Top
Image Alt
Home  /  Blog  /  Filmy   /  Czego nauczyły nas podróże w BCT incentive [wideo]

Czego nauczyły nas podróże w BCT incentive [wideo]

Mówi się, że podróże uczą. Trudno się z tym nie zgodzić, bo to prawda. Pytanie tylko, czy każdego. A może tylko tych, którzy chcą się czegoś nauczyć? Zobaczcie i posłuchajcie czego nauczyły nas podróże i wyjazdy incentive, które organizujemy dla naszych najbardziej wymagających klientów pod różnymi szerokościami geograficznymi.

 

Prawdziwe przeżycia, doświadczenia, nowe znajomości – podróżowanie dostarcza całego pakietu interakcji dziejących się tu i teraz. Wystarczy wyjechać, by zostawić za sobą nudny świat. Nagle znajdujemy się w zupełnie nowym miejscu, otoczeni nowymi ludźmi, tak jakby wsiąkamy w nową rzeczywistość, z której wyskoczymy za kilka lub kilkanaście dni. To ten moment, w którym zaczyna się nasza podróżnicza przygoda.

Nie jesteś pępkiem świata

Pierwsze skojarzenie z podróżowaniem? Jest super, bo można zaszaleć, zabawić się i zrelaksować, a kto tego nie potrzebuje. Ale to nie wszystko, bo podróżując otrzymujemy zawsze jakąś dawkę wiedzy, która wpływa na nasze postrzeganie świata.

Poznajemy nowych ludzi, odkrywamy obyczaje obcych kultur, do tego dochodzą nowe smaki, zapachy, muzyka. Nagle dociera do nas, że tam kawałek dalej za czubkiem naszego nosa też coś się dzieje. Jest tam piękny, inny, a często zupełnie niezrozumiały dla nas świat.

– Podróże na pewno uczą tolerancji i otwierają nas świat, to są może i wytarte frazesy, ale tak naprawdę jest – wylicza Zuza Król – Wąsicka z BCT incentive.

– Zaczynasz sobie zdawać sprawę z tego, że nie jesteś pępkiem świata – dodaje Lidka Kańska z BCT incentive. – Że to co dzieje się wokół ciebie jest często mało istotne, a na świecie dzieją się o wiele ważniejsze i ciekawsze rzeczy – mówi.

Podróże jak koncerty

Dlatego można powiedzieć, że z podróżami jest trochę tak, jak z chodzeniem na koncerty lub oglądaniem filmów.

– Możesz słuchać muzyki z płyt, albo pójść na koncert – wymienia Lidka. – I tak samo możesz sobie zobaczyć program przyrodniczy o Kenii w telewizji, albo wyjechać i przeżyć to na własnej skórze.

Sprawdza się to w przypadku wyjazdów incentive dla grup, gdyż w programach podróży do danej destynacji obcujemy z przyrodą dosłownie oko w oko. Ma to miejsce choćby w przypadku wyprawy z naszymi gośćmi do Afryki. Przygody nie ograniczają się wyłącznie do safari z Wielką Afrykańską Piątką, ale także do nocowania w klimatycznych lodżach na sawannie, gdzie towarzyszą nam różne pomrukiwania i tajemnicze odgłosy.

Podróżowanie sprawia, że człowiek wraca jeszcze bardziej ciekawy tego, co jest za rogiem – dodaje Zuza.

Nie da się wejść dwa razy do tej samej rzeki

– Świat cały czas się zmienia – mówi Justyna Dembińska z BCT incentive. – Można pojechać w to samo miejsce kilka razy i za każdym razem odkrywa się coś innego.

Tym bardziej znajduje to potwierdzenie w przypadku wyjazdów grupowych dla firm, gdzie program takiego wyjazdu każdorazowo zawiera inne atrakcje lub aktywności. Podczas wyjazdów motywacyjnych czy nagrodowych poznajemy ludzi z różnych stron, którzy parają się różnymi niesamowitymi profesjami.

– To, że żyją w warunkach innych niż my, nie oznacza, że są mniej szczęśliwi, a wręcz przeciwnie – mówi Zuza.

Podróże – kształcą czy nie?

To, co z danego wyjazdu wyciągniemy zależy także od naszego nastawienia względem wyjazdu.

Zdaniem Radka Olka z BCT incentive powiedzenie, że podróże kształcą nie jest do końca prawdziwe.

– Można być profesorem a nie mieć wiedzy; można nie przechodząc skomplikowanej edukacji mieć w sobie mądrość. I tak samo jest z podróżami, one uczą tylko wtedy, gdy chcemy się czegoś nauczyć czy dowiedzieć, a nie tylko zobaczyć i ugruntować się w swoich poglądach i wyobrażeniach o danym miejscu, które mogą być często błędne – wyjaśnia.

Podróże od kuchni

Poza ucztą dla ducha podróże dostarczają pokarmu dla ciała. W naszych programach incentive często odkrywamy tajemnice kultur poprzez kuchnię. Jedzenie to zresztą coraz częściej wymieniana atrakcja wyjazdów. Jedzenie to przepis na smaczny wyjazd. – Niesamowite jest to, że dzięki podróżom miałem wiele okazji do próbowania różnych znakomitych kuchni, co zresztą kontynuuję – śmieje się Damian Tomaszewski z BCT incentive. – Podróże są po prostu wielką inspiracją i okazją do tego, żeby różne potrawy przenieść do swojej kuchni, dlatego zwożę ze świata najróżniejsze pomysły.

Jeśli Wy też jesteście głodni wiedzy i gotowi na nowe podróżnicze odkrycia, to jesteśmy do Waszej dyspozycji. Nasze “menu” znajdziecie w dziale oferta. Smacznego

O autorze

sr

Sławek Rapior 

 

Piszę, nagrywam, wymyślam, działam w socialmediach. Lubię abstrakcyjne poczucie humoru i ciężką muzykę. Doceniam niespodziewane zwroty akcji, uważam, że najlepsze scenariusze pisze los.

Nie możesz się zarejestrować