Top
Image Alt
Home  /  Tanzania – dzikość serca

Tanzania – dzikość serca

9 dni 7 nocy
15-20 osób+ Wiek

W drodze do serca Czarnego Lądu, na równinach doliny ryftowej Wielkiego Rowu Afrykańskiego wciąż rozlega się tętent tysięcy kopytnych. Zwierzęta co roku przyciąga w te strony okresowe bogactwo deszczu i pożywienia. Tanzania, na którą składa się Tanganika i Zanzibar, jest jednym z ostatnich miejsc na Ziemi, gdzie wciąż odbywają się migracje zwierząt. Nasze wyjazdy incentive do Tanzanii konstruujemy w taki sposób, by to życie dzikich zwierząt podejrzeć i podsłuchać z jak najbliższej odległości. 

Wyjazdy incentive Tanzania – o czym szumi nocna sawanna i safari z Wielką Piątką

Tanzania wymyka się wszelkim banałom. To wyjątkowo intensywne doświadczenie, które ciężko przebić. Obcowanie z naturą w najczystszej postaci. Program naszego wyjazdu incentive jest napakowany atrakcjami, jak plecak obieżyświata.  

Już sama przeprawa jeepami 4×4 po Parku Narodowym Serengeti dostarcza gościom wyjazdu incentive adrenaliny. Zwłaszcza po zmroku, gdy cisza zalewa sawannę, a na jej tle pojawiają się pierwsze dźwięki nocy.

W tym wszystkim niskie pomrukiwania lwów, rozmaite piski i okrzyki; skradanie się, parskanie, czy ciche tupanie. Słyszymy to wszystko, jakby znajdowało się zaraz za ścianami naszych namiotów safari. Noc na sawannie jest jednym z kluczowych punktów projektowanych przez nas wyjazdów incentive do Tanzanii. 

Co ciekawe, najgroźniejsze odgłosy wydają… łagodne kopytne. Lokalny przewodnik wskazuje na Springboki – to rodzaj antylop. Być może taki kamuflaż to ich sposób na odstraszenie głodnego drapieżnika. 

To wszystko pozwala przeżyć coś naprawdę autentycznego. Możliwość zanurzenia się w głęboką afrykańską noc z kontrolowanym dreszczykiem emocji to bezcenne uczucie, o którym nasi goście opowiadają jeszcze długo po powrocie z wyjazdu.

Wyjazdy incentive Tanzania – Wielka Migracja w Parku Narodowym Serengeti i pachnący przyprawami Zanzibar

Kluczowym jest dobór terminu wyjazdu, który jest ściśle związany z Wielką Migracja zwierząt. To całoroczne zjawisko, podzielone na pięć głównych etapów. Od końca stycznia do połowy marca zwierzęta w okresie rozrodczym korzystają z bogatych w trawę równin południowej części Serengeti na Terenie Tanzanii.
Drugi etap to wędrówka na północ przez centralną i zachodnią część Serengeti w kwietniu i maju (występują wtedy obfite deszcze). W trzecim etapie zwierzęta przekraczają rzeki Grumeti i Mara. Około sierpnia mamy do czynienia z czwartym etapem, kiedy zwierzęta docierają do Parku Narodowego Masai Mara w Kenii.
W listopadzie następuje ostatni, piąty rozdział historii życia na równinach – powrót na południe, do Serengeti. Bogactwo przyrody nie kończy się w Serengeti. Na granicy uskoku tektonicznego mamy PN Manyara, absolutnie wyjątkowy jest powulkaniczny krater Ngorongoro, a do tego pachnący przyprawami Zanzibar.

0 Reviews
 • Dla kogo?
  Tanzanię, jako pomysł na wyjazd incentive polecam w szczególności miłośnikom przyrody, gotowym poświęcić wygody domowych pieleszy dla afrykańskich bezdroży, żeby zobaczyć dzikie zwierzęta w naturalnym, niezakłóconym trwałą obecnością człowieka środowisku.
 • Atrakcje na miejscu
  Bezkres sawanny, lot balonem, nocleg w namiotach pod bezkresnym niebem w PN Serengeti, Wielka Piątka Afrykańska (słoń, lew, bawół, nosorożec, lampart) w Ngorongoro, deszczowe mokradła Jeziora Manyara, wizyta u Masajów, arabski Zanzibar i zachód słońca w porcie w Stone Town, pieprz i wanilia na plantacji i białe plaże Zanzibaru, nurkowanie i rejs po wysepkach archipelagu.
 • Kiedy jechać
  Najkorzystniej odwiedzać Serengeti podczas europejskiej zimy między styczniem i marcem, albo w lipcu i sierpniu. Pozostała część roku może być również atrakcyjna, o ile liczymy się z atrakcjami pory deszczowej. Zanzibar jest kierunkiem całorocznym, najbardziej urzekającym w okresie listopad – kwiecień.
 • Na jak długo
  Tydzień to mało, ale ostatecznie jeśli nie dysponujemy czasem i liczymy się z codziennym przemieszczaniem, wystarczy na odwiedzenie najważniejszych miejsc i zobaczenie głównych ateakcji. Idealnie byłoby przeznaczyć 10-14 dni. Taka długość pobytu pozwala już na chwilę wytchnienia na słonecznym Zanzibarze, który dopełnia obrazu Afryki w pigułce.
 • Potrzebujesz
  paszport
  szczepienia
  wiza
 • Niewymagane
  dowód osobisty

Wyjazdy grupowe Tanzania – okiem pilota | Radek Olek, BCT incentive:

Nie ma już wielu takich miejsc na Ziemi jak północnoamerykańskie Wielkie Równiny, azjatyckie stepy Mongolii, Rosji i Kazachstanu, rosyjska Syberia, południowoamerykańska argentyńska Pampa, australijski interior czy bezdroża Wyżyny Tybetańskiej. Miejsc gdzie jeszcze niedawno łatwiej było spotkać wielkie stada migrujących zwierząt, niż ludzkie osady. Z każdym rokiem coraz bardziej wkraczamy w te światy, niektóre z nich zajęliśmy bezpowrotnie zmieniając i przekształcając na nasze potrzeby. Parki Narodowe Tanzanii jako jedne z niewielu opierają się ludzkiej ekspansji, wciąż pozostając azylem dzikich zwierząt. Możliwość wejścia w ich świat choćby na chwilę jest doświadczeniem tak magicznym i jednocześnie surrealistycznym… Nocleg pod namiotami, słuchanie nocnych odgłosów sawanny to doświadczenie absolutnie fenomenalne – polecam każdemu, kto łaknie kontaktu z dziką Afryką. Takich niepowtarzalnych doznań z pewnością doświadczą uczestnicy wyjazdu incentive do Tanzanii.  

Jeśli zainteresował Cię ten kierunek skontaktuj się z Radkiem, pisz na olek@bctincentive.pl

Plan wyjazdu

1
Dzień | Warszawa – Kilimanjaro
Zbiórka na lotnisku w Warszawie  przy dedykowanym stanowisku odpraw. Przelot na  lotnisko w Kilimanjaro.
2
Dzień | Kilimanjaro – Lake Manyara
Przejazd do lodge nad Jeziorem Manyara, które rozpoczyna naszą przygodę z Safari w sercu Afryki. Kolacja i pierwszy nocleg pod niebem Tanzanii.
3
Dzień | Lake Manyara – Serengeti
Po śniadaniu safari nad Jeziorem Manyara. Lunch (piknik – lunch box) i przejazd głębiej w interior do PN Serengeti z obserwacją zwierząt po drodze. Wizyta w masajskiej wiosce. Wieczorem przyjazd do obozu, gdzie zostaniemy zakwaterowani w namiotach safari – prawdziwy klimat jak z filmów „Pożegnanie z Afryką” czy „Duch i Mrok”, kolacja i nocleg.
4
Dzień | Serengeti – Ngorongoro
Śniadanie w campie i safari – obserwacja zwierząt w Serengeti. Następnie przejazd do Ngorongoro –piknik (lunch box) w drodze do Ngorongoro. Popołudniowe safari. Nocleg i kolacja w Ngorongoro.
5
Dzień | Serengeti – Arusha – Zanzibar - Stone Town
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Arusha, lunch w restauracji i przelot z Kilimanjaro do Europy lub na Zanzibar. Na miejscu transfer do hotelu na jednej z najpiękniejszych plaż Zanzibaru. Zakwaterowanie i błogi relaks z All Inclusive. Lunch i kolacja w hotelu.
6
Dzień | Zanzibar
Relaks w hotelu na plaży z All Inclusive. Śniadanie, lunch, kolacja w hotelu.
7
Dzień | Zanzibar
Relaks w hotelu na plaży z All Inclusive. Śniadanie, lunch, kolacja w hotelu.
8
Dzień | Zanzibar
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Europy z przesiadką.
9
Dzień | Warszawa
Lądowanie w Warszawie i zakończenie programu.
Nie możesz się zarejestrować