Top
Image Alt
Home  /  Blog  /  Miejsca   /  Marokański orient

Marokański orient

Maroko działa na turystów jak magnez, którego przyciągającej mocy nie można się oprzeć. To za sprawą orientu widocznego w architekturze, majestatycznych krajobrazów oraz samych mieszkańców, którzy tworzą intrygującą mieszankę kulturową. Tutejsze bazary są gwarne, a z lokalnych barów dochodzą dźwięki, będące egzotycznym połączeniem muzyki arabskiej i afrykańskiej. Żywe ulice mediny oferują sok ze świeżych owoców i tradycyjne słodycze. 

Arabowie nazywają Maroko „najdalej położoną krainą zachodzącego słońca”. Od wieków przyciąga ona ludzi Zachodu, przybywających tu w nadziei przeżycia romantycznych przygód. Dla wielu turystów największy urok maja labirynty cesarskich miast – Marrakeszu, Fezu, Meknes i Rabatu. Średniowieczne miasta, rzymskie ruiny, twierdze berberyjskie i zabytkowe gmachy islamskie należą do najpiękniejszych budowli tego typu na świecie. Turystki mogą pomalować stopy i ręce henną, w każdej medynie w Maroku.

Atrakcje czekają na podróżnych nie tylko w miastach. Z Marrakeszu dość wyraźnie widać pokryte czapami śniegu szczyty Wysokiego Atlasu. Tutejsze góry zaczynają przyciągać coraz większą rzeszę miłośników trekkingu. Odwiedzający będą mogli podziwiać w tych odizolowanych od świata rejonach nieskażone cywilizacją obyczaje oraz tętniącą życiem przyrodę wokół berberyjskich osad. Dla innych największą atrakcją są plaże wybrzeża atlantyckiego i śródziemnomorskiego.

Mieszkańcy Maroka to potomkowie ludów o najróżniejszym pochodzeniu. Fenicjanie, Rzymianie, Arabowie ze wschodu, andaluzyjscy uciekinierzy z Hiszpanii niewolnicy z Afryki Saharyjskiej – wszyscy ci przybysze zmieszali się z rdzenną ludnością berberyjską, dodając własną cząstkę do marokańskiej kultury.
Maroko, kraj niezwykle barwny, pełen gorączkowej krzątaniny, atakuje wszystkie zmysły. Tych, którzy szukają czegoś egzotycznego i nieznanego, Maroko nie rozczaruje. Zabytki, zapach targów, hipnotyzujące geometryczne wzory dywanów – to wszystko sprawia, że podróż po Maroku staje się niezapomnianym przeżyciem.

O autorze

Justyna

Justyna Dembińska

Supermocne Justyny to cierpliwość i uśmiech, którymi zaraża wszystkich i wypełnia każdą przestrzeń. Najbardziej w swojej pracy lubi odkrywać nowe miejsca i poznawać ludzi. Przygotowując wyjazd wie, że musi być efekt „wow”, który na długo pozostaje w pamięci i chwyta za serce.

Nie możesz się zarejestrować