Top
Image Alt
Home  /  Blog  /  Ludzie   /  Indie i Meksyk Tour

Indie i Meksyk Tour

Naszą podróż rozpoczęliśmy od kraju pełnego kontrastów, gdzie małżeństwa nadal są tradycyjnie aranżowane, a gdzie powstała słynna Kamasutra. Wojaże rozpoczęliśmy od Indii – najbogatszym w tradycje kraju świata. Przy pierwszym zetknięciu Indie wzbudzają emocje, o których istnieniu często nie mamy nawet pojęcia. To świat pełen tajemnic, niezgłębionych zagadek i pięknej przyrody, której potęga urzeka nas od pasma najwyższych na świecie gór po tropikalne wybrzeże.

Indie są krajem o jednej z najstarszych kultur na kuli ziemskiej, z której wywodzą się ważniejsze systemy religijno-filozoficzne, jak buddyzm i hinduizm. Krajobraz dzikiej przyrody urozmaicają zabytkowe świątynie i budowle powstałe w różnych epokach i prezentujące bogactwo odmiennych stylów. Lecz Indie to również najbardziej kolorowy z krajów azjatyckich. Tutejsze ulice pełne są ludzi.

To swoisty melanż różnorodności. Kolorowe bazary i liczne sklepy słyną z doskonałych tkanin i ubrań szytych na miarę, które można kupić za bezcen. Malownicze widoki, egzotyczna przyroda, romantyczne zachody słońca i kilometry pięknych plaż to tylko kilka powodów, dla których pozostawiliśmy część naszych serc podczas zwiedzania Indii.

Meksyk przywitał nas tequilą oraz piekielną papryczką chilli, które zrobiły z nas prawdziwych Gringos. Zwiedzanie Meksyku to przemierzanie ogromnych pustyń, zdobywanie pokrytych czapami śniegu wulkanów, przedzieranie się przez puszczę i nostalgiczne wędrówki wśród budowli, jakie pozostawili po sobie rdzenni mieszkańcy tych ziem.

To również spacery po ulicach nowoczesnych miast, zagubionych w czasie wiosek i eleganckich miejscowości wypoczynkowych. Podróż po Meksyku jest doświadczeniem, z którym łączy się poznawanie wielu kultur, kuchni, różnorodnego środowiska naturalnego, rzemiosła, sztuki i historii. To kraj różnorodności: społecznych, kulturowych, ekonomicznych i wielu innych. Cały świat w pigułce, bogate centra miast i praktycznie slumsy zaraz obok.

O autorze

Damian

Damian Tomaszewski

Wierzy w marzenia. Swoje podróżowanie zaczynał jako mały chłopiec na kartkach książek, póżniej podczas wypraw w Polsce, by w końcu ruszyć do odległych krain. Dziś, po 20 latach w zawodzie pilota i organizatora wyjazdów, odwiedził 80 państw. Pasjonat nowinek technicznych, dobrego jedzenia i rowerowych przygód.

Nie możesz się zarejestrować