Top
Image Alt
Home  /  Blog  /  Miejsca   /  Deszcze niespokojne

Deszcze niespokojne

Brandenburgia jest jednym z 16 krajów związkowych Niemiec. Region ten był świadkiem burzliwej historii obszaru- od powstania Prus, po przeistoczenie się w europejską potęgę, upadek podczas II Wojny Światowej oraz okres Zimnej Wojny. Stolicą tej barwnej krainy po dzisiejszy dzień jest miasto będące zawsze w centrum dziejów Niemiec- Poczdam. Słynie on z niezliczonej ilości zachwycających parków , ogrodów oraz dworków będące pozostałościami po „Marchii Brandenburskiej”.

Wszystko to mieliśmy okazję „odczuć na własnej skórze” i zachwycić się naturą i kulturą Brandenburgii, podczas wyjazdu Study Tour dla grup MICE.

Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od Schloss Diedersdorf, gdzie skosztowaliśmy specjałów kuchni brandenburskiej. Po posiłku zwiedziliśmy znakomicie zrewitalizowane budynki dworku, w których aktualnie odbywają się pokazy oraz eventy. Jest to miejsce nietuzinkowe o doskonałych terenach rekreacyjnych, a oddalone zaledwie 30 km od Berlina! Nie ominęła nas również degustacja alkoholu z gorzelni, wchodzącej w skład obiektu. Następnie noc spędziliśmy w 4* hotelu, leżącego naprzeciwko fabryki Bentleya.

Następny dzień upłynął po znakiem atrakcji dla grup biznesowych. W siedzibie firmy eventowej mieliśmy możliwość sprawdzić co to tabtour oraz kto jest polskim mistrzem curlingu.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Panzerschule Heyse, gdzie sprawdziliśmy czy faktycznie „deszcze są naprawdę niespokojne” we wnętrzach prawdziwego czołgu. Niektórzy z nas poczuli bakcyla demolki, który ujawnił się w zgniataniu samochodu osobowego przez czołg. Wieczorem złożyliśmy wizytę w prawdziwej kuźni, która była prawdziwym gwoździem programu.

Ostatniego dnia sprawdziliśmy czy hotel 4* jest dobrym miejscem do gry w golfa. W międzyczasie mieliśmy możliwość obejrzenia sal konferencyjnych oraz pokoi. Wyjazd obfitował w atrakcje, które przysporzyły wiele radości.

Brandenburgia jest miejscem, które docenią nawet najwybredniejsi podróżnicy, gdzie znajduje się niesamowita natura oraz kraina pałaców, a oddalona zaledwie 3 godziny od nas.

O autorze

Justyna

Justyna Dembińska

Supermocne Justyny to cierpliwość i uśmiech, którymi zaraża wszystkich i wypełnia każdą przestrzeń. Najbardziej w swojej pracy lubi odkrywać nowe miejsca i poznawać ludzi. Przygotowując wyjazd wie, że musi być efekt „wow”, który na długo pozostaje w pamięci i chwyta za serce.

Nie możesz się zarejestrować