Top
Image Alt
Home  /  Blog  /  Ludzie   /  Hakuna matata w Kenii

Hakuna matata w Kenii

Wyobraź sobie krainę po horyzont zanurzoną w dzikiej przyrodzie oraz bezkres pierwotnego świata. Wyobraź sobie naturę w czystej postaci trwającą w swym niepowtarzalnym kształcie od wieków. W zasięgu wzroku zwierzęta przemierzające kilometry trawiastej sawanny w poszukiwaniu wody i pożywienia.

Kenia jest miejscem na Ziemi, gdzie człowiek zanurza się w dzikiej przyrodzie. Kraina ta nazywana “Kolebką ludzkości” oferuje ogromne bogactwo krajobrazów począwszy od niekończących się sawann, ogromnych jezior, przez malownicze rzeki i piękne wybrzeża.

A to zaledwie scena dla niezwykłego teatru życia, które niezmiennie rozgrywa się tam od tysięcy lat.

Bezkres sawann przemierzają stada bawołów, żyraf, zebr, antylop i słoni. Jednak prawdziwy dreszcz emocji, przemknie przez ciało na widok dumnych drapieżników – lwów, lampartów i gepardów.

To miejsce, gdzie narodził się świat, gdzie ludzkość stawiała swoje pierwsze kroki. Plemiona żyjące niezmiennym rytmem od setek lat, ludy wolne od cywilizacyjnego chaosu. Tu uwierzysz w czary…

Kenia jest państwem leżącym we wschodniej części Afryki, a jej brzegi obmywają turkusowe wody Oceanu Indyjskiego. Poprzez swoje położenie na równiku kenijska przyroda jest bardzo zróżnicowana.

Ukazuje się pod postacią pokrytych wiecznym śniegiem szczytów górskich, tropikalnych lasów, aktywnych gejzerów, wygasłych wulkanów oraz spalonych słońcem pustyń.

Magiczne piękno oraz egzotyczna odmienność zafascynują każdego, kto pragnie poczuć afrykański klimat…

O autorze

Zuza2

Zuzanna Król – Wąsicka

Osoba ciekawa świata i ludzi. Jej największą pasją są podróże – te dalekie, jak i bliskie, którą dzieli się już 8 lat w BCT incentive. Zaraża uśmiechem oraz rozwiązuje najbardziej pogmatwane problemy w BCT incentive. Wielbicielka smacznej kuchni, dobrego designu i aktywnego wypoczynku (we wszelkiej postaci). Najchętniej zaszywa się w górach, bądź w pracowni ceramiki. 

Nie możesz się zarejestrować