Top
Image Alt
Home  /  Blog  /  Filmy   /  Okiem pilota: 7 nowych cudów świata #1 – Chichén Itzá, Meksyk [video]

Okiem pilota: 7 nowych cudów świata #1 – Chichén Itzá, Meksyk [video]

Podczas naszych wyjazdów incentive zwiedziliśmy wszystkie 7 nowych cudów świata. Na początek przenosimy się do Meksyku. Zobaczcie odcinek o Chichén Itzá.

Przed Wami pierwszy filmik z serii o siedmiu nowych cudach świata. Mieliśmy to szczęście, że byliśmy w każdym z tych miejsc z gośćmi naszych wyjazdów incentive i z przyjemnością podzielimy się z Wami naszymi wrażeniami. Przed Wami: “7 nowych cudów świata #1 – Chichén Itzá”.

Zacznijmy od tego, że wprost uwielbiamy Meksyk i mamy tam naprawdę dobry program na 9-11 dniowy wyjazd incentive pełen atrakcji na najwyższych obrotach (wymieńmy choćby lot balonami nad Teotichuacan).

Meksyk to uczta dla zmysłów, tam nie ma mowy o jakichś półśrodkach – wszystko co się dzieje w naszym otoczeniu rozbuchane jest do maksimum. “Meksyk to popis żywiołu życia i żywiołu śmierci: czujesz, że żyjesz, czujesz, że twoje zmysły są w stanie największego poruszenia. Wszystko jest ekstremalne” – mówi o swojej ojczyźnie muzyk Ricardo Gallardo, z którym zgadzamy się w stu procentach.

Dlatego lubimy mówić, że wyjazd incentive do Meksyku to wyprawa dla Gringos, dla których piekielna papryczka chili jest niczym poobiednia miętówka. Na lunch zjesz zupę z płetwy rekina a wszystko spłuczesz tequilą. Meksyk to kulturowy tygiel – miejsce, w którym świat anglosaski z Ameryki Północnej miesza się ze z przebogatym kulturowo światem latynoskim.

Wyjazdy incentive dla firm – Chichén Itzá i Piramida Kukulkana

W Meksyku znajduje się jeden z siedmiu wzniesionych ludzkimi rękami nowych cudów świata. Mowa o piramidzie Majów w Chichén Itzá na półwyspie Jukatan, która każdorazowo robi ogromne wrażenie na uczestnikach naszych wyjazdów incentive.

Stanowisko archeologiczne kultury Majów Chichén Itzá zlokalizowane jest na półwyspie Jukatan. To przykład szczytowego rozwoju tej tajemniczej cywilizacji, która znała się na astronomii na długo przed uczonymi ze starego kontynentu.

Gdy stajemy naprzeciw wielkiej piramidy Kukulkana dociera do nas na jakim etapie rozwoju byli ówcześni jej budowniczowie, którzy już w IV wieku potrafili wybudować potężne kamienne miasto w środku dżungli. Ta budowla nie powstałaby, gdyby Majowie nie odznaczali się niebywałą wiedzą na tematy matematyki, fizyki, czy układu gwiazd i znajomości nieba.

Piramida poświęcona Pierzastemu Wężowi to właściwie monumentalny kalendarz, który dwa razy do roku oferuje wyjątkowy spektakl. Ale o tym dowiecie się już z filmu poniżej, a na pewno biorąc udział w wyjeździe motywacyjnym, który z chęcią zrealizujemy dla Waszych partnerów, dostawców, czy Klientów. A teraz miłego odbioru.

O autorze

sr

Sławek Rapior 

 

Piszę, nagrywam, wymyślam, działam w socialmediach. Lubię abstrakcyjne poczucie humoru i ciężką muzykę. Doceniam niespodziewane zwroty akcji, uważam, że najlepsze scenariusze pisze los.

Nie możesz się zarejestrować