Top
Image Alt
Home  /  Blog  /  Filmy   /  Wyjazdy incentive dla firm. Wielki Mur Chiński

Wyjazdy incentive dla firm. Wielki Mur Chiński

Potężna budowla liczy łącznie niemal 9 km. Na Wielki Mur Chiński składają się odcinki wzniesione ludzką ręką – 6259,6 km i naturalne bariery, takie jak rzeki i wzgórza – 2232,5 km. W porównaniu do pozostałych cudów świata Wielki Mur Chiński miał przede wszystkim zadanie praktyczne – miał chronić Chińczyków przed potencjalnymi najazdami, szczególnie z północy. Dzisiaj się nim zachwycamy, jednak w zamyśle budowniczych była to stricte budowla ochronna.

Wielki Mur Chiński pełniał swoje zadanie przez blisko 2 tysiące lat. Pierwsze wzmianki pojawiają się już w III wieku przed naszą erą. Największy wkład w rozwój muru kojarzymy jednak z wiekiem XVI i słynną dynastią Ming, która przyczynia się do stworzenia najdłuższego odcinka muru. Obecnie zabytek odwiedza około 10 milionów turystów rocznie. Wielki mur Chiński to fenomenalny obiekt historyczny dla każdego wytrawnego podróżnika, a najpełniej doświadczamy go podczas organizowanych przez nas wyjazdów firmowych.  

Tajemnicze Chiny to doskonałe miejsce na wyjazd incentive dla wymagających firm

Chiny to pełna tajemnic ojczyzna Konfucjusza i filozofii jin – jang, której tajemnic od III w. p.n.e. strzeże Wielki Mur Chiński. To również genialna kuchnia, bazująca na harmonii dobranych składników ze słynną kaczką po pekińsku oraz zapierająca dech armia cesarza Shi Huangdiego.

Historia Chin to 5000 lat przemian i dążenia do doskonałości. Całe stulecia dominacji Kraju Środka nad resztą świata, choćby w zakresie nauki i sztuki. Chiny to jedna z najstarszych cywilizacji na kuli ziemskiej. Niezwykłe bogactwo kulturowe i historyczne przejawiające się w zabytkach liczących po kilka tysięcy lat, a także przyjaźnie nastawieni ludzie i wyjątkowo smaczna, znana na całym świecie kuchnia – to tylko kilka elementów, które tworzą ten tajemniczy i barwny kraj.

O autorze

sr

Sławek Rapior 

 

Piszę, nagrywam, wymyślam, działam w socialmediach. Lubię abstrakcyjne poczucie humoru i ciężką muzykę. Doceniam niespodziewane zwroty akcji, uważam, że najlepsze scenariusze pisze los.

Nie możesz się zarejestrować