Top
Image Alt
Home  /  Islandia – wyspa mocy

Islandia – wyspa mocy

6 dni 5 nocy
15-20 osób+ Wiek

Wyjazd incentive na Islandię to ekscytujące przeżycie w krainie czynnych wulkanów i lodowych krajobrazów tajemniczej północy. To niezapomniana podróż do serca dzikiej przyrody, która zachwyca swoim pięknem, pełnym malowniczych widoków.

Islandia to wyspa lodu i ognia zamieszkiwana przez potomków Wikingów i Niewidzialnych Ludzi. Sprawdź dlaczego wyjazd motywacyjny na Islandię to dobry pomysł.

Wyjazdy incentive Islandia – zapach siarki i żywy ogień pod stopami

Islandia – państwo i wyspa o tej samej nazwie położone w północnej części Oceanu Atlantyckiego. Na 103 tys. km2 mieszka 330 tys. ludzi, z czego 58 proc. to mieszkańcy stołecznego Rejkiawiku.

Odległa od głównych szlaków komunikacyjnych i pozbawiona spektakularnych zabytków architektury Islandia jest niewątpliwie kierunkiem dla wytrawnych podróżników, szukających kontaktu z naturą i przepięknych widoków nieskalanej przyrody. Zaplanowanie wyjazdu incentive na Islandię to nie lada wyzwanie. Dzięki zdobytemu przez lata doświadczeniu wiemy jak podejść do tego w odpowiedni sposób, aby wykorzystać jak najlepiej stosunkowo krótki sezon turystyczny. Warunki atmosferyczne nie zawsze będą nam sprzyjały, ale absolutnie nas to nie zraża i jesteśmy przygotowani na każdą pogodę. Stare powiedzenie Islandczyków, które głosi, że jeśli nie odpowiada Ci Pogoda, to poczekaj pięć minut jest nam bardzo dobrze znane. 

Cytując Terry’ego Gunnell’a, profesora folklorystyki na Uniwersytecie Islandzkim: „Islandia to jest kraj, w którym wiatr może cię powalić jednym podmuchem, i gdzie zapach siarki ciągle przypomina, że kilka metrów pod stopami masz żywy ogień. Wszyscy wiedzą, że ten ląd żyje, i być może historie o niewidocznych istotach i o tym, żeby z nimi współpracować, budzą refleksję, że ziemia po prostu wymaga szacunku”.

Wyjazdy incentive Islandia – elfy i bogactwo przyrody

Pierwszy kontakt z tą wulkaniczną wyspą nieodłącznie wiąże się z zachwytem nad bogactwem przyrody, oszczędnym minimalizmem mieszkańców i dość szczególną, tajemniczą atmosferą bezludnych bezdroży. Nieraz uczestnikom naszych wyjazdów incentive na Islandię towarzyszy wrażenie, że są obserwowani przez niewidzialne istoty – tzw. ukrytych ludzi, w których skrycie wierzy większość Islandczyków.  

Jeszcze w XIX w. w elfy wierzono w całej Skandynawii, jednak do dziś ta wiara przetrwała jedynie w Islandii, na tej słabo zaludnionej wyspie pośrodku północnego Atlantyku. Z „Eddy poetyckiej”, głównym źródle mitologii skandynawskiej, dowiemy się, że stworzenia te zamieszkiwały jeden z dziewięciu światów, czyli Àlfheim i były odpowiedzialne za urodzaj i dobrobyt. Jedna z sag mówi, że elfy są dziećmi Adama i Ewy, które ci ukryli przed Bogiem, kiedy odwiedził ich na Ziemi.

Były brudne, więc nie chcieli ich pokazywać, a to tak rozgniewało Stwórcę, że za karę postanowił schować to, co ludzie schowali przed nim. Lecz kara boska nie pozbawiła ich wolnej woli, więc elfy same mogą decydować, komu się ukazują. Skąd się wzięły i czy rzeczywiście mieszkają na Islandii – można się przekonać podczas organizowanych przez nas wyjazdów incentive. Najlepiej uważnie przypatrując się samotnym głazom, wiekowym wzgórzom i szemrzącym strumieniom.

0 Reviews
 • Dla kogo?
  Islandię polecam niestrudzonym podróżnikom, którym nie straszne atlantyckie wichry i spacery w trekkingowych butach.
 • Atrakcje na miejscu
  Bajeczne krajobrazy, jeziora, wodospady, gejzery i ciepłe źródła, PN Thingvellir – widoki z „Gry o Tron”, słynna czarna plaża, spacer po lodowcu, skutery 4x4 albo skandynawskie kuce, kulinarne wyzwania: brennivin – „płonące wino”, zgniły rekin, suszona ryba, jajka gotowane w gorących źródłach, degustacja piwa w lokalnych browarach, kąpiele w gorących źródłach (np. słynne Blue Lagoon).
 • Kiedy jechać
  Islandia nie jest gościnna. Atlantyckie prądy sprzyjają dużej ilości opadów (40-60% dni w miesiącu), często wieje przenikliwy wiatr, a położenie daleko na północy determinuje niskie temperatury (-10do 10 st Celcjusza). O względnie znośnych warunkach możemy mówić od maja do października, kiedy możemy liczyć na dodatnie temperatury do ok 15 stopni (10-15 w lipcu i sierpniu). Zimy, z uwagi na morski klimat są raczej wietrzne i deszczowe niż przeraźliwie mroźne i śnieżne. Oczywiście na temperaturę i opady ma też wpływ wysokość i bliskość lodowców.
 • Na jak długo
  Idealnie na tydzień lub dwa, ale wypady na 6 dni pozwolą zobaczyć pokaźną część atrakcji Islandii.
 • Potrzebujesz
  dowód osobisty
  paszport
 • Niewymagane
  szczepienia
  wiza

Wyjazdy incentive Islandia – okiem pilota | Radek Olek, BCT incentive:

Od dziecka fascynowała mnie historia średniowiecza, kultura Wikingów i bałtyckich „piratów” z Wolina.  Islandia wyrosła i wciąż luźno trzyma się tradycji opartej na mitologii Wikingów zafascynowanych przemożną siłą wulkanicznej wyspy, w której odkryli bramę między światem ludzi i mitycznych gigantów. Każdego kto tu przybędzie, powita pierwotne piękno wyspy, bliskość natury i wyjątkowi ludzie. Za każdym razem kiedy ląduję w Reykiaviku pilotując wyjazd incentive na Islandię z grupą przenoszę się do świata fantazji i komiksów. Mroczne i surrealistyczne pejzaże lodowych pól, północnych mórz i nieprzebytych lasów pokazane np. w pierwszych komiksach o Thorgalu wróciły w ostatnich latach w serialach takich jak Wikingowie, czy Gra o Tron, korzystających z plenerów Islandii. 

Plan wyjazdu

1
Dzień | Warszawa – Reykjavik
Spotkanie z przedstawicielem BCT Incentive na lotnisku Chopina, odprawa bagażowo - paszportowa  i wylot z Warszawy do Reykjaviku. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
2
Dzień | Gejzery, Złoty Wodospad i islandzkie kuce
Po śniadaniu wyjazd na półdniowe zwiedzanie regionu geotermalnego i parku Geysir, (gejzer Srokkur,  „Złoty Wodospad” – Gulfoss), przystanek w Fridheimar na ekologiczny lunch. Tradycyjne islandzkie przekąski: zgniły rekina oraz suszona ryba. Po południu przejażdżka kucami islandzkimi. Kolacja i nocleg w hotelu.
3
Dzień | Południowe Wybrzeże
Po śniadaniu przejazd na południową część wyspy. Zobaczymy Wodospady Seljalandsfoss, Skogafoss, następnie lodowiec Solheimajokull (część czapy lodowej formacji Myrdalsjokull)i spacer spacer – ok 15-20 min. w niesamowitym środowisku lodowca przykrywającego kalderę wulkanu Katla. Lunch w lokalnej restauracji i przejazd do wioski Vik, czarna plaża Reynisfjara z wielkimi bazaltowymi kolumnami. Po południu powrót do hotelu na kolację i nocleg.
4
Dzień | Islandia Zachodnia
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie wyspy autokarem. Źródła termalne Deildartunguhver, Park Narodowy Thingvellir, (plenery z „Gry o Tron”, Lista UNESCO od 2004), Jezioro Thinvvallavatn. Następnie region Borgafjordur, wulkaniczny krajobraz rzeki Hvita i wodospady Hraunfossar i Barnafossar. Miasteczko Reykolt - historia Islandii od czasów zasiedlenia jej przez wikingów. Lunch podczas wycieczki w lokalnej restauracji. Kolacja w hotelu i nocleg.
5
Dzień | Reykjavik
Po śniadaniu zwiedzanie Reykjaviku - m. in. kościół Hallgrimskirkja, historyczny budynek Hofdi House, centrum kongresowe Harpan, Sun Voyager, z oddali szczyt Góry Esja. Lunch w lokalnej restauracji. Opcjonalnie lokalny browar Bryggjan Brugghus i degustacja piwa. Powrót do hotelu na kolację.
6
Dzień | Blue Lagoon
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do pobliskiego rejonu geotermalnego Krysuvik. Kąpiel w ośrodku Blue Lagoon (ręczniki i drink w cenie). Przejazd na lotnisko, wylot do Polski. Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.
Nie możesz się zarejestrować