najlepsze w stolicy Irlandii – a do tego w doskonałym czasie.

Podczas wyjazdu incentive do Dublina ucztujemy w XVI-wiecznej tawernie, sprawdzamy jak działa destylarnia whisky, błądzimy pośród stosów średniowiecznych ksiąg w Trinity College i bierzemy udział w obchodach dnia Świętego Patryka, patrona wyspy.

Wyjazdy incentive Dublin – puby i atmosfera średniowiecznego miasta

Dublin to magiczne miasto zatopione w historii wieków średnich, a także atmosferze pubów i architektury gregoriańskiej z XVII w. Stolica Irlandii jest jednocześnie jej największym miastem. Dublin leży na wschodnim wybrzeżu kraju, nad Morzem Irlandzkim, u ujścia rzeki Liffey. 

Uczestnicy wyjazdu incentive do Dublina będą mieli okazję zwiedzić najsłynniejsze zabytki. Możemy wymienić tutaj Katedrę św. Patryka, Zamek Dubliński czy Uniwersytet Dubliński (Trinity College) z bezcenną Book of Kells. Będąc tu trzeba odwiedzić także słynne puby i muzeum browaru Guinnessa. A to ledwie wstęp do degustacji bardziej szlachetnych trunków, których będzie można zaznać podczas naszej podróży.

Wyjazdy incentive Dublin – Dzień Św. Patryka

Punktem kulminacyjnym wyjazdu jest udział w kultowym święcie, które nierozerwalnie kojarzy nam się w Irlandią. 

Wielkie zielone kapelusze i charakterystyczne piwo w tym samym kolorze… Rozszalały pochód przelewa się ulicami Dublina z okazji dnia Św. Patryka zupełnie, jakby jutro miało nie nadejść. Wielka feta trwa cały dzień, a wszędzie dominuje kolor zielony – symbol trawiastego krajobrazu Irlandii.

Z tradycją wiąże się ciekawa legenda. Dotyczy ona tzw. dzbana Św. Patryka. A dzban ten to dziś po prostu obowiązkowa szklanka whisky, którą tradycja nakazuje tego dnia wypić.

Wedle legendy Św. Patryk nastraszył pewną karczmarkę, która nie dolewała pełnej miarki trunku. Powiedział jej, że przez to pojawią się w jej karczmie potwory. Wystraszona kobieta od tego czasu zawsze napełniała szklankę do pełna. Aby tradycji stało się zadość goście organizowanych przez nas wyjazdów incentive do Dublina mają zawsze uzupełnione szkło

Podczas naszego wyjazdu incentive sprawdzimy czy przez te wszystkie lata dublińskie karczmarki i karczmarze nadal o tym pamiętają.  

0 Reviews
 • Dla kogo?
  Dla zainteresowanych kulturą i historią Irlandii, miłośników irlandzkich tańców i zimnego Guinnessa.
 • Atrakcje na miejscu
  Temple Bar, Katedra Św Patryka, Trinity College, degustacja whiskey w Jameson Distillery i Guinesa w Muzeum Guinnessa, wieczorna impreza z muzyką na żywo
 • Kiedy jechać
  O każdej porze roku, a jeśli chcemy poznać najbardziej szalone oblicze miasta to koniecznie 17 marca, w Dzień Świętego Patryka
 • Na jak długo
  4 dni
 • Potrzebujesz
  dowód osobisty
 • Niewymagane
  paszport
  szczepienia
  wiza

Wyjazdy incentive Dublin – okiem pilota | Lidia Kańska, BCT incentive: 

U mnie zaczęło się od fascynacji tańcem irlandzkim, a po pierwszej wizycie w tym kraju wiedziałam już, że to moje klimaty. Imprezowa atmosfera Temple Bar, muzyka tradycyjna, której słucha się z przyjemnością i przy której nogi same rwą się do tańca. Ciekawa i niełatwa historia kraju, a przy tym pogoda ducha jego mieszkańców i zamiłowanie do zabawy. A wszystko to przy degustacji znakomitych trunków. Gorąco polecam wszystkim miłośnikom Wysp Brytyjskich!

Jeśli zainteresował Cię ten kierunek skontaktuj się z Lidką i zapytaj o wyjazd dla firm do Dublina. Pisz na lidia@bctincentive.pl

 

Plan wyjazdu

1
Dzień | Warszawa - Dublin
Spotkanie na lotnisku w Warszawie przy dedykowanym stanowisku odpraw z pilotem BCT Incentive. Odprawa bagażowa, przelot do Dublina, transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Wyjście do typowego irlandzkiego pubu na kolację. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.
2
Dzień | Dublin i Guinness
Śniadanie w hotelu, wyjazd na zwiedzanie Dublina.  Zobaczymy najważniejsze obiekty przy ulicy O’Connell, rzekę Liffey, którą pływali niegdyś osiedlający się tu Wikingowie, Custom House, dzielnicę finansową, oraz poznamy nowoczesną stronę Dublina i jego najbardziej awangardowe budynki i mosty, a także nowy Teatr Dubliński. Przejdziemy się również po słynnym Temple Bar, gdzie znajdują się m. in. pomnik Molly Malone, Zamek Dubliński, Katedra Christ Church i Katedra Św. Patryka. Na lunch zapraszamy do Muzeum Guinnessa, gdzie następnie zobaczymy proces warzenia tego najsłynniejszego irlandzkiego piwa. Zwiedzanie kończy się oczywiście degustacją końcowego produktu w Gravity Bar, z którego możemy przy okazji podziwiać wspaniałą panoramę miasta. Kolejnym punktem będzie wizyta w katedrze Św. Patryka. Jest to największy irlandzki kościół, będący zarazem przepięknym budynkiem, wzniesionym na cześć patrona Irlandii. W sąsiedztwie katedry znajduje się studnia, w której, jak głosi legenda, Św. Patryk chrzcił nowo nawróconych chrześcijan podczas swej wizyty w Dublinie. Dziś kościół ten pełni rolę Narodowej Katedry Kościoła Irlandii. Kolacja w pubie. Powrót do hotelu.
3
Dzień | Whiskey i irlandzka impreza
Po śniadaniu wyjazd destylarni Jameson, gdzie będziemy mieli okazję zapoznać się z historią oraz procesem wytwarzania tej znakomitej irlandzkiej whiskey. Degustacja! Lunch w pubie. Po południu wizyta w Trinity Collage. To uniwersytet założony przez angielską królową Elżbietę I. Jego absolwentami byli między innymi Oscar Wilde, Samuel Beckett i autor powieści „Dracula” Bram Stoker. Turystów przyciąga wystawa ukazująca powstawanie średniowiecznych manuskryptów i dwie najpiękniejsze księgi: Book of Kells i Book of Durrow. Starą Bibliotekę wypełniają piętrzące się na półkach pod sam sufit księgi, warto zwrócić uwagę na harfę króla Briana Boru, która stała się wzorem dla herbu Republiki Irlandii. Wieczorem zapraszamy na Wieczór Irlandzki w Abbey Tavern- światowej sławy tradycyjnym irlandzkim pubie, restauracji i centrum rozrywki w unikalnym XVI-wiecznym budynku. Tawerna słynie najbardziej z tradycyjnego wieczoru irlandzkiego - Irish Dinner Show. Zjemy tu kolację i zobaczymy tu na żywo najlepszych irlandzkich śpiewaków, muzyków i tancerzy.
4
Dzień | Dublin – Warszawa
Śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Lądowanie w Warszawie, zakończenie programu.
Nie możesz się zarejestrować