Top
Image Alt
Home  /  Fuerteventura – wiatr we włosach

Fuerteventura – wiatr we włosach

7 dni 6 nocy
15-20 osób+ Wiek

Plaża, wiatr i woda. Pogoda jak w Meksyku, a do tego znakomita infrastruktura hotelowa i masa pomysłów na aktywny wypoczynek. Wyjazdy motywacyjne na Fuerteventurę to od lat doskonały pomysł na dobrze spędzony czas w gronie ważnych dla Ciebie osób.

Wyjazdy incentive Fuerteventura – plaża Wysp Kanaryjskich

Fuerteventura jest jak skrawek Sahary pośród wód Atlantyku. To druga co do wielkości wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich, którą od lat regularnie odwiedzamy w ramach wyjazdów incentive, by nabrać wiatru w żagle. I to dosłownie, bo wyspa, zawdzięcza swoją nazwę występującemu tu silnemu wiatrowi (z hiszp. Fuerte- silny, viento- wiatr).

Plaż jest tyle, że Fuerteventura jest nazywana „plażą Wysp Kanaryjskich”. Znajduje się na niej około 150 naturalnych szerokich plaż o zróżnicowanym charakterze: od żwirowych, lub tych o czarnym piasku, po te o jasnym aksamitnym piasku, których jest na Fuercie najwięcej. Łączna ich długość to blisko 200 km plaż.

Wyjazdy incentive Fuertaventura – raj nie tylko dla windsurferów

Pogoda porównywana z tą panującą w Meksyku, czy na Florydzie czyni z Fuerteventury znakomitą opcję na wypoczynek połączony z plażowaniem i aktywnościami wodnymi. Fuerteventura jest najlepsza na wyjazd incentive jesienią i zimą, kiedy temperatura powietrza waha się między 20°C a 25°C, a ilość opadów jest niewielka.

Najdłuższa 10 km plaża – Playa de Sotayeno zachęca do czynnego uprawiania najróżniejszych sportów wodnych. Właśnie tu każdego odbywają się tu światowe mistrzostwa windsurfingu. Pływanie na desce wpisuje się zresztą w program naszego wyjazdu incentive.

Wyspa jest stosunkowa płaska i bez stromych wzniesień, które nie zatrzymują chmur, co powoduje że panuje tu pustynny krajobraz. Naturalny charakter i duża ilość endemicznych gatunków roślin sprawiły, że Fuerteventura została w 2009 r rezerwatem biosfery UNESCO.

0 Reviews
 • Dla kogo?
  Dla osób lubiących chillout na plaży i przy basenie (świetna infrastruktura hotelowa) oraz dla aktywnych (trekking, rowery, windsurfing), lubiących naturę, surowe krajobrazy.
 • Atrakcje na miejscu
  Park Krajobrazowy Dunas de Corralejo, Eko-muzeum La Alcogida- lokalny skansen, rejsy katamaranem np. na pobliską wysepkę Lobos, odwiedzenie, jako jednodniowy wypad Lanzarotte, Muzeum Sera Majorero (Museo del Queso Majorero)- ser majorero jest w kuchni Fuerteventury tym, czym dla nas polskie oscypki.
 • Kiedy jechać
  Bez ograniczeń: każda pora roku jest atrakcyjna. Generalnie „Kanary” zwane są wyspami wiecznej wiosny.
 • Na jak długo
  Najlepiej na tydzień, pozwoli to na zapoznanie się z atrakcjami Fuerteventury, ale też pozwolić sobie na chwilę relaksu i naładowanie baterii.
 • Potrzebujesz
  dowód osobisty
 • Niewymagane
  paszport
  szczepienia
  wiza

Wyjazdy incentive Fuerteventura – okiem pilota | Justyna Dembińska, BCT incentive:

Wietrzna wyspa – Fuerteventura, na której czasami wieje z Sahary słynna Calima dodaje miejscu tajemniczości. Warto podkreślić, że to zjawisko zdarza się głównie na Kanarach. Dla mnie jest to idealne miejsce do ładowania akumulatorów. Wyjazd incenticve na Fuertaventurę, ciepłą wyspę na pierwszy rzut oka może wydawać się dosyć jednostajny. Nic bardziej mylnego. Jest to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie: szukający spokoju znajdą go na piaskach plaż i w cieniu palm. Szukający adrenaliny pobudzą ją na kitesurfingu, windsurfingu lub quadach. Imprezowicze znajdą klimatyczny bar, w którym DJ gra do rana. Pamiętam, że menedżer jednego z hoteli powiedział mi kiedyś, że przyjechał z Hiszpanii kontynentalnej na Fuerteventurę na tygodniowe wakacje… i tak trwają one już 10 lat. To chyba wyjaśnia wszystko na temat atrakcyjności wyspy.

Plan wyjazdu

1
Dzień - Warszawa - Puerto de Rosario Fuerteventura
Zbiórka na lotnisku w Warszawa. Przelot na Fuerteventurę. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu.  Czas na odpoczynek po podróży. Wieczorem zapraszamy na kolację powitalną w hotelu.
2
Dzień - Fuerteventura
Śniadanie w hotelu. Czas na relaks i korzystanie z hotelowego all inclusive.
3
Dzień - Fuerteventura - rejs
Śniadanie w hotelu. Dziś zapraszamy na relaksacyjny rejs katamaranem wzdłuż wybrzeża Fuerteventury.  Będzie można skorzystać ze sprzętu do snorkelingu. W trakcie wyprawy czeka na nas śródziemnomorski lunch, owoce oraz napoje alkoholowe i bezalkoholowe.
4
Dzień - Fuerteventura
Czas na relaks. Dla aktywnych polecamy lekcje windsufingu lub kiteserfingu.
5
Dzień - Fuerteventura - Lanzarotte
Śniadanie w hotelu. Przepłynięcie promem na Lanzarote – całodniowa wizyta na sąsiedniej wyspie. Zwiedzanie wulkanicznego parku narodowego Timanfaya, gdzie płynna lawa znajduje się jedynie 3 km pod powierzchnią ziemi, na tyle blisko, że podłoże w niektórych miejscach ma 80°c. Zobaczymy „pola lawy”, gdzie odparowana woda oceaniczna pozostawia świetnej jakości sól. Po obiedzie przejazd do La Geria, gdzie zobaczymy unikatową plantację winogron na piasku wulkanicznym. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych na kolację.
6
Dzień - Fuerteventura - dookoła wyspy
Śniadanie w hotelu. Zapraszamy na krajoznawczą wycieczkę w trakcie której odwiedzimy pierwszą stolicę wyspy i kościół Santa Maria, poznamy najpopularniejszy produkt na wyspie czyli wyroby z aloesu. W trakcie wyjazdu będziemy mieli okazję spróbować wyśmienitych kozich serów. Na północy odwiedzimy najstarszy kurort Corralejo. Podczas postoju przy słynnych wydmach spróbujemy hiszpańskiego wina. Powrót do hotelu na kolację.
7
Dzień - Fuerteventura - Warszawa
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Przelot do Warszawy.
Nie możesz się zarejestrować